Jump to content



RAGE


neuromancer

Recommended Posts

Μια χαρά είναι. Από τα καλύτερα που έχουν βγει τον τελευταίο καιρό. Έχει bugs αλλά οκ, παιδικές ασθένειες, με ένα πατσάκι θα στρώσει. Θυμίζει πάρα πολύ Borderlands το σκηνικό και το gameplay, αλλά το AI των αντιπάλων είναι σαφέστετα ανώτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply
Εβγαλε κανεις ακρη?Παιζω με τα settings πολυ ωρα αλλα δεν βλεπω φως...:weep:

Τι πρόβλημα έχεις; Αν έχεις ati εγκατέστησε τον driver που βγάλανε για το Rage και δε θα έχεις θέμα. Το κακό της υπόθεσης είναι η έλλειψη vsync.

Link to comment
Share on other sites

Μια τρυπα στο νερο εκανε το fix.Εφτιαξε το framerate αλλα γεμισε με μαυρα τετραγωνακια το παιχνιδι που φευγουν μονο αμα βαλω catalyst AI το οποιο ομως παγωνει συνεχεια το παιχνιδι.Τις παιδικες ασθενειες ηθελα να ξερα που τις βλεπεις.Εγω προσωπικα ειναι οτι πιο κομπλεξικο εχω βαλει στο πσ μου

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει έρθει ακόμη το πακέτο από Αμέρικα, αλλά έβαλα το hotfix. Το Photoshop κρασάρει για πλάκα.... Μάλλον για οτιδήποτε άλλο, κάνεις rollback σε 11.9

Αν έχει πάντως και το free online του Borderlands θα τα σπάει.

Link to comment
Share on other sites

Μια τρυπα στο νερο εκανε το fix.Εφτιαξε το framerate αλλα γεμισε με μαυρα τετραγωνακια το παιχνιδι που φευγουν μονο αμα βαλω catalyst AI το οποιο ομως παγωνει συνεχεια το παιχνιδι.Τις παιδικες ασθενειες ηθελα να ξερα που τις βλεπεις.Εγω προσωπικα ειναι οτι πιο κομπλεξικο εχω βαλει στο πσ μου

Τι να σου πω. Έχω αποβλακωθεί μαζί του εδώ και μερικές ώρες, και πέρα από 2-3 κολλήματα δεν μου έχει κάνει τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

για πες ρε Κωστα , ειναι ωραιο το παιχνιδακι ;

επιπεδο δυσκολιας ; Γραφικα ; απαιτησεις ;

(ενταξει απαιτησεις μου ειπες στο msn , αλλα καλο θα ηταν να μαθουν κιαλλοι ;) )

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εχεις κανει fresh install τι,ποιο fix?Και πες μου μια σε παρακαλω αν σου ειναι ευκολο τις ρυθμισεις που εχεις στο catalyst γιατι το παιχνιδι εχει πολλα προβληματα με το catalyst AI.

Και καλα συγνωμη οταν στριβεις το ποντικι δεν κανει μια ωρα να φορτωσει τα textures?

Link to comment
Share on other sites

Με το σύστημα της υπογραφής είμαι και το παιχνίδι παίζεται άψογα στα 1680χ1050. Με τα textures είχα πρόβλημα πριν βάλω αυτό, μετά όλα μια χαρά. Στους Catalyst δεν έχω πειράξει κάτι.

Στο normal που το παίζω είναι ψιλοεύκολο. Τα γραφικά είναι καλά αλλά δε τρελάθηκα κιόλας (ίσως να μη μπορώ να δω και 100% λόγω παλαιάς κάρτας).

Link to comment
Share on other sites

Haters gonna hate, αλλά όπως και στον DJD no problems....σχεδόν. Το μόνο που βλέπω είναι ένα μικρό-stuttering που μπορεί να οφείλεται και στην οθόνη. (πιάνει 59,9 frames και όχι 60...είχα πρόβληματα και στο pro και σε άλλα)

Ερώτηση: Αυτήν είναι η νέα μηχανή της id? Γιατί δεν έπαιρναν την αρχαία πλέον Unreal Engine 3.5 που διατίθεται και δωρεάν; Γραφικά ψιλομάπα. Όχι DJD δεν φταίει η κάρτα σου. 6870 έχω και....

Link to comment
Share on other sites

Φάγαμε και το πρώτο κόλλημα στην 5η φορά που έμπαινα στο Wasted Garage...Τελικά έχει και κάτι προβληματάκια με τα textures. Βαριέται να φορτώσει το High Quality texture μερικές φορές.

Παρεπιπτόντως πολύ χειρότερο από το Borderlands. ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΠΕΙΡΑ ΟΠΛΑΑΑΑΑ. Μα να τρως το "Boss" από Wasted Garage και να μην σου δινει τίποτα; WTF? Να τρως ανθρώπους με 4-5 σφαίρες, γιατί και δύο στο κεφάλι δεν φτάνουν και να σου δίνουν 2 σφαίρες; Helloooo, Normal difficulty.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αυτήν είναι η νέα μηχανή της id? Γιατί δεν έπαιρναν την αρχαία πλέον Unreal Engine 3.5 που διατίθεται και δωρεάν; Γραφικά ψιλομάπα. Όχι DJD δεν φταίει η κάρτα σου. 6870 έχω και....

Η Ιd Software που φτιαξε το γκεημ και οχι η Bethesda οπως αναφερθηκε πιο πανω, παντα κανει χρηση της δικης της μηχανης γραφικων.Της Id Tech.

Ναι αυτη ειναι η νεα της μηχανη. (id Tech 5)

Σιγα μην επαιρνε τη μηχανη* του "αντιπαλου δεους" (παλαι ποτε αλλα τεσπα)

*Που για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι πολυ πισω πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην επαιρνε τη μηχανη* του "αντιπαλου δεους" (παλαι ποτε αλλα τεσπα)

*Που για να λεμε και του στραβου το δικιο ειναι πολυ πισω πλεον.

Ρητορική ήταν προφανώς η ερώτηση. Είναι πολύ πίσω με καλύτερα γραφικά, αμπαγκάριστη, πιο ελαφριά....

Link to comment
Share on other sites

Ρητορική ήταν προφανώς η ερώτηση. Είναι πολύ πίσω με καλύτερα γραφικά, αμπαγκάριστη, πιο ελαφριά....

Καλυτερα γραφικα?Οχι.

Αμπαγκαριστη?σαφως ειναι πολυ πιο δοκιμασμενη αφου ειναι η πιο χρησιμοποιημενη μηχανη μαζι με τη Id Tech 2 (μαλλον)

Ελαφρια? Οχι παντα.

Αν δεις και το Samaritan Tech Demo της Unreal θα δεις οτι αυτα που θα ενσωματώσουν ηδη περιλαμβανονται σε σαφως ανωτερες μηχανες (Frostbite,Cryengine κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.