Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

αλλα αυτο που δεν στριβει αν τρεχεις δεν το καταλαβαίνω ειναι πολυ σπαστικο.

Στριβει αλλα δεν κανει strafe, και στο BF2 πριν 5 χρονια ετσι ητανε αλλα κανεις δεν γκρινιαζε :p

H ακριβεια εξαρταται απτο οπλο την αποσταση την σταση και ποσο πολυ πατας την σκανδαλη, δεν ειναι κατι το τραγικο imo, οποιος θελει οπλα να κλωτσανε σαν αεροβολα ας γυρισει απο κει που ηρθε ( COD :p )

Link to comment
Share on other sites

Στριβει αλλα δεν κανει strafe, και στο BF2 πριν 5 χρονια ετσι ητανε αλλα κανεις δεν γκρινιαζε :p

H ακριβεια εξαρταται απτο οπλο την αποσταση την σταση και ποσο πολυ πατας την σκανδαλη, δεν ειναι κατι το τραγικο imo, οποιος θελει οπλα να κλωτσανε σαν αεροβολα ας γυρισει απο κει που ηρθε ( COD :p )

Ρε μαστορα, είμαι 2 μέτρα, έχω μπράτσα και ποντίκια. Ξέρεις πόσο κάνω πάγκο ? :p
Link to comment
Share on other sites

Στριβει αλλα δεν κανει strafe, και στο BF2 πριν 5 χρονια ετσι ητανε αλλα κανεις δεν γκρινιαζε :p

ναι αυτο εννοω, δεν ηξερα την τεχνικη ορολογια :p

δεν ξερω τι γινοταν πριν 5 χρονια, με strafe ειναι καλυτερα, χωρις strafe σαν κουλος παει..

H ακριβεια εξαρταται απτο οπλο την αποσταση την σταση και ποσο πολυ πατας την σκανδαλη, δεν ειναι κατι το τραγικο imo, οποιος θελει οπλα να κλωτσανε σαν αεροβολα ας γυρισει απο κει που ηρθε ( COD :p )

εννοω αυτο το κατι σαν lag ακομα και οταν εχω 60fps (δεν πολυεφτιαξε με τα προηγουμενα που λεγατε στο ini)

δεν ειναι κακο το targeting...

απ την αλλη εδω δεν υπαρχει και τοσο recoil (στο BC2)...δλδ μολις μαθεις περιπου πως πεφτουν οι σφαιρες απο βαρυτητα πετυχαινεις sniper(ή αλλον ακινητο) με πολυβολο...

δεν υπαρχει θεμα συγκρισης με το COD αλλο το ενα αλλο το αλλο...τελειως διαφορετική φιλοσοφια.

το ενα πιο fun το αλλο εχει περισσοτερο βαθος-συνεργασια κτλ.

Μη μου σνομπαρετε το COD γιατι καιγογασταν με τις ωρες μεσα :p

----------

Με τετραπυρινο στο ιδιο OS-drivers εγκατασταση γενικοτερα πολυ καλυτερα παει?

με διακυμανση απο 35-70 fps το v sync δεν τραβαει παντως, πρεπει να εχεις συστημα

που να εχει συνεχως πανω απο 50fps μαλλον για να βαλεις sync...ας δουμε και το κανονικο βεβεαια...

δεν νομιζω να ειναι τοσο "βαρυ"...

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

BF:BC2's in-game store like ME2's Cerberus Network, will be free for "new" buyers

More details today on EA's aggressive DLC plans for this year, next up to bat in DICE's Battlefield: Bad Company 2. The studio already confirmed that much like Mass Effect 2, BC2 would include its own in-game store through which DLC would be distributed, and that both free and paid-for content -- some "really cool stuff" on day one, even -- was already on the way. The store "is a very integral part of the game."

According to senior producer Patrick Bach, all new copies of BF:BC2 will include a VIP code, which when redeemed will download this content hub, just like BioWare's Cerberus Network in Mass Effect. Day one free content will be comprised of new multiplayer maps.

