Jump to content



Αξίζει να αγοράσει κάνεις υπολογιστή αυτή την περίοδο;


CyBeR_JiM

Recommended Posts

εχετε καμια πληροφορια παιδια αν 8α πεσουν αμεσα οι τιμες? περιμενουμε καποια νεα τεχνολογια που 8α αναγκασει να πεσουν οι τιμες στα τρεχοντα κομματια? αναμενω με ενδιαφερον τις απαντησεις σας... :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χωρις κανενα ιχνος ειρωνιας, με αυτο το σκεπτικο δεν θα αξιζε ποτε να αγορασεις pc!!Αν θες την προσωπικη μου γνωμη γενικα περιμενε μεχρι το τελος Σεπτεμβρη!

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να δούμε και τί κάνουν οι i5 και μετά αποφασίζεις.

Γιατί άν είναι ίδιοι ή ελαφρώς καλύτεροι απο την σειρά Q και την αντίστοιχη της AMD, εγώ δέν θα το συζήταγα και θα αγόραζα αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά θα περίμενα το πρώτο τετράμηνο του 2010...

γιατί αναμένονται..

USB3, SATA3, i9 (και να μην θέλεις i9, το πως θα βγούν οι i9 σημαίνει πως θα πέσουν αρκετά οι i7), νέας γενιάς κάρτες γραφικών, Οι SSD θα φτηνύνουν αρκετά.

μέχρι και φήμες πως θα πέσουν κατακόρυφα τα bluray από του χρόνου έχω ακούσει (αυτό όμως είναι φήμη)

Link to comment
Share on other sites

Πάντα είναι καλή εποχή για PC. Αν είσαι σε τέλος εποχής, θα αγοράσεις λογικά πιο φτηνά. Αν είσαι σε αρχή εποχής θα δελεαστείς από τα καινούρια και θα βάλεις το χέρι πιο βαθιά στην τσέπη.

Από εκεί και μετά κοιτάς προσφορές. Αυτή την περίοδο έχει λόγω σχολείων (back to school που λένε και οι αγγλοσάξωνες). Μετά πάς για Χριστούγεννιάτικες προσφορές. Βέβαια στις προσφορές δεν μπορείς να customάρεις - σου λέει "πάρτο και φάτο" αυτή είναι η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά θα περίμενα το πρώτο τετράμηνο του 2010...

γιατί αναμένονται..

USB3, SATA3, i9 (και να μην θέλεις i9, το πως θα βγούν οι i9 σημαίνει πως θα πέσουν αρκετά οι i7), νέας γενιάς κάρτες γραφικών, Οι SSD θα φτηνύνουν αρκετά.

μέχρι και φήμες πως θα πέσουν κατακόρυφα τα bluray από του χρόνου έχω ακούσει (αυτό όμως είναι φήμη)

οι i7 θα μπαινουν και σε x58. imo περιμενε μεχρι να βγουν dx11 καρτες δηλαδη κανενα μηνα και αγορασε. Μετα σε 6 μηνες αλλαζεις μια μητρικη και εχεις και sata 3 και usb 3.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ένα απόφθευγμα λέει,

Υπολογιστή αγοράζεις την στιγμή που τον χρειάζεσαι, όχι νωρίτερα, όχι αργότερα. Η κάθε εποχή έχει τα καλά και τα κακά της. Ζυγισέ το ανάλογα με τη χρήση που θα κάνεις, δεν είναι οικόπεδο, ένα pc είναι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ένα απόφθευγμα λέει,

Υπολογιστή αγοράζεις την στιγμή που τον χρειάζεσαι, όχι νωρίτερα, όχι αργότερα. Η κάθε εποχή έχει τα καλά και τα κακά της. Ζυγισέ το ανάλογα με τη χρήση που θα κάνεις, δεν είναι οικόπεδο, ένα pc είναι. ;)

Συμφωνώ απόλυτα με το απόφθεγμα του φίλου!

Link to comment
Share on other sites

το μόνο ίσως "συνταρακτικό" είναι oi dx11 GPU που αναμένονται μεσα-τέλη φθινοπώρου.

Κατα τα άλλα το Usb3/sata3 αργούν και εν τέλει δεν έγινε και τπτ, οι νέοι cpu όταν βγούν θα σπρώξουν ελαφρώς προς τα κάτω τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.