Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Δεν νομιζω πως εχει την δυνατοτητα το ebay να τους υποχρεωσει να πουλησουν το αντικειμενο, μπορουν να βρουν καποια δικαιολογια και να δεχτουν απλα επιπληξη.

Οπως και να εχει μια αρνητικη αξιολογηση, αλλα με ηπιο τονο, την εχουν σιγουρα απο εμενα, αν και βλεπω μια προσπαθεια αντιστροφης του κλιματος και ευρεσης νεας μεταφορικης. Αν δεν υπαρξει θετικη εξελιξη μεχρι Κυριακη τοτε υποχωρω σε refund και αρνητικη.

[MENTION=7663]topas[/MENTION] τσεκαρε και εδω αμα θες (Bikes | Mountain Bikes | Road Bikes| Winstanleys Cycles)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, θα το τσεκάρω!

Στείλε του και mail για καλύτερη τιμή. Πέρυσι που έψαχνα για ποδήλατο και κοίταγα το Supersix μου είχε στείλει καλύτερη προσφορά από αυτή που έχει στην σελίδα με mail. Αν και δεν αγόρασα από εκεί από την επικοινωνία που είχα μαζί του μου είχε κάνει εξαιρετική εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

να πληρώνεις για το αντικείμενο, να σου λενε ότι το έστειλαν και ενώ σου έχουν στείλει μέχρι και tracking number, μετα από κάποιες μέρες να ανακαλύπτουν οτι δεν τους συμφέρει και οτι δεν μπορούν να το στείλουν.

Εμένα προσωπικά κάτι τέτοιο με πειράζει, γιατί νιώθω πως με κοροϊδεύουν.

Σε κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα σου. Σου έστειλαν tracking number αλλά δεν έχουν στείλει το αντικείμενο;;; Full παρανομία δηλαδή! Κυνήγα τους!

Link to comment
Share on other sites

Σε κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα σου. Σου έστειλαν tracking number αλλά δεν έχουν στείλει το αντικείμενο;;; Full παρανομία δηλαδή! Κυνήγα τους!

Δεν το προχωρησα και ουτε θα το προχωρησω μεχρι την Δευτερα, πρωτον γιατι εχουν περιπου 350 αξιολογησεις ως πωλητες και ειναι ολες θετικες, οποτε υπαρχει οντως πιθανοτητα κατ' εμε να εχει γινει λαθος/ασυνεννοησια με την αποθηκη τους και την TNTcourier και δευτερον, ο ανθρωπος με τον οποιο μιλαω αυτη τη στιγμη μεσω ebay με διαβεβαιωσε οτι την Δευτερα θα παει να παραλαβει το ποδηλατο απο την αποθηκη για να το στειλει με αλλο τροπο.

"Hallo stefanakos8,

I am going to be able to go to the warehouse on Monday and I can take the bike to a courier drop off point in order to send it a different way - I'm not asking you for more money, just patience until Monday. Thanks very much for understanding, I will find a way to get you the bike

- road-and-trail"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο περιμενω να δω, μεχρι την Δευτερα.

Μακαρι να μην εχουμε παλι απροοπτα, γιατι ηδη εχω σπαστει (μου βγηκε λιγο ακριβοτερα απο οτι το υπολογιζα αρχικα, λογο ισοτιμιας paypal αλλα και κακου υπολογισμου αρχικου κοστους μεταφορικων- οποτε ειναι περιπου ενα 50αρικο φθηνοτερο απο Ελλαδα, που το ειχα βρει στα 899€).

Link to comment
Share on other sites

Για τόσο μικρή διαφορά ( 50ευρώ στα 900) έπρεπε imho να ψωνίσεις από ελληνικό κατάστημα (πιστεύω ότι μπορεί να στο έκοβε κιόλας αν έκανες παζάρι)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σκελετοστ ΟΚ :D (μόνο ο δικός μου άρπαξε λιγουλάκι) κάπου στα 300 ευρώ το κόστος αντικατάστασης πιρουνιού συν 2-3 πραγματάκια που θέλουν αλλαγή

ο τροχός ΔΕΝ στραβωσε σπιθαμή,ούτε ακτινολογηση δεν θέλει!!! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Για τόσο μικρή διαφορά ( 50ευρώ στα 900) έπρεπε imho να ψωνίσεις από ελληνικό κατάστημα (πιστεύω ότι μπορεί να στο έκοβε κιόλας αν έκανες παζάρι)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Παζάρι έκανα αλλά δεν έγινε δεκτό γιατί ηταν προσφορά στα 900€. Επίσης έχασα κοντά στο 35αρι από την ισοτιμία του PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Παζάρι έκανα αλλά δεν έγινε δεκτό γιατί ηταν προσφορά στα 900€. Επίσης έχασα κοντά στο 35αρι από την ισοτιμία του PayPal.

