Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Ακόμα μια αναβάθμιση στο ποδήλατο, μιας και ο κολλητός αποφάσισε να μου κάνει δώρο τα παρακάτω:

FSA Gossamer Alloy Road Bars

FSA OS-150 White Edition Stem

και τον άξονα του λαιμού

p8290177.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p8290178.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p8290180.jpg

Uploaded with ImageShack.us

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Άλλος 1 κάτοχος κύβου ...... http://img801.yfrog.com/gal.php?g=38256004.jpg

To μόνο μου παράπανω τα φρένα ... σφυρίζουν :shutup:

δε θα κανεις αποτομο φρεναρισμα για τα πρωτα χιλιομετρα.

να πατησει καλα το τακακι.

Και εμενα σφυριζουν και σε αλλους σφυριζουν

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να δω την ηλεκτρονική της Campaq και μετά θα αποφασίσω :p Αλλά έχουμε πολύ καιρό για αυτό.. να μαζέψουμε κανά φράγκο (θα με σκοτώσει η δικιά μου δε το γλυτώνω..)

Έχεις την διαδρομή για αυτό που θέλεις να κάνεις; Μπορεί να μην έχει πολύ βουνό και να μην χρειάζεσαι την compact. Αν σε ζορίζουν οι ανηφοριές μπορείς να βάλεις 12-27 ή και 29 ακόμα, είναι σχετικά φτηνές οι κασέτες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι

http://ridewithgps.com/routes/165915

Έχω κάνει την ανάποδη διαδρομή, από εκεί που λέει Αρτεμισία. Στο κατέβασμα δε μου φαίνεται και τόσο δύσκολη, αλλά δεν την έχω ανέβει για να ξέρω. Πιο δύσκολα πρέπει να είναι μετά την Αρτεμισία, που αρχίζει το ανέβασμα για το Τουριστικό (εκεί που τελειώνει η διαδρομή).

Για 8άρα δεν υπάρχουν πολλές επιλογές :(

Link to comment
Share on other sites

δε θα κανεις αποτομο φρεναρισμα για τα πρωτα χιλιομετρα.

να πατησει καλα το τακακι.

Και εμενα σφυριζουν και σε αλλους σφυριζουν

Το στρώσιμο το έχω κάνει , είμαι γύρω στα 200kmh ....

Με το μπροστά έχω θέμα, πολλές στιγμές ψιλοακούγεται (εκνευριστικό τσίκ τσίκ)χωρίς να το πατάω καν :wall:

Link to comment
Share on other sites

Το στρώσιμο το έχω κάνει , είμαι γύρω στα 200kmh ....

Με το μπροστά έχω θέμα, πολλές στιγμές ψιλοακούγεται (εκνευριστικό τσίκ τσίκ)χωρίς να το πατάω καν :wall:

Μήπως έχεις στραβό ροτορα? Δες αν τα τακάκια ακουμπάνε με τον ρότορα την ώρα που γυρνά ο τροχός.

Αν το φρένο έχει ρυθμιση απόστασης τακακίων δες μήπως μπορείς να το ρυθμίσεις.

Αν δεν έχει και είσαι πολύ extreme mechanic (πλάκα κάνω είναι πολύ απλό το κάνω συνέχεια) ξέσφιξε λίγο την δαγκάνα του φρένου ωστέ να παίζει(όχι τον μαύρο αντάπτορα που είναι βιδωμένη πάνω), πάτα δυνατά το φρένο ωστε να κεντράρει η δαγκάνα και ταυτοχρονα χωρίς να αφήσεις το φρένο ξαναβίδωσέ την

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.