Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Αυτο το 'firewall'' ποσο στοιχίζει και απο που το προμηθεύεσαι?

:flower:

Firewall λέγεται το τμήμα που χωρίζει τη μηχανή από την καμπίνα. Υπάρχει ήδη στο αμάξι σου :):p

ea6gka, το ξέρω πως έχει, αλλά νομίζω ότι είχε πάρει το μάτι μου κάπου στο site της Dynamat να βάζουν κι εκεί για μείωση θορύβου...

Χρησιμοποιώντας κοινή λογική πάντως, πιστεύω ότι η μόνωση στο καπό που έλεγες δε θα μειώσει καθόλου το θόρυβο στην καμπίνα.

Link to comment
Share on other sites

παντως ολα τα καινουρια που εχω δει εχουν αυτο το υλικο . ευχαριστω παντως

Η μόνωση κάτω από το καπό πάντως εγγυημένα ΔΕΝ κάνει δουλειά για τον θόρυβο της μηχανής. Το έβαλα σαν έξτρα στο Focus του 2008(δεν είχε από τη μάνα του, εν αντιθέση το κλιό μου μοντέλο 2001 το είχε απο το εργοστάσιο) και μειωση θορύβου δεν είχε. Η μόνη προστασία που παρέχει είναι στη μείωση της θερμοκρασίας που περνάει από τη μηχανή στο καπό, ώστε να προστατευει τη βαφή στις απότομες εναλαγές της θερμοκρασίας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τοτε λαθος μου.

Το υλικό που ειναι κάτω απο το καπό πως λέγεται?

αυτο απ οτι ξερω δεν ειναι ηχομονωτικο αλλα θερμομονωτικο,για να μη πεταει το χρωμα,συνανταται εξτρα ενισχυμενο πανω απο τουρμπινες

Link to comment
Share on other sites

Η μόνωση κάτω από το καπό πάντως εγγυημένα ΔΕΝ κάνει δουλειά για τον θόρυβο της μηχανής. Το έβαλα σαν έξτρα στο Focus του 2008(δεν είχε από τη μάνα του, εν αντιθέση το κλιό μου μοντέλο 2001 το είχε απο το εργοστάσιο) και μειωση θορύβου δεν είχε. Η μόνη προστασία που παρέχει είναι στη μείωση της θερμοκρασίας που περνάει από τη μηχανή στο καπό, ώστε να προστατευει τη βαφή στις απότομες εναλαγές της θερμοκρασίας.

Δεν πήρες Megane ρε θηρίο; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το μονωτικο του καπω, αλλα εμενα που κανονικα ειχε και πλεον δεν εχει, διαφορα υπαρχει. Βεβαια το μοτερ μου δεν ειναι και το πλεον ησυχο, αλλα ενηγουεη (μονωση στον καθρεφτη -aka firewall- δεν εχω, για τον απλο λογο οτι εχω και 2ο διαφραγμα μετα τους θολους).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα:

1) Μαύρη Bentley Continental στην Κατεχάκη, το μεσημέρι (τι την μελέταγα χτες...?)

2) Λευκό Nissan R35 GT-R στη Βάρης-Κορωπίου, πριν λίγο...

Έχω μείνει σήμερα... Δεν την παλεύω άλλο λέμε... :drool:

Έγινε επεξεργασία από nickstamat
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα:

1) Μαύρη Bentley Continental στην Κατεχάκη, το μεσημέρι (τι την μελέταγα χτες...?)

Αν δεν τις μπερδευω, χτες το βραδυ εξω απο το κρεπηλατειον περασε μια Brooklands... για ονομα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.