Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Λοιπον...ενοψη του αγωνα στην Οιτη την αλλη Κυριακη, το ποδηλατο επεστρεψε απο το σερβις του...ολα αριστα πλεον...φρενα, ταχυτητες, λαδωμα, αναρτησεις....

Απορια: σχετικα με την πιεση των ελαστικων...λεει το λαστιχο 30-55. Σε ενα χωματινο αγωνα οπως αυτον, ποια ειναι η σωστη πιεση??

Ειμαι 79 κιλα αν αυτο εχει σημασια...

(Θυμαστε που τον Αυγουστο περυσι το καλοκαιρι, οταν ξαναξεκινησα το ποδηλατο, ημουν 96 κιλα?? Ε, τωρα ειμαι 79 και ετοιμος για παραλια!!!!!!!! :upside::upside:)

Link to comment
Share on other sites

θα του βαλεις την πιεση αυτη που εχεις μαθει να οδηγας το ποδηλατο.

Δεν υπαρχει κανονας σε αυτο που ρωτας.

αν θες ομως γενικα να σου απαντησω.

αν ξεκινας με ανηφορια , που υποθετω η ΟΙΤΗ ειναι ολο ανηφορα αν ξεκινησετε απο Γοργοποταμο , βαλε 40-45 και στη κατεβασια μπορεις να αφαιρεσεις μεχρι τα 35 περιπου.

αλλιως αστο 35-40 και εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5110]qbiefox[/MENTION]

Μετα απο 1,5 μηνα που το εχω, καποιες ρυθμισουλες τις ηθελε...λιγο συρματοσχοινα, λιγο το πισω φρενο, ενα τσεκαρισμα στην αναρτηση...προληπτικα πιο πολυ αλλα το πηγα...δωρεαν ηταν ετσι κι αλλιως...χεχεχε...

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

θα ξεκινησουμε απο Παυλιανη, ναι ανηφορα ειναι στην αρχη.

Επειδη δε θα μπορω να ξερω την πιεση των ελαστικων μου κατα τη διαρκεια του αγωνα, θα βαλω 35-40 οπως λες και θα το αφησω εκει...

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη νοοτροπία ορισμένων καταστημάτων...

Παίρνω τηλέφωνο και τους λέω ότι ενδιαφέρομαι για ένα ποδήλατο, το έχουν στο κατάστημα, ωραία και καλά ως εδώ.

Ρωτάω αν μπορούν να περιμένουν στο κλείσιμο 1/2 ώρα γιατί δουλεύω και σου απαντάνε ξερά όχι!

Μα μ@λ@κας είμαι εγώ που υπερβαίνω το ωράριο στη δουλειά μου να εξυπηρετήσω κάποιον? τι να πω...:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη νοοτροπία ορισμένων καταστημάτων...

Παίρνω τηλέφωνο και τους λέω ότι ενδιαφέρομαι για ένα ποδήλατο, το έχουν στο κατάστημα, ωραία και καλά ως εδώ.

Ρωτάω αν μπορούν να περιμένουν στο κλείσιμο 1/2 ώρα γιατί δουλεύω και σου απαντάνε ξερά όχι!

Μα μ@λ@κας είμαι εγώ που υπερβαίνω το ωράριο στη δουλειά μου να εξυπηρετήσω κάποιον? τι να πω...:(

Εσύ έχεις ανάγκη, αυτός όχι.

Η κρίση έχει προκαλέσει άνθηση του ποδηλάτου και αντίστοιχη ευμάρεια για τον επαγγελματία.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εντάξει δεν ειμαι και 200Kg να φτάσουν οι μπουκάλες στα ρουθούνια :p

Για τις ζαντες ανυσηχώ λίγο αλλά είδομεν...

έχω το φτηνότερο life track εδώ και αρκετούς μήνες. είναι αρκετά καλό ποδήλατο. επειδή είναι trekking φαντάοζομαι ότι δεν κάνει για άγρια offroad χρήση, αλλά το οτι δε συμπαθούμε μια μάρκα δε σημαίνει οτι δεν ξέρει να φτιάχνει ποδήλατα. και ζυγίζω πολλά κιλά.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες την ίδια διαδρομή που έκανα και το Σάββατο. Αρκετά καλύτερος ρυθμός αλλά έχω δρόμο ακόμα.

-Φρενάρισμα πολύ χειρότερο σε σχέση με το trekking. Πήγαινα με ~40Km/h και σε απότομο φρενάρισμα μπλόκαρε για πλάκα ο πίσω τροχός, αλλά δεν πάτησα καθόλου το μπροστινό ο χαζός...

-Απορώ πως έκανα ποδήλατο τόσο καιρό χωρίς shorts με μαξιλαράκι, τρελή διαφορά στην άνεση.

-Δεν πονάω πουθενά σήμερα άρα πάμε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.