Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

AN7 OverClocker

Ναι ρε γμτ το πιστεύεις οτι ακόμα δεν μου έχει κάτσει καλα στο μυαλό (και λεω τώρα που το πάω στον δρόμο θα σκορπίσει) αλλα με βγάζει πάντα ψεύτη! :p

hayabusa Ξεκίνα χαχαχαχα

Πάντως μάγκες έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο με το θέμα αξιοπιστία και σε ποιες χώρες πρέπει να στρέψουμε τα κεφάλια μας..

Lancia delta 94' άντεξε μέχρι 268.000km (την στούκαρα)

κάθε 8.000 σηκωμένο καπο είχε... :p

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι καθαρό ότι Ιάπωνας και Κορεάτης είναι στα τοπ.

Στα sportscars η prosche απλά σπέρνει πάντως. Έχουν τα λιγότερα προβλήματα και από πολλά συμβατικά αυτοκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα cuprakia λιγότερο. Τα fabia δεν ξέρω.

Θέλω τσακωνο άποψη για το λινκ του MaGiCMaN.

Πάντως όσοι άκουσαν μετά την αλλαγή ελατηρίων, θόρυβο, βάρεσαν μέταλλα από κακή συναρμολόγηση....

Polo Gti - Σημαντικό Πρόβλημα! Sos! - VWClub.GR Forum - Σελίδα 2

:bad::bad:

Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται. το gti ειναι ακριβο, και να παθεις τετοια μανουρα...

μπορουσαν να κανουν μια ανακληση, και τελος. εδω εχουν γινει πολυ μεγαλυτερες ανακλησεις.

επισης καπου γραφει ενας, οτι πηρε και τον καταλυτη στο χερι, απο το λαδι.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι καθαρό ότι Ιάπωνας και Κορεάτης είναι στα τοπ.

Στα sportscars η prosche απλά σπέρνει πάντως. Έχουν τα λιγότερα προβλήματα και από πολλά συμβατικά αυτοκίνητα

Και βελτιώνονται απίστευτα.Και στο Ελλαδιστάν εχουμε πολύ δυνατά Πόρσε!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι κατεβαινω κατω και βλεπω στο αμαξι μου με χαραγμενη ολη τη δεξια πλευρα με κλειδι:rant::rant:

Παλι καλα που δεν ειναι πολυ χοντρη η γρατζουνια αλλα φτανει απο την πισω ροδα μεχρι και τον καπο:wall:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι κατεβαινω κατω και βλεπω στο αμαξι μου με χαραγμενη ολη τη δεξια πλευρα με κλειδι:rant::rant:

Παλι καλα που δεν ειναι πολυ χοντρη η γρατζουνια αλλα φτανει απο την πισω ροδα μεχρι και τον καπο:wall:

Το έπαθα πριν 3 μήνες...όλη η αριστερή μεριά, αλλά πολύ βαθιά μέχρι λαμαρίνα.

Δεν πα να γα.....ει, δεν θα κάτσω να σκάσω...γούρι γούρι!:p

Link to comment
Share on other sites

Αν έβλεπα και εγώ κάποιον να κάνει κάτι τέτοιο άσχετα αν ήταν δικό μου αμάξι θα με βλέπατε σε κανένα κανάλι!!!

Πάλι καλά που έμενα ναι μεν ότι πολύ μεγάλη σε μήκος αλλά δεν ήταν πολύ βαθιά...

Έβαλα αλοιφή από πάνω τρίψιμο με ειδικό πανάκι και το έφερα στα ίσια του το χρώμα:shout:

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη προσοχη με τις ασφαλιστικες μαγκες,παιζει τρελλη απατεωνια.

Με βρηκε μια γουαναμπι γατα ασφαλιστικη πρακτορας και με πλευρισε να παρω ασφαλιση απο αυτην.

Να μην τα πολυλογω,τα βρηκαμε στην τιμη,αισθανθηκα τα ματια της να κανουν $$$ οταν ακουσε τι αξια ασφαλισης κλοπης θελω ,και αρχιζουν τα ωραια..

