Jump to content



AMD OC Database


PGM

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ψύξη μέτριο νεράκι...

bencη μπορώ να τραβήξω μέχρι 2960....όσο πάει και στρώνει..στην αρχή μπορούσα μόνο μέχρι 2920....

Ο επεξεργαστής έχει τα φόντα αλλά εγώ δεν έχω την ψύξη.....

νομίζω πώς δεν αξίζει να πάω σε venice ή SanDiego

Εσυ τι λές...

Με ένα phase change που ψίνομαι να φτιάξω το καλοκαιρι μαζί με έναν γνωστό μου ψυκτικό νομίζω θα είμαι στα 3 τουλάχιστο για κάθε μέρα αφού τώρα τον έχω για κάθε μέρα σε 264*11=2900 με 1,7 και full load 48-50 C

Link to comment
Share on other sites

διαβασα καλα?

μιλησατε για στρωσιμο cpu?

πως ακριβως γινεται αυτο?

ρε παιδια τι να σας πω , εγω με εκεινο το cbbid mpmw 0502 ειμαι 2500 με 1,5 bolt , 250 x10

δεν νομιζω να παει οσο τα δικα σας

δουλευει πολυ καιρο ετσι και δεν εχω κανενα προβλημα

ποσο να του δωσω μαξ δεν ξερω

εμενα παντως αυτα που βγαζουν τα δικα σας cpu που φαινονται εξωπραγματικα

πολυ τυχη αδερφε μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice [Σήμερα, στις 17:31]

εμενα παντως αυτα που βγαζουν τα δικα σας cpu που φαινονται εξωπραγματικα

Δεν εισαι ο μονος....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Δεν εισαι ο μονος....

Δεν θελει πολυ τυχη. Παιρνεις ταξακι(αν εχεις και αυτοκινητο ακομα καλυτερα). Πηγαινεις στο κεντρο, ή οπου αλλου εχει η Αθηνα Πλαισιο(αντιστοιχα και για τις αλλες πολεις).

Μπαινεις μεσα με τσαμπουκα, και τα ματια σου να πετανε κεραυνους. Ζητας απο τον πωλητη να σου δειξει τους 3500+ που εχει.

Αν το stepping του ειναι CAA2C και παρασκευης ΜΕΤΑ την 5 εβδομαδα του 2005 δηλαδη 0505 τοτε εισαι ΟΚ. Πληρωνεις στο ταμειο, παιρνεις την CPU, και φευγεις. Σπιτι, Boot στα 2600 με μαμα ταση και αρχιζεις το ψησιμο.

Καλοδουλευτος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Δεν θελει πολυ τυχη. Παιρνεις ταξακι(αν εχεις και αυτοκινητο ακομα καλυτερα). Πηγαινεις στο κεντρο, ή οπου αλλου εχει η Αθηνα Πλαισιο(αντιστοιχα και για τις αλλες πολεις).

Μπαινεις μεσα με τσαμπουκα, και τα ματια σου να πετανε κεραυνους. Ζητας απο τον πωλητη να σου δειξει τους 3500+ που εχει.

Αν το stepping του ειναι CAA2C και παρασκευης ΜΕΤΑ την 5 εβδομαδα του 2005 δηλαδη 0505 τοτε εισαι ΟΚ. Πληρωνεις στο ταμειο, παιρνεις την CPU, και φευγεις. Σπιτι, Boot στα 2600 με μαμα ταση και αρχιζεις το ψησιμο.

Καλοδουλευτος.

Xm.....

Ακόμα και έτσι υπάρχει περίπτωση να πέσεις σε μπανάνα ακόμα και έτσι...

’...ΚΑΙ 0505 και μετά είναι οι καλοί...και μάλιστα λένε πως οι 0505 ήθελαν λιγότερη τάση για τα ίδια....

Πλάκα πλάκα...ποτέ δεν τον έτρεξα μαμά τον επεξεργαστή....

