Jump to content



Multirama (multirama.gr) = Καφενείο ??


ChSin7

Recommended Posts

Δευτέρα απόγευμα παράγγειλα (link PDF) ένα Fujitsu-Siemens Amilo Xi 3650 SD2 (link PDF) από το site τους στα 899 ευρώ. Η προσφορά είχε βγει μερικές ώρες νωρίτερα (από 1250 στα 899 ευρώ).

Θα αντικαθιστούσε τον Ε2180/G31 του συζύγου. Έλαβα κανονικά το mail ότι έγινε η παραγγελία το βράδυ της Δευτέρας. Συνήθως την επόμενη μέρα με καλούν για να μου πουν να παραλάβω και μόνο μια φορά με κάλεσαν την μεθεπόμενη. Έτσι λοιπόν Τρίτη απογευματάκι τους τηλεφωνώ να δω τι γίνεται, η κυρία που σήκωσε το τηλέφωνο ήταν καθησυχαστική "Θα σας καλέσουν από το κατάστημα το οποίο δηλώσατε ότι θα παραλάβετε" και στην ερώτησή μου αν υπάρχουν κομμάτια, μου απαντάει αφου μου είπε να περιμένω να δεί στο σύστημα "ναι υπάρχουν αρκετά, μην ανησυχείτε, θέλει κάποιο χρόνο να φτάσει στο κατάστημα". Έτσι λοιπόν, χτες Τετάρτη απλά περίμενα τηλέφωνο, λόγω δουλειάς και κάποιων τρεχαματων δεν πήρα. Παίρνει σήμερα Πέμπτη ο άντρας μου τηλέφωνο στα Multirama, ψάχνουν από εδώ απο εκεί και τι του λένε ? "Δυστυχώς η προσφορά εξαντλήθηκε, ΔΕΝ υπάρχουν κομμάτια"

εξαντλήθηκε

Είναι για ξύλο ή δεν είναι ? Τους έπιασε eshopίτηδα ? Τι είναι αυτά τα πράγματα... Ακόμα είναι στα τηλέφωνα μαζί τους μπας και βγάλει άκρη....

ΜΑΥΡΟ πλέον, χάλασε και αυτό !!!

:TD: :TD: :TD: :TD: :TD: :TD: :TD: :TD:

Multirama-Amilo-XI-3650-SD2--B.pdf

Multirama-Amilo-XI-3650-SD2--A-.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

βάση νόμου μπορείς να απαιτήσεις να κινήσουν γη και ουρανό για να στο βρούν.το παρήγγειλες ενώ είχε απόθεμα και με αποδεικτικά στοιχεία με ημερομηνία και ώρα παραγγελίας......το αν είσαι πρόθυμη να ταλαιπωρηθείς και αν αξίζει η όλη φασαρία είναι δικό σου θέμα.

μακάρι να βγει άκρη........έστω και από σπόντα μιας και υπάρχουν και υψηλά ιστάμενοι Multiram-εοι που παρακολουθούν το TheLab και σίγουρα θα τους πειράξει η δημοσιοποίηση της δυσαρέσκειας σου και αφού αποδεδειγμένα έχεις όλα τα δίκια με το μέρος σου.

καλή τύχη.:hug:

(μ αρέσει το τελευταίο tag......εμπνευσμένο) :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξαναφέρουν? Όλο το thelab έχει παραλάβει την true120 copper που ήταν σε προσφορά και εγώ ακόμα περιμένω :hehe: και φαντάσου, ενημέρωσα 3 άτομα, παραγγείλανε μετά από μένα και εγώ πήρα @@@. Τουλάχιστον περιμένω νέα παραλαβή στην τιμή της προσφοράς :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα ξαναφέρουν, ένα τηλέφωνο δρόμος είναι η Fujitsu-Siemens Ελλάς. Να πάρουν να ρωτήσουν αν έχουν αυτοί κομμάτια.

