Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

-> http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062763734&postcount=780

Εικασιες κανω τωρα, αλλα αν κρινω απ'την beta που ειδικα μετα το τελευταιο patch οι διπυρηνοι πηρανε τα πανω τους δεν νομιζω να εχεις προβλημα, κριμα που δεν προλαβα να συκγρινω ο ιδιος Q6700 @ 3.3ghz με Ε6600 στα 3.3 πριν ληξει η beta

Και στην τελικη αμα το επαιζες με ολα low τι θα γινοτανε ? multiplayer ειναι, εμενα φουσκωνει το ηλεκτρονικο μαρτζαφλαρι μου οταν κατεβαζω 5αδες και εχω τρελο K : D ratio, οχι οταν μου δινει την εντυπωση το παιχνιδι οτι εχω super-pc, τα pc του διχιλιαρου και τα ποντικια των 100 ευρω ξερουμε ολοι που τα εχει ο απλος κοσμακης γραμμενα :hehe:

Ε καλά αλλά άμα είναι να δείχνει και σαν counterstrike να το βράσω :p

Μια χαρά θα μπορείς να παίξεις και με medium...Είναι τέτοια η ατμόσφαιρα που δεν προσέχεις τόοοοσο τη λεπτομέρεια!

Ειδικά στο multi δε σε νοιάζει κιόλας μπροστά στα fps που κερδίζεις. Στην τελική παίζεις CA τόσο καιρό και δε σε χαλάει, δε νομίζω να ξενερώσεις με το BC!

Ναι μόνο που το CA δεν το προτίμησα για τα γραφικά του. Το bc2 νομίζω ότι κυρίως για αυτό το στοιχείο του ξεχωρίζει όμως...

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

average 41fps με ολα στο high 1680*1050 AA8xsli AF16x

min 35fps

max 93fps

fraps

Στην πίστα με τα χιονια οταν ηρθαν τα ελικοπτερα εκλεισε το game,ίσως εφταιγε το alt+tab..multi καλυτερο απο mw2 λετε?

αυτα με το sli patch της evga με 2x8800gtx...

Έγινε επεξεργασία από grathk
greeklish
Link to comment
Share on other sites

Και στην τελικη αμα το επαιζες με ολα low τι θα γινοτανε ? multiplayer ειναι, εμενα φουσκωνει το ηλεκτρονικο μαρτζαφλαρι μου οταν κατεβαζω 5αδες και εχω τρελο K : D ratio, οχι οταν μου δινει την εντυπωση το παιχνιδι οτι εχω super-pc, τα pc του διχιλιαρου και τα ποντικια των 100 ευρω ξερουμε ολοι που τα εχει ο απλος κοσμακης γραμμενα
Ε καλά αλλά άμα είναι να δείχνει και σαν counterstrike να το βράσω :p

+1 για τα γραφικά. Αν μιλάμε για "pro" καταστάσεις (αν και ο όρος "professional" gaming για μένα δεν υπάρχει... τέσπα, μην ξεφύγω) πάσο να παίζεις με 4k χρώματα για να έχεις 7000 fps. Βέβαια από την άλλη το monitor Θα δείχνει είτε 60 είτε 120 fps (αναλόγως των Hz), και αφού δεν υπάρχει περίπτωση να πέσεις κάτω από το refresh rate σε τέτοιες ρυθμίσεις είναι απορίας άξιον τι τα χρειάζεσαι τα υπόλοιπα 6640 fps (6580 αντίστοιχα), άλλα κουβέντα να γίνεται :whistle2:

Και για το ποντίκι/mousepad, επειδή το έγραψες και πιο πάνω... κοίτα, προφανώς και με μπίλια κουνιέται ο δείκτης, και με laser. Θέμα συνήθειας είναι όλα. Το ράσο δεν κάνει τον πάπα, άλλα προφανώς ένα καλό εργαλείο μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά στα σωστά χέρια. Άλλο τώρα πχ να έχω ΟΛΑ τα κουμπιά στο mouse με τα 5700dpi + μακροεντολές που κανονικά θα έπρεπε να στραμπουλίξω το χέρι μου για να τις κάνω σε εύλογο χρονικό διάστημα, και άλλο τώρα να έχω την μπίλια με τα δυο κουμπιά και να ψάχνω το keyboard λες και παίζω Mechwarrior. Ο απλός κοσμάκης δλδ μπορεί να τα έχει "γραμμένα" όλα αυτά επειδή δεν μπορεί να τα αγοράσει ή, έστω, δεν τον ενδιαφέρουν (όπως και μένα δεν με ενδιαφέρει να πάρω joystick για το chopper), άλλα μην εθελοτυφλούμε στην τεχνολογική ανωτερότητα των μεν με των δε και το πραγματικό πλεονέκτημα που αυτά δίνουν "δυνάμει" στο χρήστη.

