Jump to content



Πέθανε ο Michael Jackson από ανακοπή...


dj_chris_g

Recommended Posts

Mega παραπληροφόρηση τώρα το πρωί, "πούλησε 750εκ δίσκους παγκοσμίως, στο cnn λέει για 350εκ. Ήμαρτον ρε παιδια με αυτούς τους δημοσιογράφους...:wall:

BBC λεει 750 :whistle2:

πραγματικα εμπιστευεσε το CNN?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Kρίμα...

Έχω από το θείο μου αρκετούς δίσκους του,όπως το Dangerous, αρκετά cd και πολλα remixes που βασίζονταν στα κομμάτια του...

Η φωνή μοναδική, ο χορός του εξίσου...ένας άνθρωπος που παρά την περίεργή προσωπική ζωή του, με τις αλλαγές στο δέρμα του, με όσα είχαν ακουστεί περί παιδοφιλίας κ.α., ήταν πρώτος στα charts και στις πωλήσεις, γιατί σε αυτό που έκανε δεν υπήρχε κάτι παρόμοιο, ακόμα και σήμερα, και αυτό φαίνεται κυρίως από τις πωλήσεις που έχουν γραφτεί στα ρεκόρ Γκίνες μιας και κανένας δν τις έχει πλησιάσει...Koμμάτια που διακρίνονται για τους στίχους, το ρυθμό, την φοβερή μουσική, κομμάτια τα οποία ακούγαμε, ακούμε και θα ακούμε...

Βye Michael...

Link to comment
Share on other sites

Kρίμα...

Έχω από το θείο μου αρκετούς δίσκους του,όπως το Dangerous, αρκετά cd και πολλα remixes που βασίζονταν στα κομμάτια του...

Η φωνή μοναδική, ο χορός του εξίσου...ένας άνθρωπος που παρά την περίεργή προσωπική ζωή του, με τις αλλαγές στο δέρμα του, με όσα είχαν ακουστεί περί παιδοφιλίας κ.α., ήταν πρώτος στα charts και στις πωλήσεις, γιατί σε αυτό που έκανε δεν υπήρχε κάτι παρόμοιο, ακόμα και σήμερα, και αυτό φαίνεται κυρίως από τις πωλήσεις που έχουν γραφτεί στα ρεκόρ Γκίνες μιας και κανένας δν τις έχει πλησιάσει...Koμμάτια που διακρίνονται για τους στίχους, το ρυθμό, την φοβερή μουσική, κομμάτια τα οποία ακούγαμε, ακούμε και θα ακούμε...

Βye Michael...

Aκριβώς..

Πόσοι τον έχουν αντιγράψει εν μέρει, και έχουν κάνει επιτυχία..

Βλέπε Justin Timberlake που το στυλ του χορού του είναι εμπνευσμένο από τον mj.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μοναδικός.

Και συμφωνώ να βλέπουμε μόνο τα καλά του ανθρώπου. Την παιδεραστία πχ η οποία συγχωράτε με αλλά ούτε "διαφημιστικό" τρικ ήταν, ούτε συκοφαντίες. Δυστυχώς ο man το έχασε κάπου το μυαλό του από την πολή δόξα, αλλά δεν μπορείς να κατηγορήσεις την δόξα και το χρήμα για κάτι τέτοιο, παρά μόνο τον άνθρωπο.

Και τα we are the world κτλ είναι να βγάζουν λεφτά οι δισκογραφικές και να δακρύζουμε εμείς. Τα παιδάκια τόσα χρόνια μετά τα τραγούδια εκείνα...ακόμα πεινάνε.

Link to comment
Share on other sites

είναι απίστευτο το πόσες αντιθέσεις είχε συγκεντρώσει στο πρόσωπο του αυτός ο άνθρωπος.