Εγώ πάντως αν μέχρι την Παρασκευή Σαββάτο δεν έχουν λύσει το θέμα θα απευθυνθώ στον Tsakonas για περαιτέρω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξαναφέρουν? Όλο το thelab έχει παραλάβει την true120 copper που ήταν σε προσφορά και εγώ ακόμα περιμένω :hehe: και φαντάσου, ενημέρωσα 3 άτομα, παραγγείλανε μετά από μένα και εγώ πήρα @@@. Τουλάχιστον περιμένω νέα παραλαβή στην τιμή της προσφοράς :ph34r:

Ε νταξει κι εγω στην ιδια μοιρα ειμαι...:hug:

Βεβαια αμα παραλαβεις εσυ πριν απο μενα, θα σου σπασω τα μουτρα...

Link to comment
Share on other sites

Είναι για ξύλο ή δεν είναι ? Τους έπιασε eshopίτηδα ? Τι είναι αυτά τα πράγματα... Ακόμα είναι στα τηλέφωνα μαζί τους μπας και βγάλει άκρη....

ΜΑΥΡΟ πλέον, χάλασε και αυτό !!!

Απο παλια δυστυχως δεν υπηρχε σωστη οργανωση.Οταν εβγαινε καλη προσφορα γινοταν σφαγη αναμεσα στα καταστηματα για το ποιο θα καβαντζωσει κομματια.Στο υπολογιστη μπορει να φαινεται οτι υπαρχουν αρκετα αλλα ειναι κλειδωμενα σε καταστηματα που τα κραταν για να ανεβασουν το καθενα τον τζιρο τους.

Link to comment
Share on other sites

Τον πήραν τηλέφωνο και του πρότειναν αυτόν (γιατι αναγνωρίζουν το λάθος τους) : http://www.multirama.gr/products/product?pid=0406294&catid=010200 HP DV7 2050EV στην ίδια τιμή 899Ευρώ αλλά με 1 δίσκο (δεν ξέρω αν υποστηρίζει raid σαν τον Αmilo), 1 χρόνο εγγύηση, μικρότερη οθόνη και ανάλυση και επεξεργαστή με τη μιση cache.

O Amilo Xi3650 SD2 υπάρχει ακόμα, "Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελείας" http://www.multirama.gr/products/product?pid=0362659&catid=010200

otitazf5nmw3smbl76h1_thumb.png

Τι μπορώ να κάνω ?

Το άλλο που σκέφτομαι είναι αυτό : http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905354 το οποίο έχει υποστήριξη και από IDEAL-Τoshiba (μίλησα προχτές με IDEAL και το επιβεβαίωσαν)

Link to comment
Share on other sites

Dell Outlet λέμε, refurbished με εγγύηση και χωρίς γρατσουνιές/σημάδια!

Έχουνε κάτι XPS1530 λουκούμι:

#1 στα €631.78 ex-VAT

XPS M1530 RED CORE 2 DUO T8300 2.40GHz

Windows Vista® Ultimate

3.0GB MB (1X2GB + 1X1GB) 667 MHz DDR2 SDRAM

320GB HD 5400

NVIDIA 8600Μ 256ΜΒ

15.4 WXGA Widescreen (1440x900)

Intel 4965WLAN Mini-Card EUR

Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth Module

CCFL backcover 2.0mp camera

8xDVD+/-RW Slim Slot-Load Drive

#2 στα €849.14 ex-VAT

XPS M1530 RED CORE 2 DUO T9500 2.60GHz

Windows Vista® Home Premium

4GB FB 667MHz MB (2x2GB)

250GB 7200rpm HD

NVIDIA 8600Μ 256ΜΒ

15.4 Widescreen WUXGA (1920x1200) TFT

Battery 9 Cell

Intel 4965WLAN Mini-Card EUR

Slim case

Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth Module

CCFL backcover 2.0mp camera

8xDVD+/-RW Slim Slot-Load Drive

Link to comment
Share on other sites

Dell Outlet λέμε, refurbished με εγγύηση και χωρίς γρατσουνιές/σημάδια!