Και ο Shumi δλδ ήταν σουπερ οδηγός είτε του έδινες Zastava είτε Ferrari... άλλα στην πίστα τον έβλεπες με την F1, όχι με το Zastava. Αν με πιάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα μου φαινεται παντως ψιλοβαρυ σχετικα... Στα χιονια ρε σεις τα δεντρα μου φαινοντα ψιλοαθλια...

Έχεις trifire με 920@4.2 και σου φαίνεται βαρύ;; :...: Μα καλά, σε VMax οθόνη παίζεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Παρακολουθώντας λίγο την -μακροσκελή είναι η αλήθεια- κουβέντα σας, συμπέρανα πως μάλλον αξίζει τον κόπο σαν παιχνίδι.

Είμαι ένα βήμα πρίν το παραγγείλω, μιας και παίζω εδώ και πολύ καιρό το BF2, όμως με προβληματίζουν λίγο οι απαιτήσεις του.

Με το PC1 της υπογραφής μου, σε default χρονισμούς θα μπορεί να παίξει σε 1400*1050 ανάλυση (20" - 4/3),με ικανοποιητικά φίλτρα-λεπτομέρειες ?

υ.γ. : ελπίζω να μην χρειαστεί να μπώ στη διαδικασία O/C . . .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Παρακολουθώντας λίγο την -μακροσκελή είναι η αλήθεια- κουβέντα σας, συμπέρανα πως μάλλον αξίζει τον κόπο σαν παιχνίδι.

Είμαι ένα βήμα πρίν το παραγγείλω, μιας και παίζω εδώ και πολύ καιρό το BF2, όμως με προβληματίζουν λίγο οι απαιτήσεις του.

Με το PC1 της υπογραφής μου, σε default χρονισμούς θα μπορεί να παίξει σε 1400*1050 ανάλυση (20" - 4/3),με ικανοποιητικά φίλτρα-λεπτομέρειες ?

υ.γ. : ελπίζω να μην χρειαστεί να μπώ στη διαδικασία O/C . . .

Νομίζω φίλε είσαι περίπου στην ίδια θέση με τον occulist, άλλα εσύ έχεις δυνατότερο cpu και ο 8400/8500 είναι γερά μπρίκια. Λίγο ζεστά, άλλα they get the job done. Οπότε όπως είπα στον Occulist

Εγώ θα έλεγα high με HBAO off και AA/Aniso γύρω στο 2-4. Άλλωστε 4870 έχεις και σε 1280x1024 μπορεί να μην μπαίνει καν σε 3d mode . Αυτό που σε "κόβει" είναι ο cpu/ram, όχι η gpu, άλλα η μικρή ανάλυση σε σώζει.

το ίδιο λέω και σε σένα, γιατί εσύ ναι μεν έχεις ελαφρώς μεγαλύτερη ανάλυση, άλλα έχεις και δυνατότερο cpu.

Για το αν αξίζει μετάβαση από BF2 σε BC2... εντάξει, ο παλιός είναι αλλιώς, άλλα ο νέος είναι ωραίος. Το BF2 απλώς ΔΕΝ τραβάει άλλο. Keep walking... ;)

no_video_walking_man_lg.gif

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φίλε είσαι περίπου στην ίδια θέση με τον occulist, άλλα εσύ έχεις δυνατότερο cpu και ο 8400/8500 είναι γερά μπρίκια. Λίγο ζεστά, άλλα they get the job done. Οπότε όπως είπα στον Occulist

το ίδιο λέω και σε σένα, γιατί εσύ ναι μεν έχεις ελαφρώς μεγαλύτερη ανάλυση, άλλα έχεις και δυνατότερο cpu.

Για το αν αξίζει μετάβαση από BF2 σε BC2... εντάξει, ο παλιός είναι αλλιώς, άλλα ο νέος είναι ωραίος. Το BF2 απλώς ΔΕΝ τραβάει άλλο. Keep walking... ;)

Για να είμαι ειλικρινής , σκέφτομαι τη σύνθεση ενός νέου συστήματος, αλλά δε θα ήθελα να είναι το Bad Company η αφορμή . . .

Αν λές ότι θα μπορώ να το παίξω ικανοποιητικά, τότε Ο.Κ. προς το παρόν, άλλωστε δεν πάμε και για πρωτάθλημα. . .

Όμως από αυτά που διάβασα, συμπέρανα (σωστά ???), ότι το BC2 είναι ένα επίπεδο πάνω σε σχέση με το BF2, σε όλα τα επίπεδα.

