Jump to content



Opera, Chrome ή Firefox - και πως να επιλέξεις;


CENTRAL

Recommended Posts

επειδη σε λιγες μερες θα εχω φτιαξει το καινουργιο πι σι μου! τωρα χρησιμοπιο εα πι σι που ειναι 10 ετων με τον οπερα μπενει σε ενα λεπτο με τον firefox 3.1 σερνεται και ετσι μπενο με οπερα \. απο εκει να καταλαβεις οτι ειναι πολυ πιο ελαφρις ο οπερα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα γαι λίγο τον 10 beta2 και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις...

Αυτό που λείπει είναι η δυνατότητες του δεξιού κλίκ στον firefox που σου δίνει δυνατότητες όπως open in a new tab, εν΄ψ στον opera πρέπει πρώτα να έχεις ανοίξει το νέο tab και μετά (σπαστικό). Και κάτι παρόμοια απλά που άμα τα συνηθίσεις σου λείπουν.

Σε κάθε περίπτωση είναι ταχύτατος ο Opera και σε αυτό το κομμάτι κυριολεκτικά ασυναγώνιστος!

Προτείνεται ανεπιφύλακτα!!!:T:

Link to comment
Share on other sites

opera 10 πολυ γρηγορος και φοβερο περιβαλον. συν αποτελουν τα προσθετα που εχει. γενικα οπερα χρησημοποιο απο την εκδοση 8 και το μονο που δε μαρεσει ειναι ορι δεν εχει ενα plugin ποθ εχει ο φιφις που μπορεις να κατεβασεις οτι λινκ εχει μια σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Το Opera ασφαλώς έχει αυτό που αναφέρεις και πολλά περισσότερα που ούτε μπορείς να φανταστείς.

Κάνε μεσαίο κλικ(ροδάκι) στο λινκ και θα ανοίξει...όπως και στο FireFox.

Thanx man!

με σώζεις (πάλι!!!) :magic:

Σίγουρα με χρήση μιας ώρας δεν μπορείς να καταδικάσεις κάποιο browser...

Με βλέπω και με τους 2 (FF & Op10) στο νέο σύστημα!

Link to comment
Share on other sites

Opera και απο εμένα. Ποιο βολικος γρήγορος.

Το μόνο προβλημα που είχα ποτέ (9.6χver) ηταν στο πρόσφατο MLG Columbus tournament όπου για κάποιο περίεργο λογο δεν έπαιζε το stream (octoshape), ενώ αλλα stream με το ιδιο plug in έπαιζαν, και αναγκάστηκα να βάλω ff για να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό είναι πολύ σημαντικό... Αντίστοιχο του ad blocker του Firefox.

http://my.opera.com/Tamil/blog/index.dml/tag/urlfilter.ini

Και τα custom searches είναι απαραίτητο εργαλείο.

http://www.instructables.com/id/Making-Custom-Searches-in-Opera/

Προσωπικά χρησιμοποιώ και Opera και Firefox...

Επειδή συνήθως έχω 30-40 tabs ανοιχτά ταυτόχρονα δεν μου φτάνει ένας browser.

Έχω τον Opera για κυρίως browsing και fun και τον firefox για δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως θέλει ψάξιμο…

Το password wizard μου έγινε απαραίτητο μόλις το ανακάλυψα…

Ξέουμε πως μπορώ να μεταφέρω τα bookmarks και τις προσωπικές μου ρυθμίσεις σε νέα εγκατάσταση (format & reinstall)?

MozBackup & Xmarks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.