Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Έχω μπερδευτεί τελείως. Διαβάζω για πολλά προβλήματα του Garmin 510 (χάνει όλα τα ANT+ περιφερειακά αν το bluetooth είναι ανοικτό, δείχνει ότι να ναι σε κλίση του δρόμου και υψόμετρο, προβλήματα με την ζώνη για τους παλμούς και άλλα ψιλά). Αξίζει να δώσω τα 320€ για αυτό ή και οι εναλλακτικές προτάσεις είναι το ίδιο προβληματικές.

Έγινε επεξεργασία από unstoppable
Link to comment
Share on other sites

εκτός από την σέλα-καναπέ και το τιμόνι τσοπερ(μάλλον απο electra)

πρέπει να έχει ανοίξει τα ψαλιδιά για να χωρέσει την κασέτα :happy2:

Έχω μπερδευτεί τελείως. Διαβάζω για πολλά προβλήματα του Garmin 510 (χάνει όλα τα ANT+ περιφερειακά αν το bluetooth είναι ανοικτό, δείχνει ότι να ναι σε κλίση του δρόμου και υψόμετρο, προβλήματα με την ζώνη για τους παλμούς και άλλα ψιλά). Αξίζει να δώσω τα 320€ για αυτό ή και οι εναλλακτικές προτάσεις είναι το ίδιο προβληματικές.

πάρε το 500 τότε.είναι φτηνότερο και-τουλάχιστο σε μένα-δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό

[MENTION=23]DJD[/MENTION]

σήμερα το πρωί,κίνηση 0,αέρας 0 και σούπερ άσφαλτος

ps76.jpg

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

...

πάρε το 500 τότε.είναι φτηνότερο και-τουλάχιστο σε μένα-δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό

...

Η αλήθεια είναι ότι το red μου αρέσει απλά πίστεύω ότι η υποστήριξη για GLONASS του 510 είναι αρκετά χρήσιμη όταν χάνεις το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το red μου αρέσει απλά πίστεύω ότι η υποστήριξη για GLONASS του 510 είναι αρκετά χρήσιμη όταν χάνεις το GPS.

Δουλεύουν παράλληλα ή είναι για redundancy ?

Link to comment
Share on other sites

Unsto έχω κάνει περίπου 25.000 χλμ με garmin 705 και με το 800.. ούτε μια φορά δεν έχω χάσει το σήμα. Ο μόνος λόγος για να πάρεις το 510 αντί του 500 είναι αν θες να βλέπουν άλλοι σε realtime την διαδρομή που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν παράλληλα ή είναι για redundancy ?

Παράλληλα για μεγαλύτερη ακρίβεια.

Unsto έχω κάνει περίπου 25.000 χλμ με garmin 705 και με το 800.. ούτε μια φορά δεν έχω χάσει το σήμα. Ο μόνος λόγος για να πάρεις το 510 αντί του 500 είναι αν θες να βλέπουν άλλοι σε realtime την διαδρομή που κάνεις.

Δεν μου χρειάζετε αυτό το feature, απλά έχουν 100Ε διαφορά, αν βγάλεις το έξτρα mount που έχει 30€ η διαφορά πέφτει στα 70€ (ίσως και λιγότερο μιας και θα το πάρω με κάποια έκπτωση). Για νεότερο hardware και που ταιριάζει χρωματικά καλύτερα με το ποδήλατο μου. Το 500 έχει μία 3ετια στην αγορά και φοβάμαι ότι θα σταματήσει και η υποστήριξη του σιγά σιγά από την Garmin.

Link to comment
Share on other sites

Μη φοβάσαι για την υποστήριξη... δεν πρόκειται να υποστηρίξουν κανένα. Ότι δουλεύει out of the box. Σε μελλοντικές αναβαθμίσεις θα χάσεις λειτουργίες που προηγουμένως δούλευαν πολύ καλά(λειτουργία activities στο 500άρι).

Μια βόλτα από το επίσημο forum της garmin και θα δεις το rage των χρηστών από μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Cool Customisable Bicycle Wheels That Light Up (10 pics + 7 gifs) - Izismile.com

cool_customisable_bicycle_wheels_that_light_up_02.gif

cool_customisable_bicycle_wheels_that_light_up_17.gif

"«Αντιμετωπίζουμε την κίνηση των αυτοκινήτων με τα γυμνά μας κορμιά σαν τον καλύτερο τρόπο για να υπερασπιστούμε την αξιοπρέπεια μας. Το σώμα μας είναι ό, τι πιο φυσικό έχουμε και είναι σίγουρα πιο όμορφο από τις εξατμίσεις των αυτοκινήτων μας. Στην σημερινή κοινωνία της κλειδαρότρυπας το γυμνό σώμα είναι προϊόν εκμετάλλευσης μιας ολόκληρης βιομηχανίας. Απελευθερώστε το» σημειώνουν οι διοργανωτές."

Εντάξει μας πείσατε π0υτ@ν@κ1α

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

good luck Ιάσωνα :)

Παιδιά να ρωτήσω κάτι χωρίς να γελάσετε? :inlove:

Υπάρχει κανένα video για το πως να πλύνω το ποδήλατο και πως να λαδώσω την αλυσίδα; Το δεύτερο δε το έχω κάνει ποτέ.

Το πρώτο μέχρι στιγμής το έκανα με ένα vetex, αλλά μετά τη σημερινή βόλτα θέλει κάτι παραπάνω.

Ευχαριστώωωωω

ps Επίσης για την αλυσίδα έχω λεπτό λάδι μηχανής και επίσης γράσο λιθίου σε σπρέι.

Ποιο να προτιμήσω;

Merci :)

Link to comment
Share on other sites

Για να κατέβω 500γρ θέλω περίπου 2500ευρώ.. εγώ έλπιζα τα 5.8.. τα 5.63 ήταν δώρο κι είμαι υπερευχαριστημένος, δεν αλλάζω ούτε καλώδιο πλέον!

Δηλαδή κατεβαίνει κι άλλο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ας δείξω και εγώ τον δικό μου ρότορα:p:inlove:

2012 Ideal Kritton 29"(προς το παρών stock γτ θέλω να φτιάξω το παλίο μου mountain 26" να το κάνω ανταλαγή με ένα δρόμου:p)και μπροστά είναι το GT avalanche 1.0 του φίλου μου

20130422img0020.jpg

20130422img0023.jpg

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.