Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Απορίες:

  • Δουλεύει η friend lists?
  • Μπορείτε στους veterans να προσθέσετε το bad company 2 (PC)?
  • Έχετε βρει servers που δε σας πετάει το punkbuster?

Παρατήρησα επίσης πως με DxVersion=9 αντί για auto ή 10 ή 11, τα fps είναι σταθερά 60 με Vsync ON ή αγγίζουν και τα 100 με μέσο όρο τα 70 με Vsync OFF.

Διαφορά στα γραφικά ελάχιστη.

GPU usage sto 60% από 95% και θερμοκρασίες από 80 στους 60..

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Link to comment
Share on other sites

1-οχι αυτες που κρατησε απο την beta η νεες ναι

2-οχι ακομα :fie:

3-οχι :fie:

:hi:

Νέες δηλαδή στα ίδια άτομα παρόλο που υπήρχαν στη λίστα ξαναέστειλες invitations?

Επίσης βρήκες τρόπο να ξεκλειδώσεις το M1 της limited?

Link to comment
Share on other sites

  • Δουλεύει η friend lists?
  • Μπορείτε στους veterans να προσθέσετε το bad company 2 (PC)?
  • Έχετε βρει servers που δε σας πετάει το punkbuster?

1- Δουλεύει αλλά έχει μερικά bugs.

2- Δεν είμαι veteran :p

3- Είναι θέμα του παιχνιδιού αυτό απ' όσο ξέρω, και όπως έγραψα και προηγουμένως η Dice ανακοίνωσε πως θα έχουν σύντομα fix.

Σήμερα το πρωί έπαιξα καμιά ωρίτσα και όλα δούλευαν κανονικά. Ούτε kicks από το punkbuster ούτε τίποτα. Επίσης οφείλω να ομολογήσω ότι έχουν κάνει πολυ καλή δουλειά στο netcode. Σήμερα έπαιξα σε Γαλλικό server και είχα χαμηλά 60άρια pings, αλλά και σε Dallas, NY, Virginia που παίζουμε με το team, είναι πάρα πολυ καλό το γενικό feeling και lag-free.

TIP:

Επειδή ο server browser είναι αρκετά αργός, μπορείτε να κάνετε το εξής κολπάκι, με το οποίο φορτώνει αρκετά πιο γρήγορα:

Τσεκάρετε τις επιλογές

Ranked

Not full

Not empty

και επιλέξτε game mode (π.χ εάν παίζετε conquest όπως ο υποφαινόμενος, δεν έχει σημασία να το βάζετε να ψάχνει και σε rush κτλ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νέες δηλαδή στα ίδια άτομα παρόλο που υπήρχαν στη λίστα ξαναέστειλες invitations?

Επίσης βρήκες τρόπο να ξεκλειδώσεις το M1 της limited?

για το πρωτο ναι σε μερικους επιασε μαλλων πρεπη να πιανει σ'αυτους που εστηλες εσυ για invitations και οχι αν σου εστειλαν αυτη πρωτη :hmm:

και για το m1 μεχρι και χτες οχι και απ'οτι βλεπω και απο τους δικους μου στην ομαδα που εχουν την limited οχι :hm:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω λιώσει από την Παρασκευή... Δεν είχε τύχει να παίξω στο παρελθόν παιχνίδι της σειράς και με αυτό που βλέπω πραγματικά μετανιώνω, απλά τα σπάει. Τα όποια προβλήματα (που σίγουρα θα διορθωθούν) δεν αμαυρώνουν τη φοβερή δουλειά που έχει γίνει :worship:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμενα, το περιεργο ειναι οτι λιγο αφου ξυπνησω με επιασε κραμπα στο δεξι ποδι και ακουστηκα σε ολη την πολυκατοικια, συμπτωση ??? :p

Btw το manual πιο μικρο δεν μπορουσαν να το κανουν ? και μετα γκρινιαζουν γιατι προτιμαει ο κοσμος το digital distribution

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε εμενα, το περιεργο ειναι οτι λιγο αφου ξυπνησω με επιασε κραμπα στο δεξι ποδι και ακουστηκα σε ολη την πολυκατοικια, συμπτωση ??? :p

Btw το manual πιο μικρο δεν μπορουσαν να το κανουν ? και μετα γκρινιαζουν γιατι προτιμαει ο κοσμος το digital distribution

Νταξ την επομενη φορα παραγγειλε την Larousse Edition.:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πωπω ξενερα...

εγκαθιστω,φορτωνω,βρισκει update,,installαρει,μπαινω βαζω ολα medium(οπως ειχα στη beta,χωρις φιλτρα) μπαινω panama και εχω 10-25 fps..

βγαινω ,βαζω ολα στο low, και απο settings.ini: DxVersion=dx9,RenderAheadLimit=0,Bloom=false,HSAO=false

μπας και αρπαξω κανα fps,ξαναμπαινω και βλεπω max 50 fps στην αρχη και χαιρομαι, αλλα στην κυριως μαχη παιζω στα 20-25 με το ζορι και η κινηση του στρατιωτη λες και παει καρε-καρε,σερνεται...

ping server 80-90

εντυπωση μου κανει διοτι στη beta με ολα low επαιζα ανετα (8800GT-c2duo @3,4)..τωρα ουτε με low...??

κανεις με ιδιο περιπου συστημα να ποσταρει με τι settings παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Όλε! Έφτασε σπίτι!

Ο βλαμένος ο ταχυδρόμος το είχε αφήσει έξω από την είσοδο της πολυκατοικίας, ευτυχώς δεν βρέθηκε κανάς περαστικός ή πιτσιρίκι να το αρπάξει και το πρόλαβε η γυναίκα :D

Link to comment
Share on other sites

Όλε! Έφτασε σπίτι!

Ο βλαμένος ο ταχυδρόμος το είχε αφήσει έξω από την είσοδο της πολυκατοικίας, ευτυχώς δεν βρέθηκε κανάς περαστικός ή πιτσιρίκι να το αρπάξει και το πρόλαβε η γυναίκα :D

Θα σου λεγα να την παντρευτεις γιατι ειναι ισως η μοναδικη γυναικα που φερνει εις γνωσην της την "καταστροφη" εντος σπιτιου, αλλα το χεις κανει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου λεγα να την παντρευτεις γιατι ειναι ισως η μοναδικη γυναικα που φερνει εις γνωσην της την "καταστροφη" εντος σπιτιου, αλλα το χεις κανει ηδη.

Ασ'τα, δώρο επετείου μου είχε κάνει το Call of Duty 4 όταν βγήκε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.