Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Ένα τέτοιο Civic '86 (το sedan) είχε ο πατέρας μου, και ήταν το πρώτο αμάξι που οδήγησα...

Μακάρι να είχα ένα σάν αυτό τώρα....απίστευτη κατάσταση! (και τέρας...:))

YouTube - Bisimoto 700whp D16Z 1990 Honda Civic Turbo Wagovan

O συγκεκριμενος εχει σκαλωμα με τα sohc honda εκτος απο αυτο εχει φτιαξει και το turbo crz 550hp αλλα και το dragsteradiko insight ( to hybrid ναι :hehe: )

Εδω τρέχει 400ρι 9,7sec ( η veyron κανει 10,2 )

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=aPFsYoe6Ujg]YouTube - Bisimoto Engineering Honda Insight @ IDRC West Coast Nationals 2009[/ame]

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Είναι παλιό μοντέλο.

Αν είσασταν τη δεκαετία του 80 να ακούσετε τη λέγανε για τα γιαπωνέζικα

θα καταλαβένατε ότι κοντά είναι η επικράτηση των κινέζικων

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα μαλιοκέφαλα σου που πρέπει να πληρώσεις για να την αγοράσεις, έχει φάει και 3 φορές ανάκληση για διάφορα προβλήματα.

Η πιο πρόσφατη Ανάκληση μοτοσικλετών DUCATI μοντέλα Multistrada 1200 MY2010, ΜΥ2011 και DIAVEL MY2011

Link to comment
Share on other sites

Πετρο, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να δωσεις 280€ για εναν lambda. Αν ειναι διαπιστωμενα αυτο, περνουμε εναν απο ανταλλακτικατζιδικο στο 1/6 της τιμης και στον βαζω εγω. Μην κανεις κανενα εγκλημα. Αν παλι ακομη παιζεται, πες μου να σε στειλω σε εναν σχεδον συγγενη, εκει κοντα σου.

Τον "Λ" τον έβαλε ήδη. Το πολύ πολύ, να πάρω έναν με 80 από ebay, να τον αλλάξω και να πουλήσω αυτόν να μειώσω τη χασούρα.

Μερικές φορές ο άνθρωπος (εγώ αλλά και ο καθένας), αν και ξέρει τί βοήθεια είναι το ebay στα μεταχειρισμένα, μπορεί να κολλήσει. Έτσι και εγώ είχα σοκαριστεί με το κόστος της σπάνιας καλωδίωσης από ελλάδα και τα έχασα. Νόμιζα ότι έπρεπε να δώσω 300 ευρώ για μεταχειρισμένη πλεξούδα κινητήρα, όπως είπε ο μάστορας. Μάλιστα την έφερε από άλλη πόλη, επειδή Αθήνα δεν υπάρχει ούτε για δείγμα.

Για αυτό όμως υπάρχουν τα fora και οι απορίες σε αυτά. Σταύρο (spresv) σε ευχαριστώ που με "ξεκόλλησες". Έψαξα και βρήκα κατάλληλη πλεξούδα από Γερμανία με λίγο λιγότερο από το 1/4 των χρημάτων!! Τί έψαξα δηλαδή, απλά επιβεβαίωσα ότι η πρώτη από τις 2 που έβαλες στα λινκς, είναι κατάλληλη για το μοτέρ μου.

Εις αναμονή της άφιξής της λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Σιγα το πραγμα βρε, αφου σου κανει, ολα καλα. Χαρηκα που βοηθησα!

Και με την ευκαιρια, ενα album με μερικες φωτογραφιες απο χτες (thanx lvl1)!

1st Italian Job - Megara pictures by spresv - Photobucket

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι :T:

Απο την αλλη σήμερα ανοιξα το καπω να βαλω λιγο νερο στο δικο μας και ανακάλυψα απο που προερχόταν η μυρωδιά της βενζινης που περνούσε στο AC και εξω απο το αυτοκινητο...1-2 χρονια τωρα..

Ενα σωληνάκι διπλα απο το "λ" αν ειναι αυτο έσταζε συνεχώς βενζίνη :nothing:

Παλι καλά δεν ειχαμε μεγαλύτερα προβλήματα :wall:

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι :T:

Απο την αλλη σήμερα ανοιξα το καπω να βαλω λιγο νερο στο δικο μας και ανακάλυψα απο που προερχόταν η μυρωδιά της βενζινης που περνούσε στο AC και εξω απο το αυτοκινητο...1-2 χρονια τωρα..

Ενα σωληνάκι διπλα απο το "λ" αν ειναι αυτο έσταζε συνεχώς βενζίνη :nothing:

Παλι καλά δεν ειχαμε μεγαλύτερα προβλήματα :wall:

μα καλα δυο χρονια τωρα ειχατε μυρωδια βενζινης μεσα στο αμαξι και δε φοβηθηκατε να δειτε τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.