Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Mια που είπατε την λέξη "ασφάλεια"....

Μου ήρθαν οι νέες εξαμηνιαία ασφάλιστρα κατά 30 ευρώ υψηλότερα! (από 151 σε 182)...

Άντε λέω είχα ακούσει αυξήσεις...www.PrasinoMilo.gr: Νέος κύκλος αύξησης των ασφαλίστρων αυτοκινήτου το 2011

Αλλά τα ασφάλιστρα αναφέρουν ακόμα το ποσό των 500.000 και στις δύο καλύψεις. Δηλαδή τα 750.000 είναι....ΝΑ έρθουν; Η δεν το δηλώνουν οι εταιρείες;

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν παν να κουρεύονται όλοι τους! Ας το βάλουν ένα τρις €...έχει χαθεί η μπαλίτσα..

Ασφαλιστικές is a ******* joke. Για να διατηρήσουν τα κέρδη τους οι τράπεζες, οι μεγάλες εταιρείες, οι ασφαλιστικές κλπ μας πηδάνε πατόκορφα, ενώ εμείς παλεύουμε απλά να επιβιώσουμε :fist:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το παρακολουθώ και έχω και την επιβάρυνση 30% του νέου οδηγού, από το 2009 πήγε 247 --> 269 --> 289 και το τελευταίο ήταν 304 Ευρώ.

Όσο πάει και με γδέρνει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

καλά, τόσα χρόνια, δεν έτυχε ποτέ να διαβάσεις το ασφάλιστρο να δεις σε τι σε καλύπτει?

αβλεψία, είπαμε :/ Αλλά απ'ότι μας είπαν από την ασφαλιστική, λόγω παλαιότητας [18 ετών], δεν θα μπορούσαμε να το ασφαλίσουμε για κλοπή

Link to comment
Share on other sites

18 ετών εκτός αν είναι gullwing, ή καμία GTO, δεν αξίζει να το ασφαλίζεις για τίποτα πέραν του πιο βασικού νόμιμου πακέτου.

Λογικά το αμάξι κάνει πιο λίγο απο το 6μήνιαιο ασφάληστρο του.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, βρήκα τι έφταιγε στο μαζντάκι και δεν δούλευε σωστά ο aftermarket εγκέφαλος..

(Για όσους ασχολούνται με αυτά, ο Hydra χρησιμοποιεί τον MAP sensor και όχι τον stock MAF του mazda mx5, οπότε χωρίς αυτόν ο Hydra μετρούσε την ατμοσφαιρική πίεση και ρύθμιζε το καύσιμο στον γάμο του καραγκιόζη στο μιζάρισμα:p)

Αν είδε κανένας σήμερα ένα mx5 στην Πάτρα να κυκλοφορεί με έναν "εγκέφαλο" κολλημένο με μονωτική ταινία στον υαλοκαθαριστήρα και η πλεξούδα να είναι χύμα στο παράθυρο:dance3:, εγώ ήμουν:p

Δεν προλάβαινα για την σημερινή δοκιμή να περάσω τον σωλήνα του MAP sensor από την καλωδίωση από μέσα από το αμάξι οπότε βγήκε ο εγκέφαλος από έξω..

Αύριο αρχίζει το real build..και φωτογραφίες επίσης.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω χάρτη από την Flyin' Miata, από εκεί αγόρασα όλα τα κομμάτια. Οι άνθρωποι είναι θεοί ανάμεσα σε εμάς τους θνητούς :p (βάζουν V8 κινητήρες από Corvette στα miata/mx5 αυτό τα λέει όλα:T:)

PS Ναι Πάτρα είμαι για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μια φωτογραφία για να πάρετε μια ιδέα

http://img135.imageshack.us/i/sdc15338.jpg/

Εντάξει mech δεν είναι και πολύ μεγάλη η απόσταση όταν θα μπεί από μέσα..thx anyway για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα που μπορώ να βρω υγρά φρένων dot 5.1 στην Θεσσαλονίκη?

Χαλκιδική μεριά που είμαι τώρα σε μια ακτίνα 50ΚΜ απο το σπίτι μου με κοιτάνε σαν εξωγήινο και μου την λένε και απο πάνω.

Το Praktiker που βολεύει να περάσω έχει τέτοια είδη?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.