Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

οσον αφορα τα σκυλια.θα πρεπει κα μειωσεις ταχυτητα και να μη δειξεις οτι φοβασαι.αλλιως ισχυει οτι ειπε το προβατο.καταλαβαινουν τον φοβο.αν ειναι αγελη τοτε κατεβαινεις απο το ποδηλατο και πας περπατωντας μεχρι να τα περασεις.παντως οταν ειναι ενα η δυο , μπορεις να τους σπασεις τον τσαμπουκα κατεβαινοντας αποτομα απο το ποδηλατο κ να τα παρεις στο κυνηγι..εκει να δεις το πως εξαφανιζονται:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Garmin Edge 510 GPS-enabled cycle computer with cadence sensor & HRM - 284.99

ψωνίζω αρκετό καιρό από αυτούς και αργούν λίγο στην παράδοση (αν δεν επιλέξεις την parcelforce)

αλλά μάλλον είναι οι φθηνότεροι

Μου το βγάζει στα €337.03 εμένα!

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα λάστιχο χθες..

Έπρεπε σήμερα να πάω στον σταθμό του τρένου που το είχα παρατήσει..

Υπήρχε και συνεργείο εκεί, που λέει ο τύπος, για να μου το φτιάξει, 16 ευρώ!

Καλά λέω, φέρε μια σαμπρέλα (6 ευρώ) να φύγω.. (καλά δεν το είπα έτσι, but you get the point).

Γυρνάω σπίτι, πάω με το εργαλειάκι μου να ξεβιδώσω την ρόδα (δεν έχω QR εδώ), @@, δεν είχα το σωστό μέγεθος.

Λέω, θα πάω στον ποδηλατά πίσω από τις εστίες, ίσως με αφήσει να χρησιμοποιήσω τα εργαλεία του, και τον αέρα του. Πάω, κλειστός...

Λέω δεν μαμιέται, θα πάω να αγοράσω ένα γαλλικό κλειδί και μια τρόμπα, να έχω..

Ξεκινάω, φτάνω στο κοντινότερο ποδηλατάδικο, ζητάω την φθηνότερη τρόμπα.

Μου δίνει μια μεταχειρισμένη 5 ευρώ (με βαλβίδες αυτοκινήτου και Ολλανδική).

Ζητάω εργαλείο, ψάχνει δεν είχε.. Τον ρωτάω, θα βρω στο σουπερ μάρκετ που είναι στο εμπορικό κέντρο, μου λέει δεν νομίζω, αλλά μπορεί να εχει ένα άλλο κατάστημα εκεί (Blokkers). Του λέω ΟΚ, πάω, θα γυρίσω για την τρόμπα.

Φτάνω στο Blokkers, ψάχνω, τίποτα.. Ρωτάω, μου λέει δεν έχουμε, ίσως έχουνε στο Hema) άλλο κατάστημα εκεί δίπλα. Πάω εκεί, ψάχνω, βρίσκω πολυεργαλείο με 15 ευρώ (ίσως και να με κάλυπτε, αλλα δεν το ρίσκαρα) και γαλλικό κλειδί με 7.25.

Λέω οκ, κάτσε να τσεκάρω και το super market. Βγαίνω από εκεί, πάω στο super market, στα εργαλεία είχε μόνο πένσες και κατσαβίδια. Βγαίνω, με το που μπαίνω στο Hema θυμάμαι ότι δεν έχω αρκετό ρευστό πάνω μου (δεν είναι πρόβλημα, γιατί ΠΑΝΤΟΥ μπορείς να πληρώσεις με χρεωστική κάρτα, αλλά δεν συμφέρει πάντα γιατι σε χρεώνει η τράπεζα μερικές φορές). Βγαίνω, πάω γύρω γύρω από το εμπορικό κέντρο, βρίσκω μηχάνημα, σηκώνω χρήμα, πάω στα Hema, παίρνω το κλειδί, πάω στο ποδηλατάδικο, παίρνω την τρόμπα, πάω στο γκαράζ με σκοπό να πάρω την ρόδα σπίτι γιατί βαριόμουν να την φτιάξω.