Απο την μια ένας καλλιτέχνης και μουσικός που όμοιο δύσκολα θα ξαναδούμε, ένας θρύλος με όλη την έννοια της λέξης που η μουσική του θα παίζεται για πάρα πολλά χρόνια ακόμη και παράδειγμα προς μίμηση (ως προς την επαγγελματική του πορεία) για όλους τους συναδέλφους του. Από την άλλη ένας άνθρωπος τον χαρακτήρα, τα πάθη και τα κόμπλεξ του οποίου κανείς δεν θα ήθελε να έχει. Ένας άνθρωπος που θέλησε να πάει κόντρα στη φύση και που ταυτόχρονα, με τη ζωή του και τις πράξεις του κατάφερε να εξανεμίσει μια τεράστια περιουσία.

Πιστεύω πως σαν προσωπικότητα ήταν απολύτως αποτυχημένος, αλλά παρόλα αυτά το παγκόσμιο μουσικό στερέωμα έχασε ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που ανέδειξε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Στα σοβαρά τώα, εγώ πάλι δεν πίστεψα ποτέ ότι είναι παιδεραστής. Δεν ξέρω, ίσως επειδή έχω σχηματίσει μια εικόνα στο μυαλό για το πως είναι/φέρεται/συμπεριφέρεται ένας κλασικός παιδεραστής, αλλά είμαι της άποψης ότι ο Waco Jaco ήθελε απλά να ξαναγίνει παιδί, το άτομο ήταν ανέκαθεν α-σεξουαλικός. Απλά είχε την ατυχία να είναι ένας πάμπλουτος 40yo male, οπότε τα μάτια των γονέων που τον σύρανε στα δικαστήρια κάνανε $$τσιτσίνκ$$.

Από άλλες φάσεις παιδεραστίας που φτάσανε στα δικαστήρια, το παιδί είναι τραυματισμένο για μια ζωή, τον πατέρα τον κρατούσανε 10 αστυνομικοί για να μην φάει το λαρύγγι του βιαστή και ο βιαστής ήταν από πάνω μέχρι κάτω ψυχοπαθής.

Στην περίπτωση του Jaco είχαμε χαμογελαστούς γονείς που μιλήσανε ευχαρίστως σε όλα τα κανάλια, παιδάκια που βγάλανε ήδη αμάξι από την τραυματική εμπειρία τους και έναν "βιαστή" που αμφιβάλλεις ότι θα είχε την ικανότητα να σηκώσει μια σακούλα ψώνια ή να σκοτώσει μια μύγα...

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι όμως, αρρωστημένος ήταν στο μυαλό - δεν πας να αλλάξεις το χρώμα του δέρματός σου έτσι απλά. Παιδεραστής ή μη, μουρλός για τα σίδερα ήταν.

Αν σε βάζανε και σένα οι γονείς σου στη "μηχανή του κιμά" από τα 5 σου για να οικονομήσουν, ίδιος θα ήσουνα.

Δεν ξέρω αν ήταν παιδεραστής, αλλά αν ήταν τον πατέρα του και τη μάνα του έπρεπε να κυνηγήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε βάζανε και σένα οι γονείς σου στη "μηχανή του κιμά" από τα 5 σου για να οικονομήσουν, ίδιος θα ήσουνα.

Δεν ξέρω αν ήταν παιδεραστής, αλλά αν ήταν τον πατέρα του και τη μάνα του έπρεπε να κυνηγήσουν.

Τραγική υπερβολή - η μέγιστη πλειοψηφία των πρωταθλητιστών από τέτοιες ηλικίες ξεκίνησαν, μαζί με πόσους άλλους ηθοποιούς/χορευτές/showmen/και δε συμμαζεύεται. Μπορεί να έχουν 1002 προβλήματα όλοι τους, αλλά να αλλάξει το δέρμα του κανείς δεν πήγε.

Και δε νομίζω να πέρασε και τόσο άσχημα - κάποιοι γεννήθηκαν δούλοι και μαύροι, δεν τραβούσαν όλοι για μαζικές αυτοκτονίες.

