Jump to content



AMD OC Database


PGM

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

jax συγχαρητηρια

ομως βρε φιλε με τετοια νουμερα πρεπει να αναφερεις το συστημα , εστω μνημες , μητρικη και υποχρεωτικα το συστημα ψηξης cpu και μητρικης

πως θα μαθουν και οι υπολοιποι?

σε ευχαριστω και παλι μπραβο σου:T: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Ενα απλο Vapo XEII εχω για ψυξη(με 507 ειναι αυτο), μνημες UTT 2x512, μητρικη DFI NF4-Ultra D,ψυξη στην μητρικη ολα στοκ, ψυξη στις μνημες ενας 12αρης ανεμιστηρας.

Υ.Γ. Ο 12αρης φυσαει και το σημειο της DFI που χρειαζεται ψυξη οταν χρησιμοποιεις τις εξτρα τασεις για τις μνημες.

Υ.Γ.2 Τιποτα δεν εχει μονταριστει πουθενα. Οτι δινουν απο την μανα τους

Link to comment
Share on other sites

Jax πολυ ρευμα δεν τα πλακώνεις τα CPU σου? 1.84 εναν NEWCASTLE που εχεις ειδα καπου, 1,984V βλεπω εδω... τα μ@μ@ς για τα καλα. υποθέτω μονο για τα bench τα εχεις τοσο ε?

Πλακα πλακα, ποιες ειναι οι μαξιμουμ safe τασεις για τους A64? για Newcastle και για Winnies. safe για 24/7 oc

Link to comment
Share on other sites

ok jax

γιατι υποψιαστηκα το vapo...

εγω της εχω εναν στο τσιπακι 8αρη , εναν στα mosfet 9αρη και εναν 8 αρη στη μια μνημη μου

αρα καλα ειμαστε

στο chipset και να θες τι να κανεις , δεν μπαινει χερι ετσι που το εκαναν οι κεραταδες... (11 που εισαι??)

παντως πολυ ταση ρε παιδι μου , πολυ ταση ,μου θυμισες τον κακομοιρη τον barton 3000+ που αναστεναζε στα 2 volt και τρεφοταν με νερο...

οντως ασφαλη ορια για 24/7 στον A64 καλο ειναι να ορισουμε , οπως και ασφαλη ορια για γρηγορα benches

οι ειδημονες ας μιλησουν,αναμενουμε :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Ρε παιδια αυτο που ποσταρα ειναι καθαρα για screenshot, ουτε καν για bench. Για καθε μερα του δινω 1.71 στα 3GHz.

το ζητημα ειναι οτι εκει πλεον δεν ειναι μονο για screenshot :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.