Jump to content



Το κουτι μου με το WC..


Vagouridis

Recommended Posts

Εαν και βρισκομαι ακομα σε φαση να το βαλω ολο σε ενα κουτακι η να ενσοματωσω το ψυγειο στο κουτι παρτε μια ιδεα απο το πως το κουτι εγινε .......(ξερω θελει δουλεια ακομα..)

post-32-1416070551,8432_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους εγινες και εσυ νερουλας...

Μια ερωτηση μονο : Το ψυγειο με τι το εχεις 'τυλιξει'...?

Πιστευω οτι αν καταφερεις και κανεις μια κατασκευη σαν του Vouda θα γινει παρα πολυ ωραιο....!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Πάρη! Αντε τακτοποίησε και το ψυγειο και εισαι μια χαρα.. Βλέπω προστεθηκε και ενα ανεμιστηρακι στα πλαγια...by the way , όντως σας λειπουν οι καλλιτεχνικες μου φωτογραφίσεις...κουτιών! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τα καλα σας λογια.

Για θερμοκρασιες τωρα...με την νεα μητρικη (dlx.. και οχι απλη) ειμαι 5-6 πανω τι παιζεται δεν ξερω...asus rulez..οι μετρησεις εγιναν με την νεα μητρικη

Τα αποτελεσματα (οσο αντικειμενικα και εαν ειναι αυτα ) εδειξαν οτι εχω καπου 27-30 idle desktop-ιντερνετ και παιζει 33-34 σε full load (folding , divx ,και superpi...)

Τα νουμερα παραμενουν τα ιδια τοσο στα 265 φσβ οσο και στα 290κατι που ειμαι τωρα και απο 1,55 μεχρι 1,75 ταση απο το βιος.Oλες οι μετρησεις ειναι απο το asusprobe.Με αερα στο απλο το μοντελο asusειχα 24!!!! σε idle και 41-43 σε φουλ και 265fsb με 1,525 vcore.

To ψυγειο ειναι ενας κλωνος...χαλκινος σωληνας με αλουμινενια φινς απο Golf.Απο εγκυρες πηγες δεν φανηκε να εχει διαφορες απο το best seller φορντ transit (οχι πως εαν ειχα τα λεφτα δεν θα το παιρνα αλλα λεμε τωρα), αλλα οπως και να εχει ηταν σχεδον τζαμπα , αχ ιντελ μας τα πηρες τα λεφτα..χιχιχιιχ..

Link to comment
Share on other sites

Η 12αρα μου νε την νεα μητρικη εκει που ηταν 12,031-11.998 πηγε 11,775 σταθερα με την dlx (μετρησεις απο asus probe...) παρολο που εβαλα αλλο PSU για led , fans ,rheo και δεν επιβαρυνω το antec.Οι τασεις με πολυμετρο σαφως και αλλαζουν αλλα το mbm δειχνει ακριβως τα ιδια με το asusprobe....

Και για του λογου το αληθες και μια φωτο

post-32-1416070551,8988_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

10!!!!Ειπαμε οτι η asus το σκιζει αλλα οχι και ετσι....Το σπαστικο ειναι οτι εβαλα το δευτερο τροφοδοτικο και με στην χαρα πηγα να δω τασεις και απογοητευτηκα...πιο χαμηλα απο πριν....αι σιχτιρ ...παιρνω πολυμετρο..12.06 παλι καλα λεω....αλλα μεσα μου με τρωει ποσο θα ειχα με την παλια μητρικη...:sick:

Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας λιγο με το Voltage.ini του Μοtherboard Monitor, καταφερα να εχω τις τασεις +3.3V και +5V οσο οι πραγματικες, την +12V δυστηχως οτι και να εκανα επαιζε παλι παρα πολυ, γιαυτο την εβαλα να την δειχνει σε σχεση με την +5V.(δεν ειναι το σωστοτερο, αλλα εν αναγκη...)Μετρα με το πολυμετρο τις τασεις σου σε idle, full load και πηγαινε στο voltage.ini, εκει κανε search για "p4p800", θα δεις τα παρακατω :

V1=Asus P4P800

V1V1=$20*0.01567

V1V2=255

V1V3=$22*0.0164 (εδω ειναι τα +3,3V αν στην δειχνει χαμηλοτερα απο την μετρουμενη, αυξησε λιγο τον πολλαπλασιαστη μεχρι να παρεις σχεδον ομοια[πχ απο 0.0161 καντο 0.0164 οπως εγω] )

V1V4=$23*0.0161*1.68(εδω ειναι τα +5V, αυξομειωσε τον πολλαπλασιαστη αναλογα)

V1V5=$23*0.0161*3.93(εδω ειναι τα +12V, εγω τα μετραω σε σχεση με τα +5V(βλακεια), εσενα θα σου δειχνει πχ $24*....*....., αφου ομως μενει σταθερο +11,775 δεν χρειαζεται να κανεις αυτο που εκανα εγω, αφησε την κανονικα οπως ειναι και αυξησε λιγο τον πολλαπλασιαστη )

V1V6=255

V1V7=255

Οριστε και ενα screenshot full load, οι τιμες ATX ειναι σχεδον ιδιες με τις μετρουμενες[+3.45,+5.16,+12](μην σε προβληματιζει το Vcore, ειμαι με το bios 1005, που δινει 1.4750 Vcore....)

post-40-1416070552,1851_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.