Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αν θέλεις να "μονώσεις" το παπούτσι μπορείς να στάξεις λίγο κερί γύρω γύρω από το σχαράκι που κλειδώνει στο πετάλι. Διαφορετικά και overshoes να έχεις αν ρίχνει παπάδες το πόδι σου θα γίνει μούσκεμα από κάτω. Η άλλη λύση είναι αδιάβροχες κάλτσες, περί τα 30-35 ευρώ το ζευγάρι.

Link to comment
Share on other sites

τελικά επειδή μας πήραν τηλέφωνο οτι η Πάρνηθος κατέβαζε κοτρόνες και διάφορα άλλα αντικείμενα σαν χείμαρος η βόλτα τελεφερίκ θα γίνει άλλη Παρασκευή.

οπότε διαλέξαμε άλλα βουνά......Λυκαββητό και όρος Αιγάλεω.

Freeday 18/2/2011 Teleferik Parnithas cancelled by georgespe at Garmin Connect - Details

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αφού δεν έβρεξε όσες ώρες ήμουν στο ποδήλατο :hehe:

εντάξει τουλάχιστον τα απόνερα από το ποδήλατο και το δρόμο που πεταγόντουσαν στα παπούτσια καμιά σχέση....έκαναν τρελή δουλειά θενκ κιου γόμαρε :hug:

πουλάω την αγωνιστική σέλα μου.

si_slr_carbonio01.jpg

http://reviews.roadbikereview.com/blog/selle-italia-slr-kit-carbonio-saddle-pro-review/

πλέον με τόσο ποδήλατο που κάνω χρειάζομαι μια στα μέτρα μου και όχι μια που περίπου μου κάνει και ήταν ήδη πάνω στο Principia.

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Tωρα που χαλαρωσαν λιγο τα πραγματα και επιτελους την παλευουν οι κοιλιακοι να βγω και εγω για καμια χαλαρη βολτα...

Gomar για πε ρα εντυπωσεις απο το πιρουνι...

Link to comment
Share on other sites

τι να πω...αν εχεις dart3 η μερα με την νυχτα.

Αποροφα ολους τους κραδασμους , το ποδηλατο ειναι αερινο , δεν ποναν τα χερια σου.ειναι αλη φαση η ρημαδα.

Η dart3 δεν παλευοταν.Βεβαια δεν ειναι φοξ η tora αλλα η διαφορα απο μια καλη φοξ ειναι πολυ μικροτερη απο την χαοτικη αναμεσα σε Dart3 και tora

αναφερομαι για την αερος 2011 tora SL

Link to comment
Share on other sites

Κλειδαριά για το κουρσάκι.......

θέλω να είναι:

ελαφριά

σχετικά κοντή σε μήκος

με συνδυασμό γιατί με τα κλειδιά δε τα πάω καλά

αυτή εδώ

Wiggle | Abus Raydo 1460 Steel-O-Flex 85cm Cable Bike Lock Bike Locks

τι λέει? κοίταξα σε abus μιας και είναι γνωστή μάρκα και την ξεχώρισα....1κιλό βέβαια :(

εναλλακτικά κοίταζα το μακρύτερο αδερφάκι της αλλά με 0.8cm μικρότερο πάχος που είναι όμως ελαφρύτερη.

Wiggle | Abus Raydo 1450 185cm Cable Bike Lock Bike Locks

την κλειδαριά την θέλω μόνο για περιπτώσεις που είμαι μακριά από το ποδήλατο έχοντας όμως οπτική επαφή.ποτέ δε το αφήνω από τα μάτια μου αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις προς το παρόν είχα θέμα να το έχω πολύ κοντά μου σε καφετέριες ταβερνάκια κλπ.

το ξέρω οτι τα πέταλα είναι must αλλά θέλω να διπλώνει γύρω από το παλουκόσελο και ας είναι μικρότερο το επίπεδο ασφάλειας......

το αρχικό κίνητρο κλοπής θέλω να αποφύγω για τα 1-2 λεπτά που θα περάσουν μέχρι να τρέξω στο ποδήλατο αν δω κάποιον κοντά να το περιεργάζεται.

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Σπάσαν την τζαμαρία και έκλεψαν το Cyclist

To φτηνότερο ποδήλατο ήταν στα ~2500.

Έχετε το νου σας στο ebay και τα σχετικά...(θέλω να πιστεύω οτι δεν θα δω λαθρομετανάστη να κυκλοφορεί με special edition madone των €8800...