Της βαζω τα ευρα Παρασκευη να φυγω για 3ημερο,μου στελνει αντι για προσωρινο σημα μιση φωτοτυπια της αιτησης ασφαλισης ,με την υπογραφη της πανω στην ασφαλιστεα αξια,που κατα τυχη ηταν 5.000 ευρα κατω απο την συμφωνηθεισα.Της λεω στειλε ολοκληρη την φωτοτυπια,"μα-μου τι την θελεις" ,την στελνει και εγραφε πανω μεγαλυτερα ασφαλιστρα,και κατω κατω "το παρον δεν αποδεικνυει την συναψη συμβασης ασφαλισης,αποδεικνυεται μονον απο το ασφαλιστηριο συμβολαιο".Τα παιρνω ασχημα,την παιρνω τηλ της λεω "ιζολ΄,πως θα βγω στην εθνικη αφου αυτο δεν αποδεικνυει ασφαλιση" .Επιμενει αυτη,οχι δεν θαχεις προβλημα,ε ξυπνησε ο τσακωνας μεσα μου και της αραδιασα το πδ 298/1986 που λεει πως πρεπει ναναι το ασφαλιστηριο σημα.Υποψιν,το να κυκλοφορεις με ανασφαλιστο οχημα εχει φυλακη.Εν τω μεταξυ δεν δηλωσε καν οτι ο ροκκος ειναι ΤΟΥΡΜΠΟ (κ@υλωνω να το γραφω με κεφαλαια),ενω η ασφαλιστικη απαιτει να το δηλωνεις-αν δηλαδη γινοταν η στραβη ,θα παιζαμε παε εδεσσαικος με την εταιρια.Δεν πηρα τελικα τον ροκκο για το 3ημερο ,και της εστειλα μια επιστολη πουχε πιο πολλα αρθρα νομων απο ο,τι τονους.Πχ αυτο

και κανα 2 αλλα,και σημερα ξαφνικα αλλαξε το υφος της.Φυσικα ζητησα ακυρωση του συμβολαιου..

Ρεζουμε:Και στις συμβασεις ασφαλισεως εχουμε το δικαιωμα ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ εντος 14 ημερων,αν η συμβαση αυτη συνηφθη με εμαιλ-τηλεφωνο- νομος 2251/1994.Προσεχτε τους απατεωνες...Αν σας κανουν μα μου,καταγγελια εδω http://www.bankofgreece.gr/Pages/el/Contactus/form.aspx?id1=11 και αφηστε τους να τρεχουν με προστιμα.

Και ακολουθει συνεχεια.

Δευτερα,με το ετσι θελω,μου στελνει το συμβολαιο με εμαιλ.Υποψιν το συμβολαιο 30 ευρω πανω αποτι ειχαμε συμφωνησει (ΤΙΠ:Ο νομος προστασιας του καταναλωτη προβλεπει ακυρωση για τετοιες παρασπονδιες)Βρε καλη μου βρε χρυση μου εχω δικαιωμα να υπαναχωρησω σε 14 μερες ,αυτη εκει.

Καλα μου λεει στειλε επιστολη (280 μερες τα ελτα πχ)...Το στελνω με φαξ.

Το στελνω εγγραφως και κραταω την αποδειξη του φαξ

Παιρνω τις επομενες μερες στην ασφαλιστικη και ρωταω ακυρωθηκε κλπ?ΟΧΙ μου λενε,πρεπει να περασεις απο δω κλπ

Παιρνω παλι την πρακτορα μου αρχιζει τα γνωστα "Εχει μια διαδικασια,θα καθυστερησει κλπ" (προφανως πηγαινε να μου φαει το 14ημερο...),και με αρχισε στο γνωστο υφος "αντε ρε κ@λοπαιδο που μου λες για αρθρακια και μλκιες"

Γυρω στην Τεταρτη αρχιζει να μην απαντα στα τηλεφωνα..

