Jump to content



Μια βοηθεια! Αφου θα τα δώσω ας τα δώσω σωστά! 47"-50"


nick_p

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

μου ειχατε πρωτεινει την philips cineos

τωρα ποια ειναι διαθεσιμη και απο το πλαισιο κ ετσι ειμαι ετοιμοσ να κανω την αγορα!!

τελευταιες ερωτησεις..

αυτην? --> Philips Cineos 47PFL5604H LCD TV 47''

ή

αυτην? --> Samsung LE46B553 LCD TV 46''

αυτο το 24p true cinema τι ακριβως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

να κοιταξεις να έχει δεκτη dvb-t mpeg4 για να έχεις υποστηριξη των ψηφιακων ιδιοτικων καναλιων κατευθειαν χωρις κουτι-αποκωδικοποιητη οχι οτι εχει και τα χιλια γροσια αλλα ειναι αντιεσθητικο σαν κουτι και θα εχεις 2 τηλεχειριστηρια για μια συσκευη (τηλεοραση) δε λεει....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την 40άρα (LE40B650) και είναι s.u.p.e.r.!

Μόνο ένα προβληματάκι... Αρχικά την έστησα πρόχειρα στο γραφείο από το PC να δώ ότι όλα οκ και όντως όλα οκ. Εδώ και μια εβδομάδα την έστεισα στο σαλόνι αλλά δεν πάνω τα ψηφιακά. Λέει weak signal or no signal. To μυστήριο είναι ότι η TV στο PC ενώ έπιανε τα ψηφιακά τα έχασε και αυτή! Είμαι Τούμπα Θεσ/νίκη... είναι πρόβλημα της περιοχής ή κάτι άλλο?

Το μόνο που άλλαξε είναι ότι η TV είναι 20 μέτρα μακρύτερα στο καλώδιο. Προς στιγμή είπα ότι όντως είναι weak signal αλλά το PC όταν έχασε τα ψηφιακά ήταν στην παλιά του θέση. Μήπως εδώ έφταιξε το ότι μοιράστηκε το σήμα σε δύο TVs? Αν ναι, πώς το αντιμετωπίζω? Με εσωτερικό ενισχυτή κεραίας ?

Τέλος, υπάρχει τρόπος να βάλουμε χέρι στο content που έχει η Samsung στη RAM της? Να φορτώσω π.χ. φωτόγραφίες ώστε να μην βάζω USB stick!

Link to comment
Share on other sites

επειδη ετυχε να μιλησω με εναν φυλο μου απο την σχολη (ηλεκτρονικοι)

και επειδη αυτος εχει ασχοληθει με τον τομεα πιο πολυ ενω εγω το γυρησα στα συστηματα ασφαλειας

μου λεει samsung καλυτερα γιατι δεν υπαρχει σοβαρη αντιπροσωποια philips και επειδη ο ενσωματομενος ψυφιακος δεκτης της samsung προγραμματιζετε διοτι κατι ακουγεται με τα ψηφιακα καναλια που θα εχουμε στο αμεσο μελλον..

αυτη η διαφορα της μιας ιντσας μηπως φαινεται ασχημα στο playmovie?

το 650 δεν το ειχα δει φιλε μου!! πραγματι καλυτερη περιπτωση! ;)

Link to comment
Share on other sites

το γνωριζω αυτο , τις εχω δει και απο κοντα. δεν με ενδιαφερει το αν θα ειναι λεπτη ή χοντρη . απλα επειδη παιζω πολλα games θα ηθελα το μικροτερο input lag.

νομιζω οι πλασμα υπερτερουν σ αυτο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.