Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Και οπως ορθα ανεφερε ενας καθισμενος

"Yeah, but i think it's not the best idea race in that weather conditions"

Και μιας και σχολιαζουνε τα τσακαλια οτι οδηγουσε γυναικα ας πανε αυτοι να οδηγησουν

με τετοιο νερο κατω και με 500 αλογατα και μετα ας μιλησουν.

Ακυρο στην γυναικα που ετρεξε με τετοιες καιρικες συνθηκες και παλι καλα που δεν επαθε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης το GTR που έφαγε μετωπική με μπαριέρα και το πήρε like a boss. Ανοιξαν πορτες κανονικά και η δεσπονίς βγηκε ατσαλάκωτη, ουτε το μαλί δεν χάλασε... :p

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα 2-3 μέτρα αργότερα αν το έχανε θα έκανε το 1/10 της ζημιάς. Η να ξεκινούσε η μπαρίερα νωρίτερα κανα 2-3 Στον λιγοστό χρόνο που συνειδητοποίησε πως θα εμβολίσει τα κάγκελα πρέπει να τα είδε όλα :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Τσακαλια μια βοηθεια!

Citroen C2 2008

Παρασκευη πρωι δεν παιρνει μπρος. Εχει μιζα, αλλα δεν αναβει. Το παω σε εξουσιοδοτημενο Citroen. Μου βγαζουν αλλαγη θερμοστατη και καλωδιωση. Εχανε υγρο ο θερμοστατης και μεσω του καλωδιου που οδηγει στον εγκεφαλο, δημιουργουσε βραχυκυκλωμα. Μου ειπαν οτι μπορει να εχει πειραχτει και ο εγκεφαλος, αλλα εδιναν πολυ μικρη πιθανοτητα γιατι δεν ειδαν ιχνη απο paraflu (σας λεω τι μου ειπαν).

Σαββατο παω για παραλαβη. Καινουριος θερμοστατης, καλωδιωση και μια ταπα. Μου λενε οτι ο εγκεφαλος καθαριστηκε και οτι ειναι ενταξει! Μου κανει μια γυρα ο μαστορας και ολα ΟΚ! Παω να πληρωσω και με το που κατεβαινω να παραλαβω, βλεπω να εχουν μπριζωσει το αυτοκινητο. Με τα πολλα μου λενε οτι βγαζει σφαλμα μαλλον για αισθητηρα λ και μου λενε "παρτο τωρα, αλλα ξαναφερτο για ελεγχο".

Φευγω απο εκει χωρις πορτοκαλι λαμπακι. Παω σπιτι και μετα απο λιγο ξαναφευγω. Βαζω μπρος και βλεπω πορτοκαλι λαμπακι και ενδειξη antipollution faulty. Κατα τα αλλα το αμαξι παει κομπλε. Ουτε ρεταρει, ουτε τιποτα.

Διαβαζω σε διαφορα forums και μιλανε για αισθητηρα λ, πολλαπλασιαστη, αντλια καυσιμου, μπουζι και κακη ποιοτητα βενζινης.

Ξερει κανεις τι παιζει? Εχει τυχει σε κανεναν κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

Τσακαλια μια βοηθεια!

Citroen C2 2008

Με τα πολλα μου λενε οτι βγαζει σφαλμα μαλλον για αισθητηρα λ και μου λενε "παρτο τωρα, αλλα ξαναφερτο για ελεγχο".

μεταφραση= ''παρτο τωρα για να ξεπλυθει η ευθυνη,τραβα βγαλε κανα φραγκο και ξαναφερτο΄΄

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION]

φίλε έχω C3 2006 1.4 75 άλογα.

Μου το έχει βγάλει και μένα αυτό το έρρορ.

Έχω βάλει αέριο στο αυτοκίνητο και μια φορά που το πίεσα αρκετά και παρόλο που κλώτσαγε, το πίεζα κιάλλο μου το έβγαλε.

Συνέχισα το υπόλοιπο ταξίδι με το έρρορ.

Μέχρι 4000 στροφές σε άφηνε να πάει και 0-100 κάπου στα 2 λεπτά. Είχε κόψει τελείως το γκάζι.

Μετά από μια ώρα που σχεδόν έφτασα στο χωριό, το έσβησα και το ξανάναψα και όλα καλά. Δε μου το έχει ξαναβγάλει.

Επίσης πάλι στο C3, όταν μια φορά δεν έπερνε μπρος, είχε χαλάσει το κλειδί. Είχε κοπεί το πηνίο.

Ένα άλλο κόλπο που κάνει είναι το antitheft. Το έχεις τσεκάρει ότι δεν ηλέκτρισες τη μίζα καταλάθως? Την έχω πατήσει αρκετές φορές.

