Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Θυμάστε τα γαϊδουρίσια φώτα που είχα παραγγείλει, ε ήρθαν, και παρά είναι πολύ δυνατά.

Δεύτερη φώτο το γαϊδούρι στα 9800 lumen. Παρόλο που δε φαίνεται στη φώτο, φωτίζει το σπίτι πίσω στα 20 μέτρα. Είναι επικίνδυνο φως για μέσα στη πόλη, τυφλώνει κόσμο άνετα.

Μπορείς φίλε DJD να κάνεις αυτό που έχω κάνει εγώ! Το μικρό φακό να ρίχνει ευθεία για να σε βλέπουν, και το μεγάλο να ρίχνει κάτω για να βλέπεις που πηγαίνεις, αν οδηγάς βράδια σε "offroad" διαδρομές μην πατήσεις καμιά τσιτούλα και ξεμείνεις από λάστιχο. :)

Αυτά... :)

Υγ: Το φακό τον μεγάλο από που τον πήρες? Μπορείς να μου δώσεις λινκ? :) Τον θέλω για το αμάξι για καλό και για κακό μην ξεμείνω από λάστιχο κάνα βράδυ. :p

Link to comment
Share on other sites

Υγ: Το φακό τον μεγάλο από που τον πήρες? Μπορείς να μου δώσεις λινκ? :) Τον θέλω για το αμάξι για καλό και για κακό μην ξεμείνω από λάστιχο κάνα βράδυ. :p

Από εδώ: 9800LUMEN 7X XML T6 LED Bicycle Bike Headlight Flashlight Lamp 6400mAh Battery | eBay

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά DJD, ευχαριστώ. :) Και έχει και καλή τιμούλα από ό,τι βλέπω. :) Ελπίζω να τον αγοράσω σύντομα. Έγινε bookmarked πάντως. :p

Υγ: (Δεν είδα αν σε ξαναρώτησε κανείς από πάνω) Θυμάσαι πόσες μέρες έκανε να έρθει περίπου? :)

Link to comment
Share on other sites

Η κατασταση αρχιζει και γινεται λιγο απαλευτη με τον καιρο...ξαναχειμωνιαζει δυστηχως...σημερα εβαλα ισοθερμικο και αντιανεμικο στο κατεβασμα..οχι ακομα μπουφαν αλλα ερχεται σιγα σιγα...πειτε με υπερβολικουλι αλλα κρυωνα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νομιζω οτι για αυτο που κανουμε εμεις σαν ποδηλατες (εννοω που ασχολουμαστε ερασιτεχνικα χωρις πολλα πολλα), θεωρω οτι δεν εχει σημασια αν καβαλησουμε 26, 27.5, ή 29.

Ειναι μικροδιαφορεσ πιστευω, που μονο οι pro μπορουν να καταλαβουν.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νομιζω οτι για αυτο που κανουμε εμεις σαν ποδηλατες (εννοω που ασχολουμαστε ερασιτεχνικα χωρις πολλα πολλα), θεωρω οτι δεν εχει σημασια αν καβαλησουμε 26, 27.5, ή 29.

Ειναι μικροδιαφορεσ πιστευω, που μονο οι pro μπορουν να καταλαβουν.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

μέγα λάθος.

p.s μην υποτιμάς τον εαυτό σου σαν ερασιτεχνικό ποδηλάτη ;)

Link to comment
Share on other sites

μέγα λάθος.

p.s μην υποτιμάς τον εαυτό σου σαν ερασιτεχνικό ποδηλάτη ;)

Γιατι θεωρεις οτι ειναι λαθος αυτο που λεω; Εσυ σαν ερασιτεχνης (σωστο ή εισαι pro?) ποδηλατης που εισαι, θα καταλαβεις διαφορα αν καβαλησεις 26, 27.5 ή 29; Μιλαμε για ποδηλατα με ιδια τιμη πανω κατω.

Εγω το λεω: δε θα καταλαβω τιποτα.

Και οχι οτι υποτιμω ουτε τον τον εαυτο μου, ουτε κανεναν φυσικα, αλλα νομιζω οι pro θα εχουν να πουν κατι για για το μεγεθος τροχου και οχι εμεις.

Να πουμε τι εμεις; Οτι το 29αρι κυλαει καλυτερα απο το 26αρι; Ισχυει φυσικα, αλλα δε το καταλαβαινουμε εμεις πιστευω.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θεωρεις οτι ειναι λαθος αυτο που λεω; Εσυ σαν ερασιτεχνης (σωστο ή εισαι pro?) ποδηλατης που εισαι, θα καταλαβεις διαφορα αν καβαλησεις 26, 27.5 ή 29; Μιλαμε για ποδηλατα με ιδια τιμη πανω κατω.

Εγω το λεω: δε θα καταλαβω τιποτα.

Και οχι οτι υποτιμω ουτε τον τον εαυτο μου, ουτε κανεναν φυσικα, αλλα νομιζω οι pro θα εχουν να πουν κατι για για το μεγεθος τροχου και οχι εμεις.