Κλοπή ποδηλάτων από το Cyclist - Cyclist Friends

Link to comment
Share on other sites

Κλειδαριές - καλώδια = fail

Κλειδαριές με συνδυασμό = fail

Κλειδαριές καλές με χαμηλό βάρος = does not exist

Κλειδαριές της προκοπής:

Kryptonite Fahgettaboudit Mini Lock | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Για κάτι πιο οικονομικό:

Wiggle | Kryptonite Evolution Mini 14cm Bike D Lock Bike Locks

Ο μόνος τρόπος για να δουλέψει μία τέτοια (Wiggle | Kryptonite Kryptoflex 1218 180 cm Cable Bike Lock Bike Locks) με καλώδιο είναι αποκλειστικά και μόνο αν το κλειδώνεις και το βλέπεις. Διαφορετικά δεν έχει νόημα, και με πένσα σπάνε.

Link to comment
Share on other sites

20mm ατσάλι με πένσα?

abus%20raydo%20steel%20o%20flex.jpg

οπτική επαφή θα έχω πάντα......το γρήγορο picking θέλω να αποφύγω που με κλειδαριά είναι εφικτό ενώ με συνδυασμό όχι.

τα πεταλα τα απορρίπτω για τη χρήση που θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Σπάσαν την τζαμαρία και έκλεψαν το Cyclist

To φτηνότερο ποδήλατο ήταν στα ~2500.

Έχετε το νου σας στο ebay και τα σχετικά...(θέλω να πιστεύω οτι δεν θα δω λαθρομετανάστη να κυκλοφορεί με special edition madone των €8800...

Κλοπή ποδηλάτων από το Cyclist - Cyclist Friends

Πωωω 40.000 ζημιά κρίμα...

καλύτερα να κλέβεις ποδηλατάδικο παρά τράπεζα

Link to comment
Share on other sites

20mm ατσάλι με πένσα?

abus%20raydo%20steel%20o%20flex.jpg

οπτική επαφή θα έχω πάντα......το γρήγορο picking θέλω να αποφύγω που με κλειδαριά είναι εφικτό ενώ με συνδυασμό όχι.

τα πεταλα τα απορρίπτω για τη χρήση που θα κάνω.

Κανονικά έπρεπε να σε αφήσω να το πάρεις να τον πιεις κλαρίνο για τα οπαδηκά που σπαμάρης, αλλά τεσπα. : P

Αυτοί οι ατσάλινοι δακτύλιοι κρατιόνται μεταξύ τους από ένα εσωτερικό συρματόσχοινο υπό κάποια λογική ένταση. Ο επίδοξος κλέφτης περνάει ένα μακρύ κατσαβίδι σίδερο η οτιδήποτε, το στρίβει κάνοντας 8 και συνεχίζει μέχρι να ξεχειλώσει το συρματόσχοινο. Βάζει μια τανάλια και κόβει το συρματόσχοινο που αποκαλύπτεται ανάμεσα από τους δακτύλιους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη αλήθεια ever:

Δεν υπάρχει ασφαλής κλειδαριά!

Σχεδόν πάντα μέσα σε σπίτι, αλλιώς πάντα οπτική επαφή,

Για να ελαττώσω τον κίνδυνο κλοπής, ψάχνω να βρω φθηνιάρικο ποδήλατο για τις καθημερινές μετακινήσεις!

Link to comment
Share on other sites

"Το σενάριο αυτό, ωστόσο, συναντά τις έντονες αντιδράσεις των φίλων του σιδηροδρόμου."

Δεν γινεται μια φορα, οταν παει να γινει κατι (ιδιως οταν ειναι για καλο) ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ? Παντα πρεπει να υπαρχει και ο γκρινιαρης? :hang3:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πηγα στο εξοχικο μου με εναν φιλο μου για ποδηλατο

καναμε 3 διαδρομες.

γυρισαμε τα βουνα με πολυ κρυο , λασπες , υψομετρικα οχι τοσο αλλα με μεγαλες κλισεις.

τα χιλιομετρα ηταν λιγα αλλα ηταν απιστευτα λογω της καλης παρεας και της καλης ψυχολογιας και εναλλαγες στα απιστευτα τοπια που βλεπεις..

πρωτη διαδρομη :

Sports Tracker

δευτερη διαδρομη βραδινη :

Sports Tracker

τριτη διαδρομη :

Sports Tracker

σε καθε διαδρομη , βλεπετε και φωτογραφιες απο το κινητο στο σημειο που τραβηχτηκαν.

και ενα βιντεακι το πρωτο που εφτιαξα απο την πρωτη διαδρομη..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3zoIXuEXjH4]YouTube - achladion part1[/ame]

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.