Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

γενικά είναι για άτομα που δεν τους νοιάζει πολύ το ηχητικό. Αν είσαι τύπος της ησυχιας πάρε καλύτερα γιαπονέζικο...

Eπειδή τυχαίνει να είμαι κάτοχος και γαλλικού και ιαπωνικού αυτό που λες (γενικά) δεν ισχύει.

ΕΔΙΤ- ^^Αν εννοείς απο άποψη ηχομόνωσης...

απο άποψη ποιότητας κατασκευης....έ νταξ :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα παπακι daytona και του ειχα πανω κατι λαστιχα continental 2.50 μπροστα ,2.75 πισω....επειδη ομως ειναι nylon και γλιστρανε στα νερα αγρια και εχει φαγωθει και το πισω,ειναι και λιγο παλια,ειπα να παρω τα michelin pilot sporty γιατι μου ειπαν οτι ειναι καλα.ηθελα να τα βαλω 2.25 μπροστα και 2.50 πισω.αυτος μου εδωσε 60/90 και 70/90.ειναι 2.25 και 2.50 αυτα?γιατι μου φαινονται πολυ λεπτα...γενικα αυτα τα λαστιχα τι λενε και στη βροχη πως πανε?γιατι αν ειναι να πηγαινουν ευθεια στο βρεγμενο,να τα γυρισω και να κοιταξω για αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι μαζικές παραγωγές το έχουν αυτό.

Να χαιρόμαστε όταν συμβαίνει, γιατί ώς γνωστόν, αν

"το κόστος που θα κληθούμε να πληρώσουμε απο μυνήσεις για τα ελλατωματικά προιόντα μας, αν γίνει ατύχημα ή όχι" < "κόστος ανάκλησης".

Τότε απλά ΔΕΝ γίνεται ανάκληση... ακόμα και αν επιφέρει θανάτους κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τη Σουηδέζα με νέα μούρη:D

Έγινε καλύτερο από ότι ήτανε και είμαι ΥΠΕΡευχαριστημένος με τη Βακαρ.:T:

Φωτογραφίες να φτιάξει λίγο ο καιρός γιατί αν και μου το δώσανε πλυμένο μέχρι να επιστρέψω σπίτι μου το εγκαινίασαν (στη μούρη κιόλας) 3 περιστέρια στη Λιοσίων <θέλω άδεια καραμπίνας> και ένα ψιλόβροχο 10λεπτών:hehe:

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cruise control ftw

dsc03194.th.jpg

Η τελική έρχεται σε 23χλμ ακόμα.

ωραιος , μετα αναλυουμε για οδηγικη συμπεριφορα στην ελλαδα, διπλωματα και πολυ μπλα-μπλα και εσυ τραβας βραδυ με 200 φωτο με το κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος , μετα αναλυουμε για οδηγικη συμπεριφορα στην ελλαδα, διπλωματα και πολυ μπλα-μπλα και εσυ τραβας βραδυ με 200 φωτο με το κινητο σου.

Στην εθνική, σε ευθεία "απεριορίστου" μήκους, βράδυ και δεν υπάρχει ψυχή τριγύρω...

Τουλάχιστον δεν αλλάζω λωρίδες σε κίνηση με αυτά τα χλμ ούτε πάω απο τα δεξιά με τόσα...

Δεν είναι εξυπνάδα το ξέρω. Χαζομάρα είναι αλλά σε "ψιλοελεγχόμενο" περιβάλλον ;)

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει Έλληνας που να μην έχει πάει το αμάξι του στα όριά του. Αν δεν το κάνετε τώρα, το κάνατε έστω για μία στιγμή παλιά, δεν παίζει :)

Τα όρια του όδηγου να μην φτάνεις μόνο, αλλά "χαζομάρες" τέτοιου ή άλλου τύπου όλοι τις κάναμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα δεν έχω πάει το καινούριο μου* στα όρια του, το πήρα τον Αύγουστο αλλά έχει ένα πρόβλημα στο δεξί εμπρός ψαλίδι και αν δεν το φτιάξω, δεν θα το τρέξω. Μέχρι 210 κοντερίσια (195 πραγματικά) έχω πάει.

*(BMW E30 του 1988)

Link to comment
Share on other sites

Χαζά πράγματα. Όσο πουλάει το yaris δεν πουλάνε όλοι οι άλλοι μαζί... Τι να λέμε τώρα.

Τρέχτε αμερικανάκια να πάρετε corvette να πληρώνετε τσάμπα λάστιχα:dots:

Εδώ που τα λέμε η hyundai βγάζει μαμώ τα αμαξάκια τελευταία. Ειδικά το i20 είναι όλα τα λεφτά. Και έχει και στανταρ esp κλπ.

Τα εβριζα τα έβριζα αλλά απο τότε που έκανα ταξίδι στη θέση του οδηγού με atos έπαθα πλάκα. Αμάξι που χαίρεσαι να το οδηγείς. Φτερό στον άνεμο όμως απο θέμα ασφάλειας...

Έγινε επεξεργασία από NoDsl
Link to comment
Share on other sites

Ρε πέτρο χάνει τόσο πολύ στο κοντέρ? πολλά μου φένεται...

Εκτός από το ότι κλέβουν τα κοντέρια, ίσως έχει γίνει και αλλαγή ελαστικών και υπάρχει η διαφορά. Το Clio μου έχανε 10%, δλδ στα 200 ήταν 180 περίπου, τα περισσότερα που είδα ποτέ ήταν 210 στο κοντέρ με back draft πίσω από ένα Golfάκι ξαδέρφου..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.