Να πουμε τι εμεις; Οτι το 29αρι κυλαει καλυτερα απο το 26αρι; Ισχυει φυσικα, αλλα δε το καταλαβαινουμε εμεις πιστευω.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Μα δεν είναι update για τους επαγγελματίες. Δεν είναι καινούρια σειρά μετάδοσης ή καλύτερη ανάρτηση.

Υπήρχαν τα 26άρια. Έβγαλαν τα 29άρια και είδαν ότι βολεύει το παραπάνω μέγεθος. Κάποιοι όμως χαλιόντουσαν με την μεγάλη αλλαγή και έβγαλαν και το ενδιάμεσο.

Κατ' εμέ, αν υπάρξουν πολλά μοντέλα στα 27,5 και μεγάλη διαφήμιση, τον ήπιαν τα 26άρια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θεωρεις οτι ειναι λαθος αυτο που λεω; Εσυ σαν ερασιτεχνης (σωστο ή εισαι pro?) ποδηλατης που εισαι, θα καταλαβεις διαφορα αν καβαλησεις 26, 27.5 ή 29; Μιλαμε για ποδηλατα με ιδια τιμη πανω κατω.

Εγω το λεω: δε θα καταλαβω τιποτα.

Και οχι οτι υποτιμω ουτε τον τον εαυτο μου, ουτε κανεναν φυσικα, αλλα νομιζω οι pro θα εχουν να πουν κατι για για το μεγεθος τροχου και οχι εμεις.

Να πουμε τι εμεις; Οτι το 29αρι κυλαει καλυτερα απο το 26αρι; Ισχυει φυσικα, αλλα δε το καταλαβαινουμε εμεις πιστευω.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

αν καβαλήσεις 29άρι θα καταλάβεις διαφορά. επίσης ΜΤΒ δέν είναι μόνο ο δασικός

Link to comment
Share on other sites

αν καβαλήσεις 29άρι θα καταλάβεις διαφορά. επίσης ΜΤΒ δέν είναι μόνο ο δασικός

Ειχα καβαλησει 29αρι πριν αγορασω το δικο μου 26αρι. Καμια διαφορα. Ομως το 29αρι το πηρα 2-3 φορες βολτα.

Τωρα εχω το δικο μου 5 μηνες και το εχω συνηθισει.

Αν καβαλουσα τωρα το 29αρι μπορει να καταλαβω, μπορει και οχι, διαφορα.

Αλλα ξαναλεω: για αυτο που κανουμε εμεις θεωρω οτι ειμαστε οκ με οποιοδηποτε μεγεθος τροχου.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα 26 και ενα 29 δίπλα δίπλα σε μια κατηφόρα και χωρίς πετάλι και θα καταλάβεις αμέσως μια διαφορά :)

Για ανηφόρες δεν έχω δοκιμάσει γιατί εκεί ο κάθε αναβάτης μπορεί να ασκεί μεγαλύτερη δύναμη or something...

Έχει αρκετά μεγαλύτερο βήμα με οτι αυτό συνεπάγεται

Link to comment
Share on other sites

Ειχα καβαλησει 29αρι πριν αγορασω το δικο μου 26αρι. Καμια διαφορα. Ομως το 29αρι το πηρα 2-3 φορες βολτα.

Τωρα εχω το δικο μου 5 μηνες και το εχω συνηθισει.

Αν καβαλουσα τωρα το 29αρι μπορει να καταλαβω, μπορει και οχι, διαφορα.

Αλλα ξαναλεω: για αυτο που κανουμε εμεις θεωρω οτι ειμαστε οκ με οποιοδηποτε μεγεθος τροχου.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

ε καλά, άντε κάνε dh με 29 άρι εσύ και xc με 26άρι αφου δεν θα καταλάβεις διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα 26 και ενα 29 δίπλα δίπλα σε μια κατηφόρα και χωρίς πετάλι και θα καταλάβεις αμέσως μια διαφορά :)

Για ανηφόρες δεν έχω δοκιμάσει γιατί εκεί ο κάθε αναβάτης μπορεί να ασκεί μεγαλύτερη δύναμη or something...

Έχει αρκετά μεγαλύτερο βήμα με οτι αυτό συνεπάγεται

Ναι ρε συ αυτο εννοειται οτι το 29αρι θα τσουλησει πιο γρηγορα. Αλλα επιστρεφω σε αυτο που ειπα στην αρχη: για αυτο που κανουμε εμεις, δεν εχει σημασια.

Δηλαδη αν κατεβουμε το μονοπατι 2 sec πιο μετα, τι εγινε; Για τους pro ομωσ, εχει σημασια.

[MENTION=4398]Κωστάκης[/MENTION]

Αν εσυ μπορεις να καταλαβεις την διαφορα αναμεσα στα 3 μεγεθη τροχων, τοτε εισαι pro.

Αλλα αν σε ρωτησει καποιος να του εξηγησεις τις διαφορες, μην πεις μονο οτι το 29αρι κυλουσε καλυτερα. Αυτο το ξερει και η κουτση μαρικα. Δωσε μου τεκμηριωμενες απαντησεις απο την προσωπικη σου εμπειρια αν εχεις.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.