Jump to content



Laptop/Netbook Για Πρωτάκι


ProPitsiriko$

Recommended Posts

Εγώ πάλι μετά από ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ψάξιμο - Expert Reviews - Youtube Reviews - και δοκιμή από κοντά κατάληξα στο SAMSUNG NC10...

1339397.jpg

Για εμένα είναι το ΠΟΙΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ από όλα τα άλλα που είδα.

ΘΕΤΙΚΑ (+)

  1. Ποιότητα κατασκευής
  2. Στιβαρός και άκαμπτος σκελετός
  3. Φοβερή οθόνη ΜΑΤ
  4. Εξαιρετικό πληκτρολόγιο (93% σε μέγεθος του κανονικού)
  5. Ενσωματομένο 3G HSPA (7.2) / GPRS / EDGE modem
  6. Πολύ καλό WiFi
  7. Tαχύτατο ΒΟΟΤ
  8. Αθόρυβο
  9. Κρύο ακόμη και σε βαριά χρήση
  10. ~ 4 ώρες συνεχόμενο GAME WOW με σύνδεση WiFi :hehe:

AΡΝΗΤΙΚΑ (-)

  1. Μικρό αλλά σαφές TOUCH PAD
  2. Δεν αναβαθμίζεται εύκολα ο σκληρός Δίσκος

Δώρο είχα τα

  • SAMSUNG External USB DVD Writer
  • 8GB USB stick
  • 4GB USB stick
  • Vodafone Broadband 3G για 9 μήνες το οποίο είναι αχρίαστο μιας και έχω ήδη WIND unlimited

To συγκεκριμένο notebook ψηφίστηκε από τους REVIEWERS ως το Notebook της Χρονιάς....

Το WOW παίζει σε ανάλυση 1024Χ600 & low settings μια χαρά και με frames από 8 σε πολύ βαριά Scenes με πάρα πολλούς χρήστες εως 32.... :jump::jump::banging:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Μπραβο κ.Dagalidi, απτα πιο σφαιρικα ποστ που εχω διαβασει, μπραβο!!

Και εμενα το Samsung μου κανει για ποιοτικο, ειναι κ ματ η οθονη.. απο service τα samsung που πανε?

Και κατι αλλο, τα τοshiba ειχαν ασφαλεια κλοπης, κατι που επιταχυνε τις πωλησεις τους, ηρθε μετα το πλαισιο και δινει δωρο σε ολα τα μαθητικα ασφαλεια ζημιας/κλοπης..αυτη η ασφαλεια λεει τιποτα η ισχυει μονο σε περιπτωση ολικης επαναφορας..?

Πηγαινω σε λιγο για πιθανη αγορα, ξαναρωτω, τα ΙΟΝ παιζει να τα προλαβουμε η οχι?

χιλια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αποψη μου φιλε >

ΔΕΝ προκειται να δεις σ' αυτο το προγραμμα ΙΟΝ........ισως την επομενη χρονια.

ηδη εχουν κυκλοφορησει τα 2πλασια 'μαθητικα' στην αγορα (δλδ θα μεινουν και στο ραφι αρκετα)

Link to comment
Share on other sites

Hydra, ειναι καινουριο σχετικα προγραμμα-προσφορα, οποτε κ μπορει να μην ισχυε οταν πηρες το δικο σου.

Μακιο και εγω για εκει το βλεπω... Για τα 2πλασια μαθητικα τι εννοεις? ηταν standard ο αριθμος κουπονιων..

Link to comment
Share on other sites

Hydra, ειναι καινουριο σχετικα προγραμμα-προσφορα, οποτε κ μπορει να μην ισχυε οταν πηρες το δικο σου.

Μακιο και εγω για εκει το βλεπω... Για τα 2πλασια μαθητικα τι εννοεις? ηταν standard ο αριθμος κουπονιων..

τα κουπονια ειναι στανταρ (~128000)

οι εταιρειες ομως εχουν ριξει στην αγορα ......200.000+ !!

δεν ξερω ποσα βρισκονται σε ραφια ή στις αποθηκες αλλα σκεψου οτι ο καθενας θελει την μεριδα του λεοντος για παρτη του! (ειτε διανομεας πχ ινφοκουεστ ,ειτε brand οπως πχ ΗΡ κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Σε μιση ωρα παω να βρω το ξαδελφακι μου, εχει καποιος να προσθεσει κατι?

Τα HP σας λενε κατι?

εδιτ> κατεμε το καλυτερο μαθητικο.. ειναι ΙΟΝ (εστω LE), ειναι το μονο που εχει βγει, 11.6 και n270, η δε τιμη του ειναι 399$ αρα μπορει να ενταχθει πιστευω στο προγραμμα..δεν ξερω για τα περιθωρια κερδους που θα εχει αλλα..οποιος το εφερνε θα πουλαγε ζεστα.. το θεμα ειναι, θα το βαλει κανεις στις προσφορες του?

HP Mini 311

http://www.laptopmag.com/review/laptop/hp-mini-311.aspx?page=1

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισαμε απο mall, τα ειδα σχεδον ολα εκτος απτο samsung που δεν το βρηκα πουθενα..

Προσωπικα το lenovo s10 μου αρεσε πιο πολυ απολα + οτι εχουν onsite service, αλλα η Νενη προτιμησε το ροζ HP110, εξισου καλο. Δεν το πηραμε μιας και δεν υπηρχε στοκ στο Π το bundle με το πολυμηχανημα κ ασφαλεια. Δευτερα λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλημερα παιδια...

Καταρχας να ζητησω προκαταβολικα συγνωμη που ποσταρω εδω, αλλα δε βρηκα καποιο αλλα thread που να ταιριαζει!!

Προσφατα εγινα κι εγω ενας ευτυχης κατοχος του asus 1101 ha και ενω γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αντιμετωπιζω το παρακατω προβλημα και θα ηθελα να ζητησω τη βοηθεια σας, μιας και πρωτη φορα ασχολουμαι με netbook... Οταν προσπαθω να παιξω καποιο βιντεο απο το youtube, πολλες φορες μου προβαλλε την εικονα καρε καρε, με λιγα λογια σκαλωνει!! Επισης περασα κατι επειδοια απο μια σειρα που παρακολουθω, και καθως τα προβαλλει, στις γρηγορες σκηνες δημιουργειται μια θολουρα, η οποια τελικα σε ζαλιζει... Δεν ξερω αν καταλαβατε ακριβως το προβλημα, αλλα ελπιζω να μη βοηθησετε, γιατι εχω απογοητευτει!! Δεν ειναι δυνατον ενα netbook, που και καλα μπορουσε να προβαλλει μεχρι και hd ταινιες, να μη μπορει να παιξει σωστα ενα βιντεο...

Περιμενω τις απαντησεις και τις οδηγιες σας!!

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Για ολα αυτα το πρόβλημα ειναι ο επεξεργαστής.

Δοκίμασε να πατήσεις Fn+space και να βάλεις την επιλογή super hi performance ώστε να δουλέψει ο επεξεργαστής στο φουλ.

Για να παίξεις 720p βιντεο νομιζω πρεπει να κάνεις κατι ρυθμίσεις για την καρτα γραφικών (μπορεις να ψάξεις στο ιντερνετ, google gma500 video acceleration ή κατι τετοιο)

1080p το ξεχνάς, dvd και τέτοια νομίζω παιζει χωρίς πολλά πολλά

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.