Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Σε ΜΤΒ δυσκολευει λίγο νομίζω (έχει σημασία και η ποιότητα του ελαστικού, και η ζαντα πάντα), αλλα πολλύ εντυπωσιακό όπως και να έχει.

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] , εννοείτε δεν το βγάζουμε το λάστιχο, δεν υπάρχει λόγος.

Αλλά! το τσεκάρουμε με το δάχτυλο μας εσωτερικά, μην έχει μέινει το αγκαθάκι πριν βάλουμε την καινούργια σαμπρελα

Link to comment
Share on other sites

Σε ΜΤΒ δυσκολευει λίγο νομίζω (έχει σημασία και η ποιότητα του ελαστικού, και η ζαντα πάντα), αλλα πολλύ εντυπωσιακό όπως και να έχει.

[MENTION=1243]fotme[/MENTION] , εννοείτε δεν το βγάζουμε το λάστιχο, δεν υπάρχει λόγος.

Αλλά! το τσεκάρουμε με το δάχτυλο μας εσωτερικά, μην έχει μέινει το αγκαθάκι πριν βάλουμε την καινούργια σαμπρελα

εισαι μια αριστερη μερακλιδικη κυρια, μπραβο το δαχτυλο! :p

[MENTION=6455]Arkan[/MENTION], τρομπατος κ εγω με της αναρτησης μαλιστα... αυτες οι αμπουλες ομως δεν παιζει να δςσουν μεγαλυτερη πιεση απο αυτη που χρειαζεσαι? Τα δρομου πχ που ειναι οπλα θελουν 100-120bar! ειναι πιο μικρες οι αμπουλες για mtb? ειναι πολυ βολικο δεν το συζητω καν!

Link to comment
Share on other sites

πεπιεσμενο αερα περιεχουν..

Αλλη πιεση θα σου δωσει σε mtb 2.35 και αλλη στο κουρσακι 0.9.

Λενε στο μπουκαλακι (βγαινει και σε μεγεθη) ποση πιεση δινουν που.

On a side note...πηγα να βρω πληροφοριες για latex tubes.

Τρελλο info ....στις τσοντες:p

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω, αλλα πιστευεις οτι τον θυμαμαι παντα κ παντου?...Θελεις οπωσδηποτε τσαντακι στο παλουκοσελο, αλλα εκει εχω και το πισω φως.... που αλλου μπαινει ομορφα?

>στο μετωπο πιστευετε θα εμπαινε και αν ναι πως σας φαινεται σαν οψη...?

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία ερώτηση. Παίζει να φταίει το ποδήλατο για κάτι ενοχλήσεις που έχω σήμερα στην μέση; Το πρωί απλά ένιωθα τσιμπήματα αλλά τώρα έχει χειροτερέψει:X:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μία ερώτηση. Παίζει να φταίει το ποδήλατο για κάτι ενοχλήσεις που έχω σήμερα στην μέση; Το πρωί απλά ένιωθα τσιμπήματα αλλά τώρα έχει χειροτερέψει:X:
απο θεμα αντοχων καθολου.

Σα να μην εκανα ποδηλατο ηταν.(ενταξει υπερβαλλω αλλα για να καταλαβετε το λεω)

Αυτο που με κουρασε πολυ ηταν η μεση μου μετα απο τοσες ωρες ποδηλατο.Ειχα και την τσαντα στη πλατη , και εδεσε το πραμα

Δηλαδή στο θέμα αντοχής η μέση δεν συμπεριλαμβάνετε. : O

Σε πληροφορώ ότι είναι ο νούμερο ένα παράγοντας αντοχής, για τους περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παίζει και να φταίει ε;

Καλά τόσα βάρη σηκώνω κάθε μέρα το bike την πείραξε γαμώτο; :wall:

Θα πάω για bike πάλι μέχρι να στρώσει :p

Αν συνεχίσουν οι ενοχλήσεις ν' απευθυνθείς σε ειδικό. Πάντως καλό είναι να βάλεις σταδιακά το σώμα σου στον ρυθμό και να μην προσπαθήσεις από την πρώτη εβδομάδα να γίνεις Lance Armstrong (δεν ξέρω κάτι αντίστοιχο σε γυναίκα). Σε κάθε σπορ η ξεκούραση είναι απαραίτητη.

Link to comment
Share on other sites

Γουστάρεις να το ακούς, αλλά δεν σου κάνω την χάρη. Ο αντάπτορας είναι τόσο μικρός που μπαίνει οπούδηποτε. Στην χειρότερη τον βιδώνεις και στην βαλβίδα forevah

με παρεξηγεις κ παρανοεις, δεν στοχευω στο να ακουσω κατι, απλως ρωταω.

Και μην μου πεις οτι δεν με εχεις δει real life στο αχλαδι την δευτερη μερα που δεν ειχα αερα κ οτι μπηκε με την βαλβιδα του Gomar εκει στο BP... προσωπικα δεν το εχω ενταξει σε ρουτινα, με προβληματιζει καθε φορα που πρπει να θυμηθω να παρω τον ανταπτορα, ακομα και η διαδικασια ειναι πλατια....βεβαια ειναι ομορφη βαλβιδα δε λεω, αλλα πολυ ιστορια ρε παιδι μου....

Ανταπτορα πανω το ειχα παλια, αλλα μου πε ο Λουκας καλο ειναι να το βγαζω διοτι παιζει να αρπαξει καποια πετρα να γυρισει βαλβιδα κ ....worst case scenario βσκ κ καλα... οποτε δεν την εχω μονιμα πανω. ΤΟ καλυτερο ειναι ενα τσαντακι που να χωρα τα βασικα, το θεμα ειναι να ειναι ομορφο, κατω απτο παλουκοσελο ειναι, αλλα εκει εχω το φωτακι μ και μαρεσει να ειναι μονο του.

Οποτε ρωταω κατι παλι μιας και δεν μου απαντησες πριν πιστευοντας οτι θελω κατι αλλο...

ΠΟυ πιστευετε οτι ειναι ομορφο να ειναι ενα τσαντακι, κ τι μεγεθους? στο μετωπο μπροστα θα ητανε ωραιο?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τσεκ σύμφωνα με αυτό, τέντωσα πόδι και η σέλα ήταν χαμηλά.

Να καταλάβετε σήκωσα την σέλα απ' το 6 στο 9 σχεδόν.....σε λίγο πάω βόλτα να δω διαφορά.

Πάντως σύμφωνα με κάποια που διάβασα ο πόνος στο μπροστινό μέρος του γονάτου που με έπιασε, οφείλεται στο χαμηλό ύψος σέλας. Μακάρι!!!!!!!!!!!!!

Γιατί όμως μόνο το αριστερό? Μάλλον έχει κάποια ευαισθησία.

Link to comment
Share on other sites

Λακιςςς μην αγχωνεσαι παντα ετσι συμβαινει οταν ξαναβαζεις την αθληση στην ζωη σου, χαλαρα χαλαρα ακου το σωμα σου κ κανε adjustments.

>> ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΣ, ΣΕ ΙΑΤΡΟ ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΣΤΟ ΚΑΘΕΝΑ, ΣΕ ΙΑΤΡΟ

.

Έγινε επεξεργασία από fotme
Link to comment
Share on other sites

Λακιςςς μην αγχωνεσαι παντα ετσι συμβαινει οταν ξαναβαζεις την αθληση στην ζωη σου

Γιατί πότε την είχα?:p

Παίδες το τιμόνι πως σηκώνεται και πότε καταλαβαίνουμε ότι θέλει σήκωμα?

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.