Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

πάλι μας τα χάλασε ο καιρός,λέω να ασχοληθώ εναλλακτικά με το τάβλι :dots:

"Νικητής του μεγάλου τελικού στο τουρνουά τάβλι Delmar αναδείχτηκε ο *****, που επικράτησε του ***** με 2-0 (3-5, 2-5) και έλαβε το πρώτο βραβείο που ήταν ένα ποδήλατο."

πηγή

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο τελικα Specialized Bicycle Components

και ειμαι κατενθουσιασμενος γιατι το προηγουμενο μου ηταν εντελος για τα μπαζα

το μονο που θελω να του κανω ειναι αλλαγη πεταλια γιατι τα δικα του ειναι πολυ απλα πλαστικα και μια στεκα

εχετε να προτεινετε κατι?

Α και ισως αργοτερα ενα πιο ωραιο τιμονι πιο ισιο καπως.

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

Αναβαση σημερα στο χωριο Υπατη με το εκπληκτικο ξαναλεω Cannondale trail sl4 29αρι.

Ενα θα πω: με το δικο μου ανεβαινα στο χωριο αυτο με πρωτη ταχυτητα και 2 στασεις για ξεκουραση, και με αυτο ανεβηκα με 2-3 και λιγο 1η ταχυτητα χωρις καμια σταση. Τοσο μεγαλη η διαφορα πραγματικα...

Ενα πραγμα ομως με απασχολησε: ενω τοσο καιρο δεν ειχα την παραμικρη ενοχληση στη μεση, σημερα ενιωσα ενοχλησεις. Τι μπορει να εφταιγε; Τι πηγε στραβα παιδες ωστε να το διορθωσω;

Φωτο:

post-24707-1416077188,5456_thumb.jpg

post-24707-1416077189,8407_thumb.jpg

post-24707-1416077190,0866_thumb.jpg

post-24707-1416077190,3438_thumb.jpg

post-24707-1416077190,5983_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα ομως με απασχολησε: ενω τοσο καιρο δεν ειχα την παραμικρη ενοχληση στη μεση, σημερα ενιωσα ενοχλησεις. Τι μπορει να εφταιγε; Τι πηγε στραβα παιδες ωστε να το διορθωσω;

Σέταρες σέλα/παλουκόσελο;

Αν ένοιωσες ενοχλήσεις και στα παπάκια, μάλλον πρέπει να γείρεις και την σέλα οριζόντια.

Link to comment
Share on other sites

Σέταρες σέλα/παλουκόσελο;

Αν ένοιωσες ενοχλήσεις και στα παπάκια, μάλλον πρέπει να γείρεις και την σέλα οριζόντια.

Επειδη το ποδηλατο ειναι για test ride σε οποιον θελει, το μονο που ρυθμισα ηταν παλουκοσελο στο υψος.

Παπακια ολα οκ.

Δε ξερω...ισως επειδη δεν εχω συνηθισει τη σελα και πονεσα και στα κωλοκοκκαλα και με χτυπησε και στη μεση; Τι να πω;;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τα κωλοκόκκαλα, μπορεί να είχες καμία με 2 δάχτυλα αφρό πιο πριν και τώρα στην λεπτή πόνεσες. Αυτό συνηθίζεται.

Τώρα την μέση, αν γενικά το ποδήλατο είναι φτιαγμένο και ρυθμισμένο για το μέγεθος σου, παίζει να την ενόχλησε η αλλαγή της γεωμετρίας του ποδηλάτου. Και εγώ δεν ξέρω πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Για τα κωλοκόκκαλα, μπορεί να είχες καμία με 2 δάχτυλα αφρό πιο πριν και τώρα στην λεπτή πόνεσες. Αυτό συνηθίζεται.

Τώρα την μέση, αν γενικά το ποδήλατο είναι φτιαγμένο και ρυθμισμένο για το μέγεθος σου, παίζει να την ενόχλησε η αλλαγή της γεωμετρίας του ποδηλάτου. Και εγώ δεν ξέρω πολλά.

Ναι με τη σελα ισχυει. Εχω πιο μαλακη σελα εγω. Αρα συνηθιζεται.

Δε ξερω...με προβληματισε λιγο παντως το θεμα με τη μεση.

Το μεγεθος ειναι το σωστο για το υψος μου. Τωρα για τη γεωμετρια τι να πω;

Θα δω πως θα παει το θεμα και θα το ξανασυζητησουμε.

Ευχαριστω πολυ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες να ρωτησω κατι? Οκ θα ρωτησω...:confused:

Σχετικα με το υψος του παλουκοσελου...αλλοι λενε οτι οταν πεταλαρεις, πρεπει το ποδι να τεντωνει τελειως...

αλλοι λενε οτι ανεβαινεις πανω, και με την φτερνα του παπουτσιου πρεπει να τεντωνει τελειως το ποδι και ετσι το ρυθμιζεις...

Τι ισχυει τελικα??? Ποιο ειναι το σωστο?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες να ρωτησω κατι? Οκ θα ρωτησω...:confused:

Σχετικα με το υψος του παλουκοσελου...αλλοι λενε οτι οταν πεταλαρεις, πρεπει το ποδι να τεντωνει τελειως...

αλλοι λενε οτι ανεβαινεις πανω, και με την φτερνα του παπουτσιου πρεπει να τεντωνει τελειως το ποδι και ετσι το ρυθμιζεις...

Τι ισχυει τελικα??? Ποιο ειναι το σωστο?

http://www.thelab.gr/1063089523-post3384.html

Εν συντομία ειναι το 2ο.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/1063089523-post3384.html

Εν συντομία ειναι το 2ο.

Πολυ ωραιο το θεμα που ειχες ποσταρει. Ευχαριστω για το link.

Και εγω τοσο καιρο αυτο με τη φτερνα ηξερα οτι ισχυει και ετσι το εχω ρυθμισει και εγω.

Κωστακης ευχαριστω πολυ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.