Πέρασε πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια - ναι. Αλλά δε δικαιολογείται τέτοια ακραιότητα κατ' εμέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλά για το ότι άλλαξε χρώμα ακούγονται αρκετά όπως ότι είχε μια σπάνια αρρώστια οπότε ήταν αναπόφευκτο να γίνουν οι επεμβάσεις.Βέβαια δεν άλλαξε μόνο το χρώμα πάνω του..

Τέσπα σαν καλλιτέχνης ήταν και θα είναι από τους καλύτερους που βρέθηκαν σ' αυτόν τον πλανήτη.Σίγουρα μια μεγάλη απώλεια σαν όνομα,γιατί σαν καλλιτέχνης δεν είχε να προσφέρει κάτι άλλο έτσι όπως κατάντησε,άλλωστε ήταν αναμενόμενο (φήμες για καρκίνο οργίαζαν πριν λίγο καιρό).

Τώρα σίγουρα πολλά ακούγονται και για την προσωπική του ζωή που ποτέ δε θα μάθουμε αν όντως ήταν αλήθεια..

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μείνει στην ιστορία και θα συνεχίσει να ακούγεται για πάααρα πολλά χρόνια ακόμα!!

R.I.P.

Link to comment
Share on other sites

άκυρο αλλά το θέμα με την μύτη ξεκίνησε από ατύχημα.

wikipedia :

In 1979, Jackson broke his nose during a complex dance routine. His subsequent rhinoplasty surgery was not a complete success; he complained of breathing difficulties that would affect his career. He was referred to Dr. Steven Hoefflin, who performed Jackson's second rhinoplasty and other subsequent operations.

Λίγο καιρό μετά..

Jackson suffered a setback on January 27, 1984. While filming a Pepsi Cola commercial at the Shrine Auditorium in Los Angeles, Jackson suffered second degree burns to his scalp after pyrotechnics accidentally set his hair on fire.[...]his third rhinoplasty shortly afterwards and grew self conscious about his appearance

Link to comment
Share on other sites

Τραγική υπερβολή - η μέγιστη πλειοψηφία των πρωταθλητιστών από τέτοιες ηλικίες ξεκίνησαν, μαζί με πόσους άλλους ηθοποιούς/χορευτές/showmen/και δε συμμαζεύεται. Μπορεί να έχουν 1002 προβλήματα όλοι τους, αλλά να αλλάξει το δέρμα του κανείς δεν πήγε.

Και δε νομίζω να πέρασε και τόσο άσχημα - κάποιοι γεννήθηκαν δούλοι και μαύροι, δεν τραβούσαν όλοι για μαζικές αυτοκτονίες.

Πέρασε πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια - ναι. Αλλά δε δικαιολογείται τέτοια ακραιότητα κατ' εμέ.

Δηλαδή πιστεύεις ότι δεν είναι και τίποτα σπουδαίο να χάσει ένα παιδάκι την παιδική και εφηβική ηλικία και να ξεκινήσει τη ζωή του σαν ώριμος άνδρας.

Δεν είναι σπουδαίο να βάλεις ένα παιδάκι χωρίς να είναι ώριμη επιλογή του να γίνει τραγουδιστής!

Εδώ οι ψυχολόγοι φωνάζουν για γονική επιβολή σε 20ριδες και 25αριδες και εσύ θεωρείς ότι δεν θα αφήσει κουσούρια σε ένα μωρό ένα επάγγελμα που όσοι το ξέρουν (αναφερόμενοι σε ενήλικες) λένε ότι θέλει κότσια και γερο στομάχι,.

Όσο για το παράδειγμα σου περί πλειοψηφίας, τους έχεις γνωρίσει όλους αυτούς και έχεις βγάλει τα συμπεράσματα σου;

Θα έπρεπε να ήσουν λιγότερο κυνικός για έναν άνθρωπο που θυσίασε ουσιαστικά την ζωή του για να γίνει από μαύρος λευκός. Προφανώς αποτέλεσμα ρατσισμού, που δεν μπορούσε να χειρισθεί.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.