Έλα μου ντε που δεν είχα ξαναλύσει ρόδα με φρένο ταμπούρα.. 3 λεπτά να καταλάβω τι παίζει, και άλλα 5 για να την τραβήξω με την απαιτούμενη δύναμη για να βγει.. Ε λέω, δεν μαμιέται, ας το φτιάξω επι τόπου..

Έξω η σαμπρέλα, βρήκα με το χέρι μου ένα γιαλάκι που είχα πατήσει και είχε κάνει την ζημιά. Βάζω την καινούργια σαμπρελα, φούσκωμα, τοποθέτηση στο ποδήλατο, φτιάξιμο το φρένο, και γύρισα σπίτι..

Κόστος, 18 ευρώ (από τα 16 που ζητούσε, αλλά τώρα έχω γαλλικό κλειδί και τρόμπα!), πολύ κούραση, αλλά και μεγάλη χαρά που τα κατάφερα (φοβόμουν ότι είτε δεν θα κατάφερνα το φρένο, είτε κάτι θα πήγαινε λάθος με την ζάντα).

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Σαμπρέλα 6 ευρώ; Γαλλικό κλειδί 7,25?

Το ψωμί πόσο κάνει εκεί; Κανένα 3 ευρω η φρατζόλα;

Βρες φθηνά από ίντερνετ και πάρε απ'όλα. 2-3 σαμπρέλες καβάτζα, κλειδιά allen/Γαλλικά....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις το 500?

GARMIN EDGE 500 Bundle Heartrate 010-00829-01

Garmin Edge 500 Heart Rate Monitor & Speed Cadence (010-00829-01)

Η και μεταχειρισμένο αν το βρεις.

:pΔεν μου αρέσει το χρώμα. Το ψάχνω ακόμα όμως, κοιτάω και τα bryton.

Link to comment
Share on other sites

Σαμπρέλα 6 ευρώ; Γαλλικό κλειδί 7,25?

Το ψωμί πόσο κάνει εκεί; Κανένα 3 ευρω η φρατζόλα;

Βρες φθηνά από ίντερνετ και πάρε απ'όλα. 2-3 σαμπρέλες καβάτζα, κλειδιά allen/Γαλλικά....

Στέλνει το internet σε 1-2 ώρες? Το ξέρω ότι πλήρωσα πολύ, αλλά δεν είχα χρόνο να το ψάξω περισσ΄τοερο

Σαμπρέλες ναι, μπορεί να το κάνω, αλλά τα εργαλεία όχι..

Παραδόξως, το φαγητό είναι αρκετά φθηνό στο super market εδώ.

Link to comment
Share on other sites

:pΔεν μου αρέσει το χρώμα. Το ψάχνω ακόμα όμως, κοιτάω και τα bryton.

Εγώ το έχω παρατήσει το ψάξιμο, επειδή δεν έχω ακόμη το ποδήλατο. Αν καταλήξεις πόσταρε το. Μην καταλήξεις σε κάτι πάνω από 250 (full πακέτο. gps + hrm + cadence). Δεν λέει :p

Τα έχω δει και εγώ τα Bryton, απλά δεν ξέρω πόσο δοκιμασμένα είναι.

[MENTION=2868]Myralis[/MENTION] Των φρονίμων τα παιδιά πριν τους σκάσει το λάστιχο, έχουν φουλ καβάτζα.

Link to comment
Share on other sites

πάρε απο handtec τότε.πάρε το bundle γιατί αν τα πάρεις ξεχωριστά θα βγουν αρκετά ακριβότερα

απλά το hrm του πακέτου έχει το σοφτ στραπ και όχι το premium

Είσαι σίγουρος? Γράφει:

What's in the Box:

Garmin Edge 510

Out front Bike Mount

Premium Heart Rate Monitor

Speed/Cadence Sensor

USB Cable

Tether

Manual

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.