Έχουνε κάτι XPS1530 λουκούμι:

[...]

#2 στα €849.14 ex-VAT

XPS M1530 RED CORE 2 DUO T9500 2.60GHz

Windows Vista® Home Premium

4GB FB 667MHz MB (2x2GB)

250GB 7200rpm HD

NVIDIA 8600Μ 256ΜΒ

15.4 Widescreen WUXGA (1920x1200) TFT

Battery 9 Cell

Intel 4965WLAN Mini-Card EUR

Slim case

Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth Module

CCFL backcover 2.0mp camera

8xDVD+/-RW Slim Slot-Load Drive

Αμάν! Κι εγώ γιατί έδωσα 900 για να το πάρω με Τ8100, 1280x800, 8400M, 2 GB RAM, 6-cell κλπ? :(

Καλή τύχη με τα multirama, φίλε ChSin7, θα τη βρεις την άκρη ;)

Link to comment
Share on other sites

O Amilo Xi3650 SD2 υπάρχει ακόμα, "Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελείας" http://www.multirama.gr/products/product?pid=0362659&catid=010200

Τι μπορώ να κάνω ?

Παρε τηλ σε μερικα multirama..Αν δεν ηταν ξεκαθαρο αυτο που ειπα πριν,τα καβαντζωνουν τα καταστηματα για να τα πουλησουν εκεινοι.

Link to comment
Share on other sites

Mώλις μίλησα με MALL: "Σήμερα το μεσημέρι έφυγαν τα τελευταία κομμάτια", μου είπα ακόμα ότι δεν υπάρχουν πουθενά, εξαντλήθηκαν.....

Να δοκιμάσω και αλλού ??

Edit: Σε άλλο κατάστημα μου είπαν "η αποθήκη εχτές είχε 11 κομμάτια και το MALL το πρωί είχε 4" ...

και η δικιά μου παραγγελεία έγινε Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να τους πιάσει e-shop-ίτιδα,μιας και από πίσω (!) και απ' τα δύο (!!) είναι ο Γερμανός,άνθρωπος που κατάφερε να πουλήσει χρυσάφι τους κόπους των franshaisομένων με τα ομότιτλα μαγαζιά.

Βλέπεις οι εισαγγελείς είναι καθαρά μαϊντανοί σήμερις...:haha:

Link to comment
Share on other sites

Εχθες στείλαμε το παρακάτω email στην Υπεύθυνη Τύπου & Δημοσίων Σχέσεων της Fujitsu-Siemens κ. Ελένη Τασσοπούλου :

Αγαπητή κυρία Τασσοπούλου,

Θα ήθελα να σας εκφράσω την δυσαρέσκειά μου σχετικά με ένα θέμα που προέκυψε εχθές και αφορά συνεργάτη σας και προϊόν σας.

Προκειται για το κατάστημα Multirama (www.multirama.gr) και για το προϊόν Amilo Xi 3650 SD2. Το ιστορικό έχει ώς εξής :

Δευτέρα απόγευμα παράγγειλα (δείτε συνημμένο PDF Β) ένα Fujitsu-Siemens Amilo Xi 3650 SD2 (δείτε PDF Α) από το site τους στα 899 ευρώ. Το προϊόν με την έκπτωση είχε αναρτηθεί στην ιστοσελίδα τους μερικές ώρες νωρίτερα στην τιμή των 899Ευρώ (από ~1250 ευρώ).

