Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Εξαρτάται από το ασανσέρ :)

Αν η σέλα δεν είναι σωστά ρυθμισμένη, τα γόνατα σου είναι τα πρώτα που καταστρέφεις...

Από κάποιον που είχε ραγίσει το γόνατο του και το είχε σε νάρθηκα 1 μήνα, να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό που μπορείς να περπατάς και να κάνεις ποδήλατο και μάλιστα με εντολή γιατρού :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24707]kostas_gs[/MENTION] πόσο το έχεις βρει το garmin;

Απο το garmin.gr το βρηκα στα 135€.

Απο ebay το βρηκα 95€.

Μεγαλη διαφορα αλλα επειδη θελω την εγγυηση, αν το παρω, θα το παρω απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι μηνίσκοι δεν έχουν σχέση με το ποδήλατο, περισσότερα με αθλήματα που καταπονείς το γόνατο, μπάσκετ, τρέξιμο τέτοια πράγματα. Από τη στιγμή που ο γιατρός σου έδωσε το οκ να κανεις ποδήλατο τότε μια χαρά είσαι. Δε χωράει να το βάλεις όρθιο στο ασανσέρ;

Όχι δε χωράει δυστυχώς

Το πιο πιθανό (μιας και δεν ασχολούμαι με άλλα αθλήματα) είναι να την έπαθα ανεβοκατεβάζοντας το ποδήλατο στην σκάλα...

Μου φαίνεται θα ρίξω δίχτυ αλά Μετέωρα... :(

τι ποδηλατο είναι αυτό που δεν χωρά στο ασανσέρ;το 29αρι μια χαρά έμπαινε σε μένα,άμα το σηκώσεις όρθιο, πάλι δεν χωράει;

29αρι επίσης... ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ :(

Λες να κάνω τιποτε πατέντες (βάλε βγάλε ρόδες????)

Sorry ξέχασα την πολλαπλή παράθεση :(

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
fixed
Link to comment
Share on other sites

Απο το garmin.gr το βρηκα στα 135€.

Απο ebay το βρηκα 95€.

Μεγαλη διαφορα αλλα επειδη θελω την εγγυηση, αν το παρω, θα το παρω απο Ελλαδα.

Στο garmin.gr εχουν τιμες χωρις εκπτωσεις.

OROLOI.gr - GARMIN

Τσιμπα το απο κει, εχουν πολυ καλη εξυπηρετηση.

Και δουλευουν ποοοοοολυ ωραια νινια εκει μεσα (στο καταστημα της ερμου) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παω στο garmin connect, ανεβαζω τα δεδομενα μιας διαδρομης αλλα δε μπορω να ανεβασω τον χαρτη. Αρα δε νομιζω οτι μπορω να ανεβασω ουτε TCX file, ουτε GPX file...μειονεκτημα μεγαλο...

Link to comment
Share on other sites

Παω στο garmin connect, ανεβαζω τα δεδομενα μιας διαδρομης αλλα δε μπορω να ανεβασω τον χαρτη. Αρα δε νομιζω οτι μπορω να ανεβασω ουτε TCX file, ουτε GPX file...μειονεκτημα μεγαλο...

Τι εννοείς όταν λες ότι δεν μπορείς να ανεβάσεις τον χάρτη? Μόλις δοκίμασα ένα export σε .tcx και import και όλα εμφανίζονται σωστά!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βρεις άκρη,άνοιξε ένα thread στο φόρουμ της garmin https://forums.garmin.com/forum.php

Θα το κοιταξω.

Παντως εψαξα καλα νομιζω το site και δεν βρηκα τροπο.

Μπορω να περασω κανονικα τα δεδομενα των παλιων μου διαδρομων, αλλα οχι τον χαρτη της καθε διαδρομης. Μεγαλη εντυπωση μου κανει αν δεν γινεται...εδω το runtastic πχ, που ειναι δωρεαν εφαρμογη για κινητο και περασα τα παντα....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες ότι δεν μπορείς να ανεβάσεις τον χάρτη? Μόλις δοκίμασα ένα export σε .tcx και import και όλα εμφανίζονται σωστά!

Εεεεε;;; import πως εκανες;;;; Γραψε μου αν μπορεις το path γιατι εγω δε το βρισκω....

Link to comment
Share on other sites

Παω στο garmin connect, ανεβαζω τα δεδομενα μιας διαδρομης αλλα δε μπορω να ανεβασω τον χαρτη. Αρα δε νομιζω οτι μπορω να ανεβασω ουτε TCX file, ουτε GPX file...μειονεκτημα μεγαλο...

Convert | GPSies

Για ριξε μια ματια εδω που μπορεις να αλλαξεις το φορματ των αρχειων

Link to comment
Share on other sites

Convert | GPSies

Για ριξε μια ματια εδω που μπορεις να αλλαξεις το φορματ των αρχειων

Δε με καταλαβες man...βρισκω στο garmin connect πως να περασω χειροκινητα παλιες προπονησεις μου, αλλα δεν μπορω να περασω τον χαρτη για την καθε προπονηση...δεν μου εχει επιλογη "import gpx file" ή κατι τετοιο τελοσπαντων...μονο για να περασω τα χιλιομετρα, την μεση ωριαια ταχυτητα κ.α., αλλα οχι για τον χαρτη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι με QR... Θα δοκιμάσω μόνο τον μπροστινό τροχό γιατί αυτός (μαζί με το τιμόνι) φαίνεται να είαναι το πρόβλημα...

Αρκεί καμιά μέρα με το βγάλε βάλε μη μείνω σε καμιά κατηφόρα με το πιρούνι...

Link to comment
Share on other sites

Δε με καταλαβες man...βρισκω στο garmin connect πως να περασω χειροκινητα παλιες προπονησεις μου, αλλα δεν μπορω να περασω τον χαρτη για την καθε προπονηση...δεν μου εχει επιλογη "import gpx file" ή κατι τετοιο τελοσπαντων...μονο για να περασω τα χιλιομετρα, την μεση ωριαια ταχυτητα κ.α., αλλα οχι για τον χαρτη.

Ευχαριστω

Activities>Import (Πάνω Δεξιά), χρησιμοποιώ το καινούργιο site της Garmin.

Link to comment
Share on other sites

Activities>Import (Πάνω Δεξιά), χρησιμοποιώ το καινούργιο site της Garmin.

Κατσε γιατι θα με χαζεψετε...

Δες την εικονα...παω: activities και δεν υπαρχει πουθενα το "import". Εχει μονο το ενα "+μη αυτoματη δραστηριοτητα".Παταω αυτο και ετσι περναω διαδρομες παλιες αλλα χωρις τον χαρτη.

Που σκατα ειναι αυτο το import???????? :wall:

Screen Shot 2014-05-03 at 7.18.18 μ.μ..png

Link to comment
Share on other sites

αυτό στο βγάζει γιατί δεν έχεις garmin ώστε να στα ανεβάσει αυτοματα

Δηλαδη αν δεν παρω garmin, δεν υπαρχει τροπος να ανεβασει τις παλιες μου διαδρομες με τους χαρτες?? Κουφο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.