Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Σούπερ πήγαν τα 160 σήμερα Slieve Bloom Challenge by astranoc at Garmin Connect - Details! Μέχρι τα 100 πραγματικά πέταγα, το ένα από τα δύο μεγάλα spikes που βλέπετε βγήκε με τον μεγάλο δίσκο, 6-7% κλίση. Περίπου στα 110χλμ, το σώμα έκανε ένα περίεργο shutdown και μου είπε ένα μεγάλο FU! Και λέω περίεργο γιατί κι έπινα κι έτρωγα σωστά κτλ. Χρειάστηκε ένα μιξ χημικών για να ξυπνήσει.. (κόκα κόλα, λαστιχένια τζελ κι energy gels) και περίπου 15χλμ. Το υπόλοιπο έγινε με πολύ καλό τέμπο. Άλλωστε το 28.2 avg speed σε τέτοια διαδρομή και τόσα χλμ τα λέει όλα. Την Πέμπτη έχει αγώνα ταχύτητας, 40χλμ... θα δούμε πώς θα πάει γιατί ο προσαγωγός μου με έχει τσακίσει το τελευταίο δίωρο.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πονάει ο προσαγωγός ρε γμτ, διάβαζα σε sites, άλλοι προτείνουν πάγο, άλλοι θερμαντική αλοιφή.. εγώ λέω να το αφήσω να ηρεμήσει για σήμερα κι αύριο θα δούμε η διαδρομή προς τη δουλειά τι θα πει.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα, trivial question, αλλά still.

Εικάζω πως ειδικά μετά απο τέτοιες 160άρες, ξεκουράζεις τον οργανισμό σου / μύες με 1-2-3 μέρες ξεκούραση έτσι?

Επίσης εκτός απο πρεζοτζέλ, και ποτά, ταίζεσε με αρκετά μακαρόνια / ρύζι, αλλά και πρωτείνη για να καίς 6κ+ θερμίδες ανά τέτοιο run έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώμη για τούτο; attachment.php?attachmentid=145730&d=1296409565

GT Triple Triangle aluminium frame with hydroformed butted tubes.

Marzocchi 33R fork with 120mm travel, 15mm bolt thru axle, adjustable rebound damping and preload.

Shimano Deore/ SLX 27 Speed gearing.

Limited Edition white Avid Juicy 3 hydraulic disc brakes with 185/160mm rotors.

Truvativ Blaze chainset.

400ευρώ 2ο χέρι με λίγα χλμ. Άντε μπας και βάλουμε στο τρυπάκι και τον 2ο founder :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω την πικ, GΤ είναι αν κατάλανα καλά ε?

Το πηρούνι είναι καλούτσικο, το ίδιο και τα φρένα / ταχύτητες, δεδομένου πως δεν θα φάει και τρελό κοπάνημα...

400 ευρώ είναι καλά αν σκευτείς πως φρένα / πηρούνι κάνουν τοσο (more or less).

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα πονάει ο προσαγωγός ρε γμτ, διάβαζα σε sites, άλλοι προτείνουν πάγο, άλλοι θερμαντική αλοιφή.. εγώ λέω να το αφήσω να ηρεμήσει για σήμερα κι αύριο θα δούμε η διαδρομή προς τη δουλειά τι θα πει.

Κοιτα, σε εμενα μου ειχαν πει οταν ειχα πεσει απο μια σκαλα (εβαζα ενα φωτιστικο), οτι στο χτυπημα βαζεις παγο κ στον μυικο τραυματισμο θερμαντικη.

Το ποδηλατο, ιδιως γι τα λεφτα του δειχνει καλο, εχω ιδια φρενα, entry level hydraulics μεν, αλλα σταματαει full on χωρις ευκολα μπλοκαρισματα. Η αναρτηση ειναι πιο dirt jump φαση, η διαδρομη ειναι οτι πρπει. Σασμαν κτλ, οτι ειναι απο deore και πανω ειναι μια χαρα (ιδια τεχνολογια, απλως λιιγο πιο βαρυ, so what?..). Σαν γεωμετρια θεωρω οτι ειναι αρκετα bmxαδικο. Εχτες εψαχνα ποδηλατο για ενα καλο μου φιλο, κατεληξα στο ακολουθο, ενταξει ειναι πιο bmx, πιο αλητια και πιο ακριβο λογω οτι ειναι καινουριο.

45093.jpg

Rocky Mountain Flow 1 Hardtail Bike 2010 | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.