Jump to content



paypal


Nikolai

Recommended Posts

Θέλω να κάνω account αλλα κατι λεει οτι η εταιρεια της καρτας δεν την αφηνει να ρησιμοπιηθει κατι τετοιο . Η καρτα ειναι χρεωστική Visa Electron του ταχυδρομικου ταμιευτηριου . Any ideas ? :D

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχει ενεργοποιηθεί?

Επίσης πρέπει να έχεις κάποιο υπόλοιπο στον λογαριασμό για να πιστωθεί το paypal fee και να λάβεις τον 4ψήφιο κωδικό απο τα ΑΤΜ του ΤΤ

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λεμε παω στο paypal sto account μου , ( τα στοιχεια του account μου δεν ειναι ιδια με της καρτας [ ειναι της μανας μου ] , ) παω να βαλω μια καρτα της Alpha Bank χρεωστικη και αυτή . λέει We were unable to verify this card . Ομως οταν παω εχει που λεει

Link and confirm your debit or credit card

στο card number μου εχει ηδη xxxx-xxxx-xxxx-1234 πανω . Δηλαδη τωρα την εχει δεχτει η οχι ? παντως οταν πατω save ποτε δεν λεει σαξές .

Δηλαδη απλα πρεπει να βαλω χρηματα εεε ?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι θυμαμαι το επιθετο σε account και καρτα πρεπει να ειναι το ιδιο... το ονομα δεν εχει σημασια

εχω με τον αδερφο μου κοινο account και εχουμε συνδεμενες καρτες και οι δυο..

παντως να ξες οτι κανει κατι κουλα πολλες φορες...

εχω συνδεμενες 2 καρτες εγω και 3 ο αδερφος... ποτε δεν μπορεις να κανεις αγορα απο ολες..

παντα καποια-ες βγαζει invalid... γι αυτο εχουμε συνδεμενες τοσες πολλες;)

εδιτ.

συβουλη μου ειναι να μην συνδεσεις χρεωστικη καρτα... κυριως για ψυχολογικους λογους... προτιμησε πιστωτικη με μικρο οριο 600-1000 ευρω ή προπληρωμενη(θα βαρεθεις να τρεχεις στις τραπεζες ομως)

εδιτ2.

electronic use only σημαινει οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει οπως οι παλιες με το καρμον και την πρεσα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

προσπαθησα να συνδεσω τον λογαριασμο μου στο paypal με καποιον λογαριασμο τραπεζικο(μεσω καρτας) και δεν μου ανοιγαν λογαριασμο με τπτ(βλ.φοιτητης).

το θεμα ειναι πως μετα απο αυτα που ακουσα στην πειραιως και αν θυμαμαι καλα στην eurobank ξεχασα ο,τι ηξερα και το μονο που θυμαμαι ειναι τι θελω...

θελω λοιπον σε εναν απλο λογαριασμο να βαζω λιγα λεφτα και να κανω τα ψωνια μου...

δεν μου χρειαζονται πιστωτικες...

αν παλι θελει οπωσδηποτε καρτες δεν θελω πιστωτικη αλλα καποια που να τραβα μεχρι οσο λεφτα εχω στον συνδεδεμενο λογαριασμο...

εχει κανεις καποια εμπειρια...να παω να κανω τον λογαριασμο να κανω την δουλεια μου?:victory:

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να συνδεσω τον λογαριασμο μου στο paypal με καποιον λογαριασμο τραπεζικο(μεσω καρτας) και δεν μου ανοιγαν λογαριασμο με τπτ(βλ.φοιτητης).

το θεμα ειναι πως μετα απο αυτα που ακουσα στην πειραιως και αν θυμαμαι καλα στην eurobank ξεχασα ο,τι ηξερα και το μονο που θυμαμαι ειναι τι θελω...

θελω λοιπον σε εναν απλο λογαριασμο να βαζω λιγα λεφτα και να κανω τα ψωνια μου...

δεν μου χρειαζονται πιστωτικες...

αν παλι θελει οπωσδηποτε καρτες δεν θελω πιστωτικη αλλα καποια που να τραβα μεχρι οσο λεφτα εχω στον συνδεδεμενο λογαριασμο...

εχει κανεις καποια εμπειρια...να παω να κανω τον λογαριασμο να κανω την δουλεια μου?:victory:

http://www.piraeusbank.gr/ecportal.asp?id=279043〈=1&nt=96%20&sid=

Link to comment
Share on other sites

thx.:D

δοκιμασμενο?

γιατι καλο φαινεται απλα νομιζω το paypal στελνει και εναν κωδικο στην τραπεζα,στον στέλνουν και τότε ενεργοποιείται ο λογαριασμός...

αλλιώς παω αυριο να το κανω..

Link to comment
Share on other sites

thx.:D

δοκιμασμενο?

γιατι καλο φαινεται απλα νομιζω το paypal στελνει και εναν κωδικο στην τραπεζα,στον στέλνουν και τότε ενεργοποιείται ο λογαριασμός...

αλλιώς παω αυριο να το κανω..

Το χει ενας φιλος και ειναι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, δεν είναι απαραίτητο να κάνετε τη διαδικασία με το 1.50 Ευρώ για το PayPal.

Από την πρώτη στιγμή που κάνετε link την κάρτα με το PayPal, μπορείτε να αγοράσετε κανονικά οτιδήποτε.

Το 1.50 Ευρώ έχω την εντύπωση ότι δίνει τη δυνατότητα στο PayPal να σου δείξει και το διαθέσιμο balance (διορθώστε με αν κάνω λάθος)...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να ανοίξω paypal account σε £ με billing address στην Ελλάδα?

Θέλω να κάνω αγορά από ebay.uk (με λίρες). Έχω debit card solo αλλά ζητάει διεύθυνση από Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοίξεις account σε οποιοδήποτε ebay σε δέχεται, πχ. ebay.com και να δουλεύεις σε οποιοδήποτε ebay του κόσμου, όπως το ebay.co.uk

Το ερώτημά μου είναι πως μπορώ να ανοίξω paypal account που να μπορώ να βάλω λίρες από την κάρτα και ταυτόχρονα να δηλώσω shipping address την Ελλάδα.

Στο ebay έχω ήδη κάνει εγγραφή. Το paypal account προσπαθώ να ολοκληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κανεις κατι τετοιο.

Η μετατροπη λιρων σε ευρω και σε οποιο αλλο νομισμα γινεται αυτοματα απο το paypal

Ναι απλά από το paypal.com/gr βλέπω πως μπορώ να βάλω μόνο πιστωτικές.

Αυτή τη στιγμή δεν έχω πιστωτική ενώ η αγγλική μου debit card έχει λίρες.

Σκεφτόμουν να μην μπαίνω στη διαδικασία μετατροπής ευρώ σε λίρες αφού ήδη υπάρχουν οι τελευταίες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.