Θα αντικαθιστούσε τον Η/Υ του συζύγου. Έλαβα κανονικά το mail ότι έγινε η παραγγελία το βράδυ της Δευτέρας. Συνήθως, μιας και δεν είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από το www.multirama.gr, την επόμενη μέρα με καλούν για να μου πουν να παραλάβω και μόνο μια φορά με κάλεσαν την μεθεπόμενη. Έτσι λοιπόν Τρίτη απόγευμα τους τηλεφωνώ να δω τι γίνεται, η κυρία που σήκωσε το τηλέφωνο ήταν καθησυχαστική "Θα σας καλέσουν από το κατάστημα το οποίο δηλώσατε ότι θα παραλάβετε" και στην ερώτησή μου αν υπάρχουν κομμάτια, μου απαντάει -αφού μου είπε να περιμένω να δεί στο σύστημα- "ναι υπάρχουν αρκετά, μην ανησυχείτε, θέλει κάποιο χρόνο να φτάσει στο κατάστημα". Έτσι λοιπόν, χτες Τετάρτη απλά περίμενα τηλέφωνο, λόγω δουλειάς και κάποιων προσωπικών θεμάτων δεν κατάφερα να πάρω εγώ τηλέφωνο.

Παίρνει σήμερα Πέμπτη ο άντρας μου τηλέφωνο στα Multirama, ψάχνουν από εδώ ψάχνουν από εκεί και του λένε: "Δυστυχώς η προσφορά εξαντλήθηκε, ΔΕΝ υπάρχουν κομμάτια". Ο άντρας μου ζήτησε εξηγήσεις και κάποιον άλλο να μιλήσει και αντί αυτού του προτείνουν να του δώσουν ένα ACER 8730 αντί για το Amilo το οποίο και τεχνολογικά και από άποψης απόδοσης και αξιοπιστίας δεν είχε καμία σχέση με το Amilo Xi3650SD2. Φυσικά δεν δέχτηκε και του είπαν οτι θα το κοιτάξουν το θέμα και θα τον ξανακαλέσουν. Μετά από λίγη ώρα τον κάλεσαν και του πρότειναν πάλι κάποιο άλλο φορητό, στην ίδια τιμή (899Ευρώ) και συγκεκριμένα εναν HP DV7 2050EV από 1129Ευρώ στα 899ευρώ. Φυσικά πάλι δεν δέχτηκε και άρχισε να παίρνει τηλέφωνο καταστήματα multirama μπας και έχει μείνει κανένα σε κάποιο ράφι ή έχει γίνει επιστροφή. Και τότε με έκπληξη διαπιστώνει ότι μέχρι σήμερα Πέμπτη μεσημέρι το Multirama στο The Mall είχε κομμάτια και μολις είχαν δώσει το τελευταίο, ενώ το Multirama στον Σταυρό Αγ.Παρασκευής είχε δώσει και αυτό ένα την προηγούμενη. Μέχρι Τετάρτη/Πέμπτη δηλαδή υπήρχαν Amilo Xi3650SD2 στα καταστήματά τους και η δικιά μου παραγγελία που είχε γίνει 3 μέρες νωρίτερα (Δευτέρα 13/7/2009) απλά δεν την προώθησαν και αντί αυτού μας πρότειναν "άσχετα" και κατώτερα προιόντα.

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι ακόμα και σήμερα το προϊόν είναι στο site τους με σήμανση "Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας" όπως μπορείτε να δείτε: http://www.multirama.gr/products/product?pid=0362659&catid=010200

Παρακαλώ να με ενημερώσετε για το πως μπορώ να κινηθώ για το θέμα, μιας και αν δεν έχει λυθεί μέχρι την επόμενη βδομάδα θα απευθυνθώ σε ενώσεις καταναλωτών και σε περιοδικά και φόρα (forum) πληροφορικής.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Χ.Σ.

Σαν απάντηση πήρα ένα email :

Αγαπητή κ. Σ.,

καταρχάς ευχαριστούμε για την προτίμηση στους φορητούς υπολογιστές μας και κατά δεύτερον ευχαριστούμε για την ενημέρωση σχετικά με το περιστατικό αυτό.

