Jump to content



Ποια απο τις τρεις?


N.I.K.K.

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

ευχαριστω παιδια, η μητρικη θα ζοριστει, θα τρεχει f@h και παιχνιδια με οσο oc επιτρεπει η ψυξη, και φυσικα bench (με αεροψυξη, αλλα δεν αποκλειεται να δοκιμασω και subzero αργοτερα).

εχω μια αδυναμια στην dfi, αλλα ελεγα να δοκιμασω και κατι καινουργιο (evga).

ειχα την εντυπωση οτι η bloodrage ειναι 'υποδεεστερη', oποτε η γνωμη του Σοφου εχει ενδιαφερον.

αν θελεις σοφε δωσε καμια λεπτομερεια στο γιατι ειναι καλυτερη απο την evga:)

gigabyte και asus δε θελω:no:

Link to comment
Share on other sites

H DFI είναι κορυφαία μητρική, αλλά θα σε δικαιώσει μόνο άμα κάτσεις να την ψάξεις(αυτό ισχύει και σε αέρα και σε subzero). Και όταν μιλάμε γαι ψάξιμο εννοώ τρελό ψάξιμο μέχρι και το παραμικρό ρευματάκι! Βέβαια μέχρι να φτάσεις σε αυτό το σημείο θα σε πάρει αρκετά, φαντάσου ο gregorisvas αρχικά δεν μπορούσε να μπουτάρει ούτε με stock ρολόγια!:p

Την BloodRage την είχα, καθόλου άσχημη μητρική, ειδικά με τα πιο καινούργια bios είναι και αρκετά πιο γρήγορη! Τώρα για την EVGA να μου έλεγες για την Classi να σου έλεγα με τα 1000 εφόσον θα benchάρεις κιόλας, αλλά η 3x SLI με την Classi είναι η μέρα με την νύχτα!

Link to comment
Share on other sites

gigabyte: ειναι σαν παιδικη χαρα, ποτε δε μου αρεσαν

asus: μετα τα χουνερια που επαθα με p5k εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μην ξαναπαρω (καλυτερα bios θα φτιαχνα μονος μου:p)

κατα τα αλλα δεν προσφερουν και κατι καλυτερο απο τις 'μικρες εταιριες'

Link to comment
Share on other sites

gigabyte: ειναι σαν παιδικη χαρα, ποτε δε μου αρεσαν

asus: μετα τα χουνερια που επαθα με p5k εχω υποσχεθει στον εαυτο μου να μην ξαναπαρω (καλυτερα bios θα φτιαχνα μονος μου:p)

κατα τα αλλα δεν προσφερουν και κατι καλυτερο απο τις 'μικρες εταιριες'

Τις αδικείς και τις 2 τώρα...:p

Η ASUS κατ'εμέ έχει το καλύτερο support....κάθε 3 και λίγο βγάζει bios κλπ ακόμα και για μοντέλα που έχουν πάει στο περιθώριο! Η BloodRage τουλάχιστον μέχρι όταν την είχα(μέχρι τα bios που είχε βγάλει μέχρι τότε) δεν είχε καν όλα τα subtimings στις μνήμες, εν αντιθέση η Rampage II Extreme είχε 2 σελίδες με subtimings!:D

Η GBT στο Χ58 έχει προοδέψει.....Δες στο bot....Οι περισσότεροι ΟΚ παίζουν με Classi, αλλά μετά από εκεί πάρα πολλοί είναι αυτοί που προτιμούν την UD5 και όχι άδικα είναι από τα καλύτερα mobos!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Τις αδικείς και τις 2 τώρα...:p

....κάθε 3 και λίγο βγάζει bios κλπ ακόμα και για μοντέλα που έχουν πάει στο περιθώριο!

XAXA!:rofl:

Όπως η Εvo x48 και η M2F??Που βγαζουν Bios και κανουν Update μονο το Bios του ICH??:hang3:

Sorry αλλα Αsus πρεπει να παρει καποιος που δεν εχει ιδιαίτερη εμπειρία απο settings..διαθετει καποια ευρουλακια παραπανω μονο για το ROG σηματάκι..και ειναι συνηθισμένος να Boot-αρει τερμα O/C με τα settings στο Auto.:p