Μια βαλβίδα θερμοκρασίας μου χάλασε και εμένα φέτος, αλλά δεν είχε άλλα παρατράγουδα. Μόνο ότι κράταγε 100-115 βαθμούς το ψυκτικό.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6900]AnimaTronic[/MENTION]Επίσης πάλι στο C3, όταν μια φορά δεν έπερνε μπρος, είχε χαλάσει το κλειδί. Είχε κοπεί το πηνίο.

Ένα άλλο κόλπο που κάνει είναι το antitheft. Το έχεις τσεκάρει ότι δεν ηλέκτρισες τη μίζα καταλάθως? Την έχω πατήσει αρκετές φορές.

Αν μπορεις, δωσε περισσοτερες πληροφοριες πανω σε αυτο!

Παντως απο τη στιγμη που το πηρα απο το συνεργειο, παιρνει κανονικα μπρος. Δεν μου ξανακανε τσαλιμια, οπως πριν το παω!

Link to comment
Share on other sites

εγώ φίλε μου πιάνω εύκολα στατικό ηλεκτρισμό στα χέρια. Αρκετές φορές(5-6) όταν πάω να βάλω μπρος το αυτοκίνητο, πιάνω και το μεταλλικό τμήμα της μίζας.

Αν το ηλεκτρίσω κατά λάθος, μπαίνει σε λειτουργία το antitheft mode, που κόβει την παροχή βενζίνης για 10 περίπου λεπτά. 'σου βγάζει ένδειξη στον οθόνη.

Το antipollution μια φορά μου το έβγαλε πριν 2 χρόνια. δεν το πήγα καν συνεργείο μιας και δεν το ξανάβγαλε.

Σωστό συνεργείο στην Αθήνα έχω βρει το citroen μενεξεδων στην κηφισιά. είναι στην έξοδο ολυμπιακό χωριό της εθνικής. Έχει αρκετά καλές τιμές για επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ενημερωτικα αν κανουν οι μεγαλες αντιπροσωπεις μεταχειρισμενων (πχ στοκ σεντερ) δοσεις για αγορα αυτοκινητου? Συνηθως αν ζητησεις δοσεις σου ανεβαζουν την τιμη αναλογως ποσες δοσεις ζητας? Αν προσφερεις μετρητα δεν πρεπει να σου κανουν και μια γενναια μειωση τιμης? Ας γραψει οποιος θελει την εμπειρια του:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.. αυριο θα παω να δω για μτχ mx5. θελω να μου πειτε τι να κοιταξω ακριβως. ( οσο μπορω βεβαια στον μαντρα) Μιας και θα ειναι το πρωτο αμαξι που αγοραζω και λιγο πολυ θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο! Εννοειται θα το παω σε φανοποιο κτλπ κτλπ αλλα σαν πρωτη εικονα θελω να μαθω τι να κοιταξω!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.. αυριο θα παω να δω για μτχ mx5. θελω να μου πειτε τι να κοιταξω ακριβως. ( οσο μπορω βεβαια στον μαντρα) Μιας και θα ειναι το πρωτο αμαξι που αγοραζω και λιγο πολυ θελω να εχω το κεφαλι μου ησυχο! Εννοειται θα το παω σε φανοποιο κτλπ κτλπ αλλα σαν πρωτη εικονα θελω να μαθω τι να κοιταξω!

Ευχαριστω!

Εδω εμεις παμε για κανενα κορσακι και αν ενω ο κυριος πιτσιρικος εφυγε για καμπριολε. βολτα ετσι?:jump:

Link to comment
Share on other sites

Εδω εμεις παμε για κανενα κορσακι και αν ενω ο κυριος πιτσιρικος εφυγε για καμπριολε. βολτα ετσι?:jump:

Καλα μη νομιζεις οτι εχει πολλα φραγκα..!! απλα στα χρηματα που διαθετω δεν μπορω να βρω κατι που να μου αρεσει περισσοτερο!! Ασε που μετα θα μαζευω χρημα για σαλιγκαρια!!:hehe:

Κατσε να το παρω πρωτα και θα κανουμε τις βολτες μας! :fun:

Link to comment
Share on other sites

και οχι απο μαντρα

ολο και καπου θα εχει βαλει χερακι

Γιατι ετσι ?? Δυστυχως δεν τα εχω ολα ντουκου... εχω τα 2κ και τα υπολοιπα σιγα σιγα γιαυτο και παω σε μαντρά!

αυτο εδω μου αρεσε και θα παω να δω. Mazda MX-5 LOOK FACE LIFT A/C ΔΕΡΜΑ '01 - € 3.200 EUR - Car.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.