Jump to content



NooDle

Recommended Posts

Κοιτα λιγο τα ρολογια της Ram και δες θερμοκρασιες από τα vrm της κάρτας γραφικών σου τώρα που άλλαξες ψύκτρα.

edit:

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=64071&garpg=2

δες και αυτό

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA: Ελαττωματικό hardware, συμπεριλαμβανομένης και της μνήμης (system, video, ή L2 cache).

Link to comment
Share on other sites

έτρεξα memtest ολα οκ έτρεξα orthos τπτ έχουμε κάποιο program για τις vga's?

απο τότε που αλλάξα ψύξη στις vga's έχω τρελό κόλλημα σε games και συγκεκριμένα στο call of duty.

Η ψύκτρα είναι artic cooling accelero s1 rev2 μαζί με τα coolers

Link to comment
Share on other sites

έτρεξα memtest ολα οκ έτρεξα orthos τπτ έχουμε κάποιο program για τις vga's?

απο τότε που αλλάξα ψύξη στις vga's έχω τρελό κόλλημα σε games και συγκεκριμένα στο call of duty.

Η ψύκτρα είναι artic cooling accelero s1 rev2 μαζί με τα coolers

Άν δέν κάνω λάθος για την VGA θα μπορούσες να testάρεις με Furmark για να δείς για max θερμοκρασία και σταθερότητα ή τρέξε άλλα Benchmarks και κάνε log τις θερμοκρασίες με gpu-z να δείς άν ξεφεύγει κάτι όσον αφορά θερμοκρασίες και να βγάλεις κάποιο συμπερασματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου ότι η ψύχτρα σου πατάει καλά πάνω στον επεξεργαστή της κάρτας.

Τρέξε Gpu-z και δες θερμοκρασίες και στα vrm όπως σου λέει και ο gar:eek:

το vrm δεν μπορώ να το βρω αν με βοηθούσες λίγο με αυτό

μολις το βρώ θα ανεβάσω φωτο για να δείτε αν κάτι δεν πάει καλά

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα test και το σκληρό σου. Επίσης δες μήπως με τους drivers παίζει τίποτα. Απ' ότι είδα έχεις crossfire. Μήπως δεν έκανες κάτι σωστά μετά την αλλαγή στις ψύκτες των καρτών; Κάποια ρύθμιση στο crossfire;

Link to comment
Share on other sites

αυτά είναι πάνω στην μομπο έτσι?

έχει την ψύξη της dfi και απο πάνω έχω την scythe έχει περίπου ενα δαχτυλο απόσταση η ψύξη των vrm απο την scythe.

Εσυ μιλάς για την ψύξη των vrm απλος μου έδειξες τα vrm της μομπο για να καταλάβω πως είναι?

γιατι θερμοκρασια ακο εκεί δεν ξέρω πως την βλέπω :(

Link to comment
Share on other sites

στο 3dmark 13.068 χτύπησε και δεν είδα κατι περίεργο το φιλμ του crossfire δεν το βλέπω να ζορίζεται. Ορίστε και μερικες φώτο και κάποιες απο hd tune. Μήπως φταιει το psu που είναι μικρό και οτι να ναι??? Τα φώτα σας!

post-9203-1416074025,5026_thumb.jpg

post-9203-1416074025,5222_thumb.jpg

post-9203-1416074025,5642_thumb.jpg

post-9203-1416074025,6072_thumb.jpg

post-9203-1416074025,6251_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι. Αν το βάλω να ξανακάνω τα test?

Βλέπεις κάτι περίεργο?

Συνηθως αυτο ειναι απο ελατωματικο hardware οπως λεει και ενας συμφοριτης πιο πανω και συνηθως απο RAM...

επειδη ειδα οτι εχεις ενα συστημα το οποιο χρειαζεται ενα καλο τροφοδοτικο που ειναι σημαντικος παραγοντας και υπεθεσα οτι δεν επαρκη....

Θα σου ελεγα να δοκιμασεις και με αλλη RAM ή μονο την μια να δεις τι γινετε...αλλα ειπες οτι με memtest ολα οκ !!

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως αυτο ειναι απο ελατωματικο hardware οπως λεει και ενας συμφοριτης πιο πανω και συνηθως απο RAM...

επειδη ειδα οτι εχεις ενα συστημα το οποιο χρειαζεται ενα καλο τροφοδοτικο που ειναι σημαντικος παραγοντας και υπεθεσα οτι δεν επαρκη....

Θα σου ελεγα να δοκιμασεις και με αλλη RAM ή μονο την μια να δεις τι γινετε...αλλα ειπες οτι με memtest ολα οκ !!

και γω προς το τροφοδοτικό το πάω (οσο για τα μπαζα τι σορρυ) απο την 1η μέρα ήξερα τι είναι :rofl:

οπότε κοιτάω για αγορά psu thnx μέχρι στιγμής .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.