Link to comment
Share on other sites

Τις αδικείς και τις 2 τώρα...:p

Η ASUS κατ'εμέ έχει το καλύτερο support....κάθε 3 και λίγο βγάζει bios κλπ ακόμα και για μοντέλα που έχουν πάει στο περιθώριο! Η BloodRage τουλάχιστον μέχρι όταν την είχα(μέχρι τα bios που είχε βγάλει μέχρι τότε) δεν είχε καν όλα τα subtimings στις μνήμες, εν αντιθέση η Rampage II Extreme είχε 2 σελίδες με subtimings!:D

Η GBT στο Χ58 έχει προοδέψει.....Δες στο bot....Οι περισσότεροι ΟΚ παίζουν με Classi, αλλά μετά από εκεί πάρα πολλοί είναι αυτοί που προτιμούν την UD5 και όχι άδικα είναι από τα καλύτερα mobos!!!:D

ναι συνεχεια καινουργια bios η asus, καθε φορα και χειροτερα:pleasantry:

ενταξει, υπερβαλω, δεν ξερω αν ειναι και οι χ58 ετσι, αλλα ποτε δεν χωνεψα οτι εδινε οτι ρευματα ηθελε αναλογα με το fsb:confused:

(στην p5k ξεκινησε με πολυ pll απο τα 450 με το 805 bios, μετα ακολουθησαν vtt, vmch και η ευτυχια ολοκληρωθηκε με vdimm)

τουλαχιστον οι χιλιαδες ρυθμισεις στο bios της dfi δουλευουν, γι'αυτο και θελουν 'πολυ ψαξιμο'

οσο για τις gigabyte, ειναι οντως απο τις καλυτερες ή εχουν απ'τα καλυτερα marketing, επισημα και μη?;)

ενας ακομα λογος που δεν τις θελω ειναι οτι ακομα και η γιαγια μου εχει asus/giga:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η P5K είχε προβλήματα μεγάλο vdroop κλπ.....

Στο 1366 έχει ξεχωρίσει ένα mobo, ΕVGA Classified και από εκεί και πέρα ψάχνουμε να βρούμε ποιο άλλο mobo θα το πλησιάσει έστω και λίγο.....Πάντως μετά την Classified έρχονται REX2, P6T6 WS Pro/Revolution, UD5, BloodRage, T3eH8, κάθε μια με τα καλά της και τα κακά της.....η διαφορά όμως είναι ακόμα μεγάλη από την Classi!:D

Aν έχεις υπομονή, μπορείς να περιμένεις μέχρι το τέλος του ερχόμενου μήνα.....ίσως το πλαισιο θα ξαναφέρει Classi:p

Link to comment
Share on other sites

Γιατι καλη η Classi?

Επειδη λογω N200 ζεστενεται πιο πολυ ή επειδη συμφωνα με τον Hipro σε "κοβει" ?

Καλυτερη η αντιστοιχη χωρις το εξτρα chipset.

(και πολυ πιο φθηνη)

I would go for this "babe"

picture.php?albumid=134&pictureid=2664

Link to comment
Share on other sites

Η Classi βγαίνει σε 3 εκδόσεις την Ε759(με NF200), E760(χωρίς) και Ε761 που κάτι της λείπει....μου έλεγε χθες ο tsan, αλλά δεν θυμάμαι:hehe:

Οι περισσότεροι ο/cers προτιμούν την Ε760, που δεν έχει το NF200, γιατί όπως πολύ σωστά έχει πει και ο hipro το NF200 το μόνο που κάνει είναι να καθυστερεί:hehe:

EDIT://Η Classi έχει σχεδιαστεί με πάρα πολύ καλό ηλεκτρονκό κύκλωμα κλπ και ως εκ τούτου κερδίζεις περίπου 80-100Mhz από οποιοδήποτε άλλο mobo!

Eδώ και το post του hipro που εξηγεί τι και πως!

Link to comment
Share on other sites

I would go for this "babe"

απο εμφανιση σκιζει:woot:

δυσκολα μου βαζετε πανω που το 'χα παρει αποφαση για dfi

ευχαριστω παιδες για τις πληροφοριες:worship:

edit: γνωριζω οτι η classified ειναι η καλυτερη, αλλα ειναι πολυ ακριβη:(

Link to comment
Share on other sites

Χαχα γαιτί της MSI είναι καλύτερο.....Μπορούν tsan, Stelaras, hipro5, gprhellas να σου περιγράψουν τις δυνατότητες της μητρικής.....άστο όμως καλύτερα!

Τι έχει το bios και δεν σας αρέσει;:D υπερπλήρες το βρίσκω!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.