Πρώτο βοοτ στα 2700 2ο στα 2800....

Βασικά υπάρχει και άλλη μια εκδοχή...

Πάς κοιτάς έναν 3200+ αν είναι CBBLE (νομίζω) και να τελειώνει σε ΒΡ ή έναν 3700+ που να είναι CBBHE και να τελειώνει σε BN....

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω παραπανω. ΜΕΤΑ την 5η εβδομαδα του 2005 δηλαδη, 0505.

Μπανανα τετοιον δεν εχω δει. Τουλαχιστον οχι ακομα. Ο "χειροτερος" που εχω δει πηγαινε 3120 με phase και 2740 με μαμα ταση και νερο για καθε μερα.

Αν τους βαλεις κατω και δεις ποιοι εχουν αγορασει τετοιους ειναι ολοι αρκετα ψηλα...

Ο Hadji, o Εντου, εσυ, εγω, ο Sisman. Ολοι πηγανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Αυριο ή μεθαυριο θα παω στο πλαισιο να παρω εναν ακομα για φιλο. Θα δοκιμαστει διεξοδικα. Αν πηγαινει και αυτος καλα τοτε δεν ειναι απλα τυχει αλλα νομος. Απλα σε μερικους κλοκαρουν πολυ καλα και σε μερικους κλοκαρουν τελεια.

Υ.Γ. Εγω παντως πρωτη φορα εχω βρει επεξεργαστη που ακομα πιστευω ΔΕΝ εχει τελειωσει. Δηλαδη ακουει και στην ταση αλλα και στα μειων. Οσο ανεβαζεις ταση και κατεβαζεις τεμπς απλα πηγαινει ψηλοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Από την 5η και μετά :p

Το ίδιο λεμε.... :p

Το έχω δεί και εγώ αυτό...ακόμα και με το νερό...και μάλιστα όσο στρώνει και η as5 τόσο το καλύτερο...το βραδάκι που έχω πτώση στις θερμοκρασίες ( 6-8 χαμηλώτερες)βλέπω μεγάλη διαφορά....

’μα τον είχα το χειμώνα...8α γινότανε φλέρτ με το μαγικό 3 GHz

Που θα πάει...δεν θα τελειώσουν οι εξετάσεις....phase change σου ρχομαι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

διαβασα καλα?

μιλησατε για στρωσιμο cpu?

πως ακριβως γινεται αυτο?

ρε παιδια τι να σας πω , εγω με εκεινο το cbbid mpmw 0502 ειμαι 2500 με 1,5 bolt , 250 x10

δεν νομιζω να παει οσο τα δικα σας

δουλευει πολυ καιρο ετσι και δεν εχω κανενα προβλημα

ποσο να του δωσω μαξ δεν ξερω

Κοίτα..δεν ξέρω αν στρώνει οεπεξεργαστής ή η AS5...δεν ξέρω και αν τραβάει ψίσιμο οι Α64...

Το ψίσιμο γίνεται τρέχοντας για ώρες προγράμματα που χρησημοποιούν 100% τον επεξεργαστή...το βάζεις για ώρες...

Σε εναν Athlon XP έπιασε και κερδισα 20-50 μηζ...δεν θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AlienHack

καιρος ηταν να βγουνε καλες εβδομαδες για OC , ΑΠο την 50 μεχρι της 502-503 αν θυμαστε ηταν ΟΛΟΙ μπανανες... Δεν μου λετε, η 505 δεν ειναι VEnice Core?

Αν το step τελειώνει σε ΒΡ είναι venice, ΒΝ για san diego.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από soki [Σήμερα, στις 08:48]

:)

κατι μου λεει παλι οτι εμεις που θα παρουμε πιο καινουρια στεπ θα χαιρεταμε ολους σας απο το νησι της μπανανιας..........:...:

ΑΝΤΕ ΡΕ ΜΕ ΓΕΙΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.