Τότε το μόνο που έχω να πω, είναι καλώς να σου έρθει κ καλες βόλτες!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22548]stefanakos8[/MENTION] Σορρυ, το διάβασα γρήγορα και μου διέφυγε το "ebay".

σκελετοστ ΟΚ :D (μόνο ο δικός μου άρπαξε λιγουλάκι) κάπου στα 300 ευρώ το κόστος αντικατάστασης πιρουνιού συν 2-3 πραγματάκια που θέλουν αλλαγή

ο τροχός ΔΕΝ στραβωσε σπιθαμή,ούτε ακτινολογηση δεν θέλει!!! :crazy:

300 για ένα πηρούνι; wat wat? Πάρε επ' ευκαιρίας έναν κινέζο

( Full Carbon Fiber Road Bike Fork Super Light Carbon Bicycle Forks Bike Part 700c | eBay )

Link to comment
Share on other sites

300 για ένα πηρούνι; wat wat? Πάρε επ' ευκαιρίας έναν κινέζο

wat,wat but 300 ///τεσπα μάλλον φτηνά βγήκε αν σκεφτείς οτι υπολόγιζα 2k

σύμφωνα δε με την τροχαία αν πέσετε πάνω σε ακίνητο όχημα (έστω και εγκαταλελειμμένο,έστω και παράνομα χωρίς σήμανση,αλαρμ σουξουμουξου μανταλάκια κτλπ) φταίτε εσείς και είστε και τυχερός που δεν πληρώνετε και τις ζημιές του λακαμα που το άφησε εκεί...αν μάλιστα πάτε δικαστικά (αφού σκάσετε κανένα 600 για αρχή και αν η δίκη/ όταν γίνει μετά απο 1 χρόνο και αν δεν πάρει αναβολή οπότε ξαναπληρώνετε το παράβολο) έχετε πιθανότητες να πάρετε κανένα 500αρικο πίσω για ζημίες που ξεπερνούν τα 1000 και χωρίς να βάζω μέσα τα ιατρικά έξοδα ή την περίπτωση να πάθει κάποιος σοβαρή σωματική βλάβη (άλλο δικαστήριο αυτό,άλλα έξοδα)

μετά μου λες για κράτος δικαίου :haha:

Link to comment
Share on other sites

wat,wat but 300 ///τεσπα μάλλον φτηνά βγήκε αν σκεφτείς οτι υπολόγιζα 2k

σύμφωνα δε με την τροχαία αν πέσετε πάνω σε ακίνητο όχημα (έστω και εγκαταλελειμμένο,έστω και παράνομα χωρίς σήμανση,αλαρμ σουξουμουξου μανταλάκια κτλπ) φταίτε εσείς και είστε και τυχερός που δεν πληρώνετε και τις ζημιές του λακαμα που το άφησε εκεί...αν μάλιστα πάτε δικαστικά (αφού σκάσετε κανένα 600 για αρχή και αν η δίκη/ όταν γίνει μετά απο 1 χρόνο και αν δεν πάρει αναβολή οπότε ξαναπληρώνετε το παράβολο) έχετε πιθανότητες να πάρετε κανένα 500αρικο πίσω για ζημίες που ξεπερνούν τα 1000 και χωρίς να βάζω μέσα τα ιατρικά έξοδα ή την περίπτωση να πάθει κάποιος σοβαρή σωματική βλάβη (άλλο δικαστήριο αυτό,άλλα έξοδα)

μετά μου λες για κράτος δικαίου :haha:

Μπορεί να μην φταις για το τρακάρισμα αλλά σίγουρα φταις γιατί έκατσες πίσω από το φορτηγό. Δεν είσαι ο μοναδικός που εκμεταλλεύεται την οπισθέλκουσα όμως είναι ρώσικη ρουλέτα. Εμένα δεν μου έκατσε τρακάρισμα αλλά λακκούβα τάφρος. Προτιμώ να σταματήσω παρά να κάτσω πίσω από φορτηγό ένα δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

δεν έκατσα ακριβώς πίσω, απλά το φορτηγό έκρυβε το παρατημένο αυτοκίνητο πάνω σε μια ανηφορική αριστερή ανοιχτή στροφή.

50 μέτρα πριν τη στουκα,κοίταξα μπροστά και δεν το είδα,μόλις το φορτηγό πέρασε το όχημα,έπεσα πάνω του (δεν φρέναρα καθόλου,είχα το κεφάλι κάτω και μάλλον αυτό με έσωσε από τραυματισμό στον λαιμό)

καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.