Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

50ευρώ έχει το κιτ εξαερωσης :o

Δεν είναι ανάγκη να πάρεις το αυθεντικό. Έγω έχω ένα απο το ebay και μια χαρά έκανα την δουλειά μου

New Avid disc brake BLEED KIT Juicy 3 5 7 Elixir Code on eBay (end time 22-Apr-11 01:45:41 BST)

(δεν έχω αυτό αλλά παρόμοιο)

+ υγρά φρένων dot 5.1 απο μαγαζί με είδη μοτοσυκλέτας @9 ευρώ ή και λιγότερα.

Και αν χρειαστεί να κοντέψεις και τους σωλήνες

Avid Hose Barbs -Threaded | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Avid Juicy 05/06 Compression Olive | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Από ένα για κάθε φρένο

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό θα κάνω, λογικά δε θα χρειαστούν εξαέρωση για πολύ καιρό μετά.

Πρέπει να περιμένω την εξαέρωση για να βγω με το ποδήλατο ή απλά η αίσθηση θα αλλάξει;

Τα τακακια πρέπει να προσεχείς στην αρχή μέχρι να στρωσουν λίγο , μην τα πατάς με δύναμη να κυλάει η ρόδα,μπορείς να πας με το ποδήλατο στο μαγαζί. Και ποτέ μην σου πέσει λάδι , λιπαντικο κτλ πάνω στα φρένα ή στους δίσκους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανα προχειρο λινκ για κανα stand να βαλω στο τιμονι για να βαζω το κινητο (gps, γαρ)??? Προφανως κατω απο 200 ευρω... δεν θελω campagnolo... αν γινεται και με 5 ευρω κιολας :p

Link to comment
Share on other sites

καποιος λογος που τριζουν τα δισκοφρενα ;

σε πολυ δυνατα φρεναρισματα ας πουμε απο 30-40 χιλιομετρα και πανω.χθες απο 55χμ που πλακωθηκα στα φρενα (10-20μετρα αποσταση φρεναρισματος ; δε ξερω)

με ακουσε ολη η περιοχη.

shimano slx , μεταλικα τακακια σιμανο και deorext δισκοπλακα

στεγνα τελειως

Link to comment
Share on other sites

Στα αυτοκίνητα είναι το ανάποδο πάντως, όταν είναι κρύα σκούζουν και όταν ζεστένονται σκάνε...

Αλλά αν δεν έχει κραδασμούς ή κάτι άλλο και απλά κελαιδάνε, κατά 99% είναι απο την σκληρότητα των τακακίων, και να μην σε ανυσηχεί.

Γιατί το ποδήλατο φρενάρει κανονικλα.

Link to comment
Share on other sites

ας μου βρει κάποιος άνθρωπος το KNOG BOOMER USB κάπου από Ευρώπη. Το ψάχνω να το παραγγείλω και να μου ρθει το πολύ σε 10μέρες.

επίσης θέλω 2 κομμάτια!

βρήκα ένα τελευταίο κομμάτι στο amazon.co.uk και άλλο ένα κομμάτι στο ebay.....κάπου να υπάρχει σε 2 κομμάτια να τα πάρω πακέτο?:wall:

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανα προχειρο λινκ για κανα stand να βαλω στο τιμονι για να βαζω το κινητο (gps, γαρ)??? Προφανως κατω απο 200 ευρω... δεν θελω campagnolo... αν γινεται και με 5 ευρω κιολας :p

[ame=http://www.amazon.com/Amzer-Universal-Bicycle-Handlebar-Mount/dp/B002LSHOTE/ref=sr_1_14?ie=UTF8&qid=1302003274&sr=8-14]Amazon.com: Amzer Universal Bicycle Handlebar Mount (Black): Cell Phones & Accessories[/ame]

Αν αγοράσεις πάρε και για μένα ένα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.