Οποτε στελνω εμαιλ στην ασφαλιστικη με αναφορα στο λινκ που προανεφερα (υποψιν η εν λογω υπηρεσια μπορει να βαρεσει ΑΣΧΗΜΟ προστιμο σε ασφαλιστικη),εντος 48 ωρων με πηραν απο την ασφαλιστικη να μου πουν να τσεκαρω τον λογαριασμο μου.100% των ασφαλιστρων επιστροφη.Οποτε μου πηρε μολις μια βδομαδουλα να παρω πισω τα τιμια και με ιδρωτα κερδισμενα ευρω μου.Και ολα αυτα πριν χρειαστει να στειλω εξωδικο (θα τοστελνα στις 13 μερες)Φταιω εγω τωρα να στειλω μια τουρτα με τρολλφεης στην ασφαλιστικη πρακτορα???

Ηθικο διδαγμα.

Οταν καποιος σας αδικει και θελετε να του δωσετε να καταλαβει οτι θα ειδοποιησετε αρμοδια αρχη,μην απευθυνεστε στον χαμηλοβαθμο,πηγαινετε αμεσως στον ανωτερο που ξερει τι συνεπειες παιζουν

ΕΝΤΙΤ

Νομίζω τα cuprakia λιγότερο. Τα fabia δεν ξέρω.

Θέλω τσακωνο άποψη για το λινκ του MaGiCMaN.

Πάντως όσοι άκουσαν μετά την αλλαγή ελατηρίων, θόρυβο, βάρεσαν μέταλλα από κακή συναρμολόγηση....

Φανταζομαι πως με ρωτας τι μπορει να κανει κανεις σε αυτην την περιπτωση ...

Νομικα-αποδεικτικα ειναι καλο αυτο να παρουσιαστει στο εξαμηνο απο την παραλαβη.

Απο εκει και περα το τι μπορει να κανει κανεις εξαρταται απο τις εκαστοτε περιστασεις.

Πχ αν κανεις αγωγη θα σου παρει 5 χρονια να δικαστει και θα κανεις την προσευχη σου να πεσεις σε δικαστη που δεν εχει 231123 υποθεσεις,ειναι σε θεση να καταλαβει γιατι και πω και χαου σταφ γουερκς..

Μπορεις παλι να προσφυγεις σε συνηγορο του καταναλωτη,αλλα μονον αν η εν λογω εταιρια ειναι μεγαλη και θελει να διατηρησει ιματζ,αν ξερεις τι κανεις και εκφραζεσαι προσεκτικα χωρις να δυσφημιζεις η να εξυβριζεις κλπ..Ο συνηγορος του καταναλωτη θα κανει ακροαση,πρεπει νασαι σε θεση να πεισεις τον εκει αρμοδιο οτι εχεις δικιο,και αν κερδισεις θα βγαλει επισημη ανακοινωση στο σαιτ του και ανακοινωνει στιςαρμοδιες αρχες...

Υπαρχουν πολλα ενδεχομενα,αυτα ειναι τα 2 πιο συχνα.

Έγινε επεξεργασία από Tsakonas
Link to comment
Share on other sites

Athens-Patras-Ancona-Modena-Lyon-Gosnay-Calais-Folkestone-Birmingham accomplished.

Ξεκίνησα Τρίτη, έφτασα Σάββατο. 1 διανυκτερευση στο καραβι και 3 σε χοτελς, 200-300 ευρω διοδια, 230 ευρω το περασμα της Μαγχης (ο ελληναρας δεν κλεινει ποτε απο πριν, τα κλεινει live ολα :p), κανα 400ρι βενζινη (8 λιτρα μεση στην εθνικη) για 2500 χιλιομετρα περιπου.

fiat punto rulez :p

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το φίλτρο βενζίνης μετά από μόλις 17000κμ. Η μπίχλα που είχε η βενζίνη που έβγαζε ήταν απίστευτη. Πληρώνουμε 1.8 το λίτρο και είναι χώμα.

Από δω και πέρα κάθε 10000 αλλαγή (+ νέο βενζινάδικο).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.