Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

μονο με g15-g19:yes4::yes4:

Στο scoreboard η πρώτη στήλη μετά το όνομα είναι τα kills/deaths και η τελευταία το score.

Η μεσαία στήλη φαίνεται να είναι το lat/ping.(?) Σε μένα (και μάλλον σε όλους) εμφανίζεται ως (MP_KILLS_DEATHS - κάπου ξεχάσανε να γράψουνε τι σημαίνει το property :hehe:) και δε φαίνεται τι γράφει στο δεύτερο, γι' αυτό ρωτάω.

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
Link to comment
Share on other sites

Αποτι καταλαβα, τουλαχιστον για κατοχους 16:10 η default τιμη ειναι μια χαρα ( 55 ) αφου τους δινει 80 μοιρες οριζοντιο fov, συνηθως πειραγμα χρειαζονται τα παλια games που ειχανε φτιαχτει για τετραγωνες οθονες, πχ αυτα που ειχανε default fov 80 για να τα παιξεις σε αναλυση 16:10 θες 90 fov ενω οσα ειχανε default 90 μοιρες ( πχ ut2004 ) για να φαινονται σωστα σε 16:10 θελουν fov στο 100, ολα αυτα συμφωνα με το widescreengaming forum παντα

Εγω το πρωτο πραμα που θα κανω οταν μου ερθει ειναι να βαλω την εντολη +fullproc ( δινει αυξησεις και στην retail ετσι ? ) μετα θα αφαιρεσω το bloom απ'το .ini, ολα medium 4x AA 8x AF και αμα δεν μου βγαλει καλα fps θα το παρει ο διαολος :wall: μεχρι και quad αγορασα για παρτυ του :p

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτό; Αξίζει να ασχοληθούμε; Αλλάζει όντως το field of view; Εμένα στο settings.ini δεν υπάρχει καν FOV. H default τιμή ποιά είναι;

Δες εδω τι κάνει http://badcompanytwo.com/news-tidbits/bc2-field-of-view-guide/

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο settings.ini δεν υπάρχει καν FOV

Επειδή δεν έχεις περάσει το day1 patch. Μόλις το περάσεις θα εμφανιστεί.

Αποτι καταλαβα, τουλαχιστον για κατοχους 16:10 η default τιμη ειναι μια χαρα ( 55 ) αφου τους δινει 80 μοιρες οριζοντιο fov, συνηθως πειραγμα χρειαζονται τα παλια games που ειχανε φτιαχτει για τετραγωνες οθονες, πχ αυτα που ειχανε default fov 80 για να τα παιξεις σε αναλυση 16:10 θες 90 fov ενω οσα ειχανε default 90 μοιρες ( πχ ut2004 ) για να φαινονται σωστα σε 16:10 θελουν fov στο 100, ολα αυτα συμφωνα με το widescreengaming forum παντα

Το ίδιο εχω καταλάβει κι' εγω. Με το 55, η απεικόνιση είναι σίγουρα ορθή. Από εκεί και πέρα είναι θέμα προσωπικής προτίμησης και πειραματισμών. Τώρα το 'χω 85 προσωρινά.

μετα θα αφαιρεσω το bloom απ'το .ini

Τυγχάνω παραδοσιακός και μεγάλος bloom hater. Στο BFBC2 το εχω αφήσει true.

Δοκιμάζω ακόμη οπότε μιλάμε για τις πρώτες μου παρατηρήσεις, αλλά μου φαίνεται αρκετά ''γυμνό'' το παιχνίδι χωρίς bloom, ενω παράλληλα εχω πιο συχνά tearing, που κάνει την εμφάνιση του σπάνια με το bloom.

Link to comment
Share on other sites

Υπόψη αλλάζει το vfov και όχι το hfov, οπότε τα συνηθισμένα calculators δεν κάνουν.. θέλει αυτό που λέει και στο άρθρο της ΕΑ...

Για 5760x1200 και 90 fov (hfov) βγάζει 24... :nada:

Ελπίζω αύριο να έρθει να το δοκιμάσω...

Εδιτ:

Με μικρό fov έχει πολύ zoom*, οπότε βοηθάει πολύ σε μακρινές αποστάσεις... καταλαβαινόμαστε έτσι...?