Επειδή δε βλέπω κάποιο τηλέφωνό σας, δεν ξέρω αν θα ήταν εύκολο να επικοινωνήσετε μαζί μου στο 210******.

Με εκτίμηση,

Eleni Tassopoulou

Επικοινωνήσαμε μαζί της τηλεφωνικά το απόγευμα και μας είπε τα εξής :

- Μας ευχαριστεί για την ενημέρωση και όπως μας είπε, "Δυστυχώς τέτοια περιστατικά είμαστε οι τελευταίοι που τα μαθαίνουν, ενώ θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο."

- Έχει ζητήσει επικοινωνία με τον υπευθυνο της Multirama αλλά (μέχρι το απόγευμα της Παρασκευής 17/7/2009 που μιλήσαμε) δεν είχε καταφέρει να μιλήσει μαζί του.

- Απο εκείνους (Fujitsu-Siemens) δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την δημοσίευση του θέματος σε περιοδικά/internet, αντίθετα μάλιστα είναι υποχρέωσή μας (ως καταναλωτές) να δημοσιοποιούμε τέτοια θέματα.

- Κοίταξε σε διάφορους συνεργάτες (μιας και εκείνοι δεν μπορούν να μας βοηθήσουν στο θέμα αυτό) μήπως υπάρχει ο συγκεκριμένος φορητός ετοιμοπαράδοτος αλλά χωρίς να καταφέρει να βρεί κάτι και ότι θα συνεχίσει την προσπάθεια.

Τα συμπεράσματα και σχόλια δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν πλήρωσες προκαταβολή δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να διεκδικήσεις κάτι. Πριν δύο χρόνια σε προσφορά του Πλαίσιο παρήγγειλα έναν σκληρό δίσκο και πέρασε μία εβδομάδα (μέσω internet έγινε η παραγγελία όπως σε εσένα) χωρίς να τον παραλάβω. Τηλεφώνησα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών ή το ανάλογο και ρώτησα τι γίνεται με την παραγγελία μου. Η απάντηση ήτανε πως εξαντλήθηκαν. Δε με ενημέρωσαν εμένα και περίμενα.....Μου είπανε πως σύντομα θα γινότανε νέα παραλαβή και αν ήθελα να ακυρώσω την παραγγελία. Τους είπα πως θα περιμένω μιας και δεν τον βιαζόμουν. Από τη μία ενοχλήθηκα αλλά από την άλλη μιλάμε για αλυσίδες με πολλές παραγγελίες, που και αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι. Αν πλήρωνα θα είχα αξιώσεις. Όπως επίσης και αν ακυρώσεις μια παραγγελία, αν δε δώσεις προκαταβολή δε μπορούν να σου ζητήσουν χρήματα. Δε μπορείς να ξέρεις πόσοι θα ανταποκριθούν στην προσφορά σου. Εκείνο που οφείλεις είναι για την καλή εικόνα του καταστήματος, άμεσα να ενημερώνεις όσους έχουν προβεί σε παραγγελίες που δε μπορούν τουλάχιστον άμεσα να εκτελεστούν.

Link to comment
Share on other sites

μα το θέμα εδώ δεν είναι οτι όντως εξαντλήθηκαν τα κομμάτια και η Χρυσάνθη δεν πρόλαβε....αλλά οτι κομμάτια υπήρχαν και 3 μέρες ΜΕΤΑ την παραγγελία αλλά τα έφαγαν τα καταστήματα για πάρτη τους για να ανεβάσουν τζίρο μέσω ενός προιόντος που θα είχε εγγυημένη ζήτηση λόγως της προσφοράς στην τιμή που δεν ήταν καθόλου αμελητέα.

μιας και έχω περάσει μέσα από το χώρο καταστήματος πληροφορικής ως υπάλληλος το σενάριο που περιγράφει η Χρυσάνθη και οι εξηγήσεις που της δόθηκαν (στο οτι υπάρχει απόθεμα) δεν νομίζω οτι είναι ψέμα......