"We want people to insert the code they get when they buy the game to get access to [DLC content]," said Bach. "It's connected to your personal [EA] account, more or less, and what we want to do is give you something extra, added value, for that. In the future you will get more content, for free, if you have this VIP code."

Repeating the Mass Effect 2 situation, gamers who opt to rent or purhcase the game used, well they can still access thr store, but for a price -- likely 1,200 Microsoft Points.

Battlefield: Bad Company 2 ships March 2nd, as previously reported, those that pre-order will have their copy upgraded to the DLC-packed Limited Edition at no extra charge, while supplies last.

--------------------

Από τις λίγες φορές που μία "Limited/Special" Edition αποδεικνύεται όντως special :T:

Και το preview του GT:

http://www.gametrailers.com/video/preview-hd-battlefield-bad/62211

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγειες Σιμο!

Φοβερο ποντικι,αξιζει το καθε ευρω του!Αντε καλο καψιμο :sarcastic:

Εγω θελω mousepad ακομα για να μαι κομπλε :p

Ερωτηση: Το παιχνιδι το παιρνουμε ακριβως τη μερα κυκλοφοριας ή θα μπουμε σε σειρα προτεραιοτητας αναλογως με την ημερομηνια παραγγελιας μας? (απο Αγγλια)

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

παιδες,,το παιχνιδι θα παιζει αξιοπρεπως πανω σε μια 8600gt στα 1280*1024?εστω σε dx9

αμα εχεις κανα quad+8600gt μπορει και να παιζει με low settings..

αξιοπρεπως δεν παιζει ουτε με 8800GT,ποσο μαλλον με την 8600GT...

και το "απλα να παιζεις" ,απο το να παιζεις "αξιοπρεπως" εχει τεραστια διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται το mouse pad ρε παιδια απο την στιγμη που τα ποντικια ειναι optical και laser?

αμα εχεις κανα quad+8600gt μπορει και να παιζει με low settings..

αξιοπρεπως δεν παιζει ουτε με 8800GT,ποσο μαλλον με την 8600GT...

και το "απλα να παιζεις" ,απο το να παιζεις "αξιοπρεπως" εχει τεραστια διαφορα...

ακυρο τοτε.e5300 εχει το παιδι.

Link to comment
Share on other sites

αμα εχεις κανα quad+8600gt μπορει και να παιζει με low settings..

αξιοπρεπως δεν παιζει ουτε με 8800GT,ποσο μαλλον με την 8600GT...

και το "απλα να παιζεις" ,απο το να παιζεις "αξιοπρεπως" εχει τεραστια διαφορα...

Εμενα μια χαρα παιζει στο pc της υπογραφης μου σε 1280χ1024..

Link to comment
Share on other sites

οπα ακυρο,τωρα ειδα τι αναλυση μιλαμε..μπορει και να παιζει..(παω να φτιαξω καφε τα ματια μου κανουν πουλακια...) :p

δοκιμασε και βλεπεις...

ΑΚΙΣΣΣ

με τι settings παιζεις και απο fps που βρισκεσαι?να κανω μια συγκριση με την δικια μου 8800GT(αν και ειμαι 1680χ1050,αλλα εγκυκλοπαιδικα...)

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

οπα ακυρο,τωρα ειδα τι αναλυση μιλαμε..μπορει και να παιζει..(παω να φτιαξω καφε τα ματια μου κανουν πουλακια...) :p

δοκιμασε και βλεπεις...

ΑΚΙΣΣΣ

με τι settings παιζεις και απο fps που βρισκεσαι?να κανω μια συγκριση με την δικια μου 8800GT(αν και ειμαι 1680χ1050,αλλα εγκυκλοπαιδικα...)

Ετσι οπως ειναι το pc στην υπογραφη μου με στοκ cpu,μονο καρτα γραφικων O/C και drivers 191,07

σε 1280χ1024 medium settings: max 82,average 55,min 38..

3 χρονια την εχω την 8800gt σε αυτα τα ρολογια..με αλλο cooler φυσικα..Παιζει τα παντα το μωρο μου σε αυτην την αναλυση..Απο τις καλυτερες αγορες που εχω κανει..

Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.