*Μην πει κανείς ότι δεν είναι zoom, το αναφέρω απλά για να γίνει κατανοητό...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να καταλαβω , δεν εχει κουμπι για να καλυπτεσαι απο τοιχο και να βγαζει κεφαλι μονο ;

καταλαβατε τι λεω ετσι ;η να βγαζει μονο το οπλο.

Gears Of War μωρε θαρρεις οτι ειναι?:nada:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gears Of War μωρε θαρρεις οτι ειναι?:nada:

και στο splinter cell το ειχε , και στο cod4 αν θυμαμαι το ειχε..

και δε καταλαβαινω γιατι να λειπει κατι τοσο βασικο...Δε μπορει να βγαινεις καθιστος φατσα καρτα μπροστα στους αλλους

Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι λαμπίτες που δεν το έχουν μας βάζουν κατάρες για να μην παίζουμε μέχρι να το πάρουν και αυτοί γι'αυτό αντιμετωπίζουμε αυτά τα προβλήματα:hehe::hehe::hehe:

Εγω και ο Pavly ειμαστε πολυ σκατοστομοι ειν' η αληθεια...

mhtsotakhs-thumb-large.jpg

HAPPY GAMING THELAB.GR BOYS

και στο splinter cell το ειχε , και στο cod4 αν θυμαμαι το ειχε..

και δε καταλαβαινω γιατι να λειπει κατι τοσο βασικο...Δε μπορει να βγαινεις καθιστος φατσα καρτα μπροστα στους αλλους

Kανενα Battlefield δεν ειχε lean (μαλλον αυτο εννοεις)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τι ρόμπες είναι ρε... Έχει πόσες ώρες που δεν κάνει ούτε login (failed to connect to EA). Πριν που με έβαλε και κατέβασα τη λίστα (δε μπόρεσα να μπω πουθενά όμως), έδειχνε ένα σύνολο το πολυ 500 ατόμων online... άδειοι δηλαδή οι servers..

Φτιάχτε τα internets ρε να παίξουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τι ρόμπες είναι ρε... Έχει πόσες ώρες που δεν κάνει ούτε login (failed to connect to EA). Πριν που με έβαλε και κατέβασα τη λίστα (δε μπόρεσα να μπω πουθενά όμως), έδειχνε ένα σύνολο το πολυ 500 ατόμων online... άδειοι δηλαδή οι servers..

Φτιάχτε τα internets ρε να παίξουμε...

Παιδιά σας είπα και δεν το πιστεύσατε, το game ΔΕΝ θα παίζει online μέχρι να το έχουμε και εμείς στα χέρια μας από Game.co.uk. Δεν ξέρω ποιο παλικάρι έκανε τη μαγκιά να αρχίσει να γράφει τις εντυπώσεις του (βαριέμαι να ανατρέξω στις σελίδες), άλλα με το που βλέπω ήμουνα :fist: ... γρήγορα όμως αρπάζω το Diamond 2 και χτυπάω ένα τηλ στον Patrick, του λέω "κοίτα να δεις φιλαράκι, δεν ξέρω τι θα κάνεις άλλα δεν παίζει κανείς online μέχρι να το κάνω install"...

Αύριο (ελπίζω και όχι μεθαύριο) θα χτυπήσω πάλι ένα τηλ να σηκώσουν servers κτλ. Και άλλη φορά να είστε πιο προσεκτικοί :dirol:

Link to comment
Share on other sites

http://twitter.com/OfficialBFBC2

Despite having a major infrastructure in place, the peak traffic this weekend has been huge, 400% higher than any other Battlefield's peak simultaneous users

Punkbuster issue is being looked into as well.

400%... φάγανε τρελό σφάλιαρο οι servers λέμε, πετάξανε τη πετσέτα... :giveup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι χθες παρατήρησα ότi είχα 4 threads (από τα 8) ενεργά στο 50% max....δεν έχω βάλει την εντολή +fullproc... νόμιζα ότι είχε φτιαχθεί με το patch...

Είχα αφήσει να κάνει update μονο του....Το πέρασε ή όχι; Πως το επιβεβαιώνω;

Θα δοκιμάσω τα του fov το βραδάκι....

Eπειδή μεγαλώσαμε και δεν έχουμε χρόνο να παρακολουθούμε τα άπειρα forum/tips/tweak guides/patch installation guides κτλ....μπορεί όποιος καλός άνθρωπός να τα μαζέψουμε κάπου όλα τα τιπς

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.