για μένα τα κομμάτια τα κλειδώσανε όσοι διευθυντές καταστημάτων τα είδανε στο σύστημα μέσω ενημερωτικού email το προηγούμενο βράδυ και λογικό ήταν να δωθεί προτεραιότητα σε παραγγελίες των καταστημάτων και όχι σε τηλεφωνικές ή ιντερνετικές παραγγελίες.

(αλλιώς μετά θα είχαν πάτημα οι διευθυντές στο να αποδώσουν ευθύνες στα κεντρικά για την αποτυχία στην επίτευξη του τζίρου) όταν την προτεραιότητα στις προσφορές την έχει ο πελάτης μέσω τηλεφώνου ή ιντερνετ και όχι ο φυσικός χώρος που στεγάζεται κάτω από την ταμπέλα της εταιρίας.

όποιος έχει περάσει από καταστήματα του χώρου ξέρει πολύ καλά για το πως δουλεύει το σύστημα παραγγελιών και τι προτεραιότητες δίνονται και που.

προσωπικά πιστεύω οτι η μόνη λύση για να βγουν όλοι κερδισμένοι είναι να κινήσουν γη και ουρανό τα Multirama και να της βρούν κομμάτι στην τιμή της προσφοράς......

και η Chsin7 θα πάρει το laptop που ήθελε...

και τα Multirama θα κερδίσουν μια καλή εικόνα διορθώνοντας την πατάτα και κερδίζοντας έτσι την υστεροφημία του καλού after sales support.

και φυσικά θα αποδειχθεί πόσο δύναμη έχει η ανταλλαγή πληροφοριών μέσω διαδικτύου και πιο συγκεκριμένα μέσω ενός forum που κουβαλάει και διαφήμιση της συγκεκριμένης αλυσίδας.

simple as that.

(να ποστάρω πιο συχνά μετά από βραδυνές οινοποσίες...γράφω μεγαλύτερα ποστ) :p

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που δεν πλήρωσες προκαταβολή δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να διεκδικήσεις κάτι.
H σύμβαση μεταξύ εμού και multirama για την αγορά του προιόντος έχει γίνει ΑΣΧΕΤΑ αν πλήρωσα ή όχι. Δες επίσης :
1. Εφαρμογή

Η παρούσα Σύμβαση καλύπτει αποκλειστικά κάθε πώληση προϊόντων μέσω του ιστοτόπου (website) www.multirama.gr . Οποιεσδήποτε αποκλίσεις από αυτήν την Σύμβαση πρέπει να επιβεβαιώνονται από την MULTIRAMA εγγράφως. Οποιοιδήποτε άλλοι Όροι και Προϋποθέσεις αποκλείονται ρητώς. Κάθε χρήστης που εισέρχεται και κάνει χρήση των υπηρεσιών του ηλεκτονικού καταστήματος θεωρείται ότι συναινεί και αποδέχεται ανεπιφύλακατα τους όρους που εδώ διατυπώνονται , χωρίς καμία εξαίρεση.Εάν κάποιος χρήστης δεν συμφωνεί με αυτούς του όρους οφείλει να απόσχει από από τη χρήση του ηλεκτρονικού καταστήματος και από κάθε συναλλαγή με αυτό

Αποστολή της παραγγελίας σας συνεπάγεται αποδοχή της παρούσας Σύμβασης και όλων των όρων αυτής.

2. Παραγγελίες / Συμβόλαιο

Οι παραγγελίες πρέπει να λαμβάνονται εγγράφως μέσω διαδικτύου δια της συμπληρώσεως και αποστολής της σχετικής Φόρμας Παραγγελίας που υπάρχει στον ιστοτόπο www.multirama.gr και είναι δεσμευτικές μόνον εφόσον έγιναν δεκτές από την MULTIRAMA με σχετική ενημέρωση της κατάστασης παραγγελίας που θα λάβετε με την Επιβεβαίωση Καταχώρησης, η οποία καταγράφεται στα συστήματα της Multirama, εμφανίζεται στην οθόνη του χρήστη και αποστέλλεται με e-mail κατόπιν υποβολής της παραγγελίας.

