Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Σε σχέση με τα μπουκάλια νερού, καλό είναι να αποφεύγονται τα πλαστικά και να αντικαθίστανται από γυάλινα (αν είναι δυνατόν). Τα πλαστικά (ιδιαίτερα τα φθηνά) μπουκάλια περιέχουν χημικές ουσίες που περνούν στο νερό που πίνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Focus Izalco Pro 3.0 2013. Μίλησα αρκετά σήμερα με τον τύπο στο ποδηλατάδικο και επιμένει ότι με 1,77 ύψος το μέγεθος που πρέπει να πάρω μιας και δεν είμαι αθλητής είναι το large με 55,5cm οριζόντιο. Φαίνεται να γνωρίζει πολύ καλά τι μου λέει και δεν υποστηρίζει ότι δεν χρειάζομαι σωματομέτρηση πριν την αγορά αλλά μπορούμε να κάνουμε ένα bike fitting μετά την αγορά (έχει το σύστημα bike fitting της specialized).

Θα ήθελα να ακούσω απόψεις πάνω σε αυτό.

FOCUS Bikes: Bikes 2013

Link to comment
Share on other sites

κατά τη γνώμη μου το ποδήλατο βρίσκεται στην κόψη από το να χαρακτηριστεί all around ή race only.

με 73,5 στο head και στο seat tube για Large νούμερο,προσπαθεί να ισορροπήσει

μεταξύ άνεσης (σε λογικά πλαίσια για κούρσα,δεν αγοράζεις καναπέ) και aero-geo,semi race

δοκιμή δεν έχει;

Link to comment
Share on other sites

κατά τη γνώμη μου το ποδήλατο βρίσκεται στην κόψη από το να χαρακτηριστεί all around ή race only.

με 73,5 στο head και στο seat tube για Large νούμερο,προσπαθεί να ισορροπήσει

μεταξύ άνεσης (σε λογικά πλαίσια για κούρσα,δεν αγοράζεις καναπέ) και aero-geo,semi race

δοκιμή δεν έχει;

Δοκιμή δεν παίζει, και αυτό κατόπιν παραγγελίας θα έρθει σε 1,5 μήνα. Γενικά οι βόλτες μου λόγω και έλλειψης χρόνου είναι συνήθως είναι 1-1.5 ώρα, με την κούρσα ευελπιστώ να ανέβω στο 2-3ωρο. Σε αγώνες δεν πρόκειται να πάω απλά θέλω να πηγαίνω όσο πιο γρήγορα μπορώ ξεπερνώντας τα δικά μου όρια. Και θέλω το ποδήλατο να μου αρέσει εμφανισιακά. Εναλλακτικά μου αρέσει το Giant TCR advanced, αλλά είναι πολύ ακριβότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμή δεν παίζει, και αυτό κατόπιν παραγγελίας θα έρθει σε 1,5 μήνα. Γενικά οι βόλτες μου λόγω και έλλειψης χρόνου είναι συνήθως είναι 1-1.5 ώρα, με την κούρσα ευελπιστώ να ανέβω στο 2-3ωρο. Σε αγώνες δεν πρόκειται να πάω απλά θέλω να πηγαίνω όσο πιο γρήγορα μπορώ ξεπερνώντας τα δικά μου όρια. Και θέλω το ποδήλατο να μου αρέσει εμφανισιακά. Εναλλακτικά μου αρέσει το Giant TCR advanced, αλλά είναι πολύ ακριβότερο.

από τα 2 που συζητάμε προτιμώ το Focus.είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο ότι θα ξεπεράσεις τα όριά σου θες δε θες

η κούρσα είναι το απόλυτο ποδήλατο,όταν έχεις φτάσει στα όριά σου σου ζητάει κάτι παραπάνω και σου επιβάλει το ρυθμό της.είναι κάπως δύσκολο να στο περιγράψω,νιώθεις ότι η δύναμη που βάζεις περνά αυτούσια στο δρόμο

και αν έχεις τα πόδια και την όρεξη (και την τρέλα θα έλεγα) μπορείς να πας πολύ μακρυά :D

ο Κώστας θα στα πει καλύτερα,εγώ ακόμα μαθαίνω,η μόνη συμβουλή που σου δίνω είναι να πάρεις αν είναι δυνατόν

παπούτσια με carbon σόλα που στην αρχή θα κουράσουν τα πόδια σου ίσως σε χτυπήσουν και λίγο μέχρι να τα συνηθίσεις και ανοίξουν, αλλά θα βγάζουν όλη τη δύναμη από το πόδι σου στο ποδήλατο

εννοείται ότι περιμένουμε φωτο μόλις το πάρεις :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Focus Izalco Pro 3.0 2013. Μίλησα αρκετά σήμερα με τον τύπο στο ποδηλατάδικο και επιμένει ότι με 1,77 ύψος το μέγεθος που πρέπει να πάρω μιας και δεν είμαι αθλητής είναι το large με 55,5cm οριζόντιο. Φαίνεται να γνωρίζει πολύ καλά τι μου λέει και δεν υποστηρίζει ότι δεν χρειάζομαι σωματομέτρηση πριν την αγορά αλλά μπορούμε να κάνουμε ένα bike fitting μετά την αγορά (έχει το σύστημα bike fitting της specialized).

Θα ήθελα να ακούσω απόψεις πάνω σε αυτό.

FOCUS Bikes: Bikes 2013

Ποια η τιμη για το FOCUS αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION]

Έχετε τόσα ωραία μέρη εκεί γύρω νομίζω, γιατί επιλέγεις να τρως όλη την κίνηση?

Αδερφε τελευταια φορα ηταν ποδηλατο στην Πατρα. Απο αυριο μετακομιζω Λαμια αρα συνεχιζω εκει!

Αλλα ουσιαστικα η κινηση που τρωω ειναι ελαχιστη γιατι παω παντα μεσημερι (εκτος Κυριακης) και εκεινη την ωρα δεν εχει κινηση.

Ασε που αν δεις στο χαρτη τα σημεια που περναω και τα ξερεις, μονο στην Αγιου Ανδρεου αααααν κολλησω ελαχιστα. Πουθενα αλλου. Ο δρομος ειναι παραλιακος και πολυ πλατυς...αρα δεν κολλαω πουθενα.

NTG thanks φιλε. Εχω 2,5 μηνες που κανω ποδηλατο σχεδον καθε μερα! Εχω πορωθει ασχημα και αργοτερα με το καλο την ανοιξη, ελπιζω να μπορεσω να τσιμπησω ενα καλο εργαλειο!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.