Εντοπίσατε κάποιο σοβαρό μειονέκτημα-διαφορές σε σχέση με το BF2, είτε αυτο αφορά το gameplay, είτε αφορά οτιδήποτε άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

@pancho

Καλο game

Κακο Port *** ειδικα για Dual core.

Στην Beta προ patch ειχα κακο framerate (25-40) Aνεξαρτητα ρυθμισεων και αναλυσεων επαιζε το ιδιο.

Μετα patch ανεβηκαν πολυ τα frames αλλα στα δυσκολα πάλι γυρω στο 30αρι χωρις φιλτρα κτλ και παλι δεν επαιζαν και τοσο ρολο οι ρυθμισεις. θα μπορουσα να ανεβαζω screenshots με 70αρια και 80αρια fps με το fraps αλλα δεν λεει κατι αυτο στο συγκεκριμενο με dual core.

νομιζω οτι παει καλυτερα στις ATI

επισης i7920@4.2 με E8400@3.00 ειναι τεραστια διαφορα ειδικα οταν μιλαμε για port απο κονσολες.

οποτε μην κρινεις απο εκει.

καλυτερα δοκιμασε το πρωτα.

*** δεν ειναι γραφικα και τοσο μπροστα για να ειναι τοσο βαρυ για dual.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής , σκέφτομαι τη σύνθεση ενός νέου συστήματος, αλλά δε θα ήθελα να είναι το Bad Company η αφορμή . . .

Αν λές ότι θα μπορώ να το παίξω ικανοποιητικά, τότε Ο.Κ. προς το παρόν, άλλωστε δεν πάμε και για πρωτάθλημα. . .

Όμως από αυτά που διάβασα, συμπέρανα (σωστά ???), ότι το BC2 είναι ένα επίπεδο πάνω σε σχέση με το BF2, σε όλα τα επίπεδα.

Εντοπίσατε κάποιο σοβαρό μειονέκτημα-διαφορές σε σχέση με το BF2, είτε αυτο αφορά το gameplay, είτε αφορά οτιδήποτε άλλο ?

FYI πάντως, δεν θα είσαι ο μόνος που στήνει pc ή κάνει upgrade εξ αφορμής του BC2 :computer:

Για gameplay, δεν υπάρχει κάτι σοβαρό όπως λες, σε βαθμό που να πεις "άσε, πάω για BF3 απεθείας". Ότιδήποτε λέγεται είναι πράγματα που είτε συνηθίσαμε να τα βλέπουμε σε cod4 ή/και σε bf, άλλα δεν τα βλέπουμε τώρα. Χαρακτηριστό παράδειγμα το prone, lean και regenerated health χωρίς hp bar.

Λεπτομέρειες που όταν για 1η φορά θα ακούσεις τα δοκάρια να τρίζουν δευτερόλεπτα πριν καταρεύσει ένα κτίριο, θα τα ξεχάσεις με τη μία. Trust me, speaking from experience :)

Link to comment
Share on other sites

τι θα γινει ρε σεις με κεινο το game.co.uk,ακομα να τσιμπησει τα φραγκα φρομ δε μπανγκ...

τσαμπα η χαρα οτι θα το εστελνε νωριτερα..

Available: [05-Mar-2010],δηλαδης απο δευτερα και χαρουμενοι να ειμαστε..

εκεινο το mail προχτες μας γεμiσε φρουδες ελπιδες of early delivery...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Available: [05-Mar-2010],δηλαδης απο δευτερα και χαρουμενοι να ειμαστε..

εκεινο το mail προχτες μας γεμiσε φρουδες ελπιδες of early delivery...:mad:

ουτε καν δευτερα.αμα φυγει παρασκευη θα ειναι στο ελαντα απο τεταρτη μεχρι παρασκευη.3-5 εργασιμες λεει.σαββατοκυριακο not εργασιμο

Link to comment
Share on other sites

@dem

. .. ευτυχώς που δεν έχω και τεράστιες απαιτήσεις στα γραφικά (απλά θέλω μην φαίνεται παρωχημένο το παιχνίδι ), γιατί με το hardware που αναφέρεις , την κάτσαμε τη βάρκα . . .

@ τζώρτζης & athanasios2104

Είχα την εντύπωση πως ήταν λίγο πολύ ο διάδοχος του BF2 ,αφού δεν εντόπισα ( από τα screenshots τουλάχιστον) ιδιαίτερες διαφορές μεταξύ τους . . .

Μπορεί κάποιος να αναφέρει επιγραμματικά, τις βασικές διαφορές μεταξύ BF2(ή BF3) και BC2 ;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.