Η παραγγελία σας θεωρείται δεσμευτική όταν στην κατάσταση παραγγελίας υπάρχει η ένδειξη «Σε επεξεργασία».

Η κατάσταση της παραγγελίας ενημερώνετε συνεχώς όπως και όταν προκύπτουν αλλαγές κατά την διαχείριση της παραγγελίας σας.

Υποχρεούστε να ελέγξτε την Επιβεβαίωση Καταχώρησης και ενημερώστε αμέσως την MULTIRAMA (το αργότερο εντός 2 ωρών από την ώρα της λήψης ηλεκτρονικής ειδοποίησης Επιβεβαίωσης Καταχώρησης) εγγράφως για οποιοδήποτε λάθος, άλλως τα στοιχεία που αναφέρονται στην Επιβεβαίωση Καταχώρησης θα εφαρμοσθούν σε αυτήν την Σύμβαση.

Πριν την αποστολή Φόρμας Παραγγελίας λάβατε γνώση των εξής στοιχείων:

  • Στις αναγραφόμενες τιμές των διάφορων προϊόντων που αποτυπώνονται στις σελίδες του ιστοτόπου συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%. Ετήσιο επιτόκιο 4,30% (συν εισφορά 0,60%), ΣΕΠΕ 12-μήνου 5,85%.
  • Οι διάφορες προσφορές προϊόντων ισχύουν μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Επίσης το προιόν δεν έγραφε ΠΡΟΣΦΟΡΑ αλλά ΈΚΠΤΩΣΗ.
6. Ανωτέρα Βία

Η MULTIRAMA δεν ευθύνεται για καθυστερήσεις στην εκτέλεση (συμπεριλαμβανομένης της παράδοσης) που οφείλονται σε περιπτώσεις που δεν μπορούν να αποδοθούν σε υπαιτιότητα της MULTIRAMA ή οφείλονται σε ανωτέρα βία και θα δικαιούται παράταση του χρόνου για την εκτέλεση. Ενδεικτικά παραδείγματα μπορεί να είναι απεργίες, τρομοκρατικές ενέργειες, πόλεμος, προβλήματα των προμηθευτών / μεταφοράς / παραγωγής, διακυμάνσεις των συναλλαγματικών ισοτιμιών, κυβερνητικές ή νομοθετικές πράξεις και φυσικές καταστροφές. Εάν τέτοια περιστατικά διαρκέσουν πλέον των 2 μηνών, η παρούσα Σύμβαση μπορεί να καταγγελθεί από οποιονδήποτε συμβαλλόμενο χωρίς αποζημίωση.

To ότι τα άτομα που είναι μέλη του thelab.gr και έχουν σχέση με τα multirama δεν έχουν ποστάρει στο παρόν thread : "chrsin7, εδώ έχεις λάθος, γιατι....." κάτι σημαίνει, έτσι ?

link : http://www.multirama.gr/legal/sales

@greekfragma : Αν δεν μπορεί να βρεί κομμάτι η FS σιγά μην βρεί η multirama. Οι Amilo Xi3650 θεωρούνται πλέον EOL (γιαυτό και οι τιμές αυτές) μιας και από μέσα Αυγούστου έρχονται οι Xi3670 στις "φυσιολογικές" τιμές των 1300 - 1400 +

Ο λόγος που έστειλα το email στην FS είναι ξεκάθαρος, ζήτησα αν μπορούν να βρουν εκείνοι κάμμάτι για να δωθεί στα multirama ώστε να λήξει εκει το θέμα (αν και θεωρώ πιθανό και αυτό να "κλειδωθεί" από κανένα κατάστημα).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.