Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Γενικά νομίζω ότι αυτή είναι η beta και όχι η προηγούμενη... :hehe:

Υπομονή (αρκεί να στρώσει)...

Πάντως μου την δίνει που δεν μπορείς να παίξεις lan, όπως στο bf2, για να μάθεις τις πίστες και να κάνεις λίγο practice... τελικά είναι πολύ περιοριστικό μόνο μέσα από τους servers της EA ή των συμβεβλημένων...

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου τη δινει το ολο κονσολιστικο σκηνικο...

πουθενα δεν φαινεται το latency ingame...δεν δειχνει πλεον το ping στη friend list(οπως στη beta..)

εχει καπου ρυθμισεις για καρτα ηχου? x-fi,hardware,software οπως στο 2142?? ή μονο απο settings.ini?

οταν τελειωνει το map περιμενεις σαν ηλιθιος να φορτωσει παλι,χωρις δυνατοτητα να βγεις στο main..

γενικα το ολο μενου ειναι τραγικα αργο..

αλλο το να εχεις προβλημα server λογω τεραστιας συμμετοχης και αλλο τετοια προβληματα καθαρα κακογραμμενου game..δινει εντυπωση οτι το εβγαλαν για κονσολα και σιγα σιγα θα το προσαρμοσουμε και στα pc..δε βαριεσαι,βγαλτο στην αγορα και βλεπουμε..μας εχουν γραμμενους τους pc users?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω είσαι Καρδίτσα, λογικά θα έρθει με κάποιο ΚΤΕΛ, θα πάει στο τοπικό ταχυδρομείο και θα στο στείλουν από εκεί... οπότε υπολόγισε τουλάχιστον 1 μέρα καθυστέρηση (αν όχι λίγο παραπάνω)... πάντως Αθήνα έφτασαν χθες τα περισσότερα...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε στραβάδια (μαζί με το SupCom2), start begin for mercy! :dirol:

Να πω btw ότι ημερ/νια άφιξης ήτανε χθες, άσχετα αν πήγα και από ΕΛΤΑ (χθες) και τους είπα να ελέγξουν αν ήρθε... Σε όσους λοιπόν δεν ήρθε ειδοποιητήριο, κάντε μία βόλτα από ΕΛΤΑ να δείτε μήπως το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω πάντως ότι σε οποιοδήποτε μη-enthusiast μηχάνημα, πρακτικά, ΣΕΡΝΕΤΑΙ.

Όταν περάσει το αρχικό hype με τους ανά τον κόσμο (γιατί για ελληνικά δεδομένα δεν το συζητώ τι ποσοστό πωλήσεων κάνει) φραγκάτους καμένους, και τους υπόλοιπους που το αγόρασαν λόγω διαφήμισης, μέχρι να διαπιστώσουν ότι είναι unplayable σε γήινο σύστημα, να δω ποιοι θα μείνουν στους servers. Μάλλον όσοι έμειναν και στο Mw2...:p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου την σπάει πολύ το no toggle crouch και έχω το g15(λογικά κάνει για όλα τα G keboards) έψαξα και βρήκα ένα σκριπτάκι γι αυτό

Μπαίνουμε στον logitech g-series key profiler

Profile->new profile

Στο name δίνουμε κάτι σχετικό με το game(πχ Battlefield bad company 2)

Στο browse επιλέγουμε το αρχείο BFBC2Game.exe απο τον φάκελο εγκαταστασής

Edit->script editor

Επικολλάμε το παρακάτω:

GK = 1
CK = "c"
KD = 20
CT = "lctrl"
SK = "lshift"
function OnEvent(event, arg, family)
if (event=="G_PRESSED" and arg==GK) or event=="PROFILE_ACTIVATED" then
run=1; count=0; ClearLCD(); OutputLCDMessage("\n\n TOGGLE MODE ((ON))")
while run~=null do
if count==KD then trig=1; end
if (IsModifierPressed(CT) and trig~=null) then trig=null; count=0
if tog==null then tog=0; PressKey(CK)
else tog=null; ReleaseKey(CK)
end
end
if count~=KD then count=count+1; end
if (IsModifierPressed(SK) and tog==0) then tog=null; ReleaseKey(CK); end
if (IsModifierPressed("rctrl") and IsModifierPressed("lctrl")) then run=null; ReleaseKey(CK); end
Sleep(10)
end
ClearLCD(); OutputLCDMessage("\n\n TOGGLE MODE <<OFF>>")
end
end

αποθηκεύουμε

πάμε τώρα στο Παιχνίδι και επιλέγουμε σαν crouch το πλήκτρο c

Όταν παίζουμε πλέον ο παίχτης μας μένει σε crouch πατώντας το αριστερο ctrl. Αν θέλουμε να σηκωθεί πατάμε είτε το αριστερο ctrl η το αριστερο shift(όπως στο cod)

Προσοχή!!!! Κατά την έξοδο απο το παιχνίδι πρέπει να πατήσουμε μαζί αριστερό και δεξί ctrl για να ξεφορτώσει το script αλλιώς αν αλλάξουμε προφίλ δεν θα λειτουργούν τα g-keys(στην οθόνη του πληκτρολογιου θα εμφανιστεί TOGGLE MODE <<OFF>>)

Για όσους δεν έχουν το g15 και θέλουν να κάνουν το ίδιο πάνε εδώ@ΕΑ. Κατεβάζουν το αρχείο crouch_toggle_autohotkey αποσυμπέζουν και τρέχουν το αρχειάκι που τους βολευει. Επιπλέον αυτό μπορεί να κάνει auto Q(δεν χρειάζεται να πατάμε το q συνέχεια για spot),hold right mouse button aim(για να σημαδέψουμε χρειάζεται να έχουμε πατημένο συνέχεια το δεξί κλικ) και toggle run. Ακριβώς όπως το cod

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

εκανα unistall και εγκατασταση απο την αρχη σε αλλο δισκο...

οσο επαιξα χωρις να βαλω patch πηγαινε smooth...single player..

βαζω patch και παλι τα ιδια...σκαλωνει καθε 3-4 βηματα και ξεσκαλωνει...δεν μπορω να το περιγραψω,σαν να ασχολειτε το cpu με κατι αλλο και χανει 1-2 frames καθε βημα που κανω προχωρωντας..αν ο στρατιωτης ειναι ακινητος,ολα γυρω κινουνται κανονικα..το παιχνιδι ενω δειχνει οτι απο fps ειναι οκ,κατι παιζει με το cpu μου..δουλευει καρφι 90-95% μετα το patch...θα ριξω τα ρολογια μηπως δεν ειμαι σταθερος...αν και occt βγαζει ανετα για ωρες stress...και δουλευς αυτα τα ρολογια 2 χρονια τωρα...

αρχιζω να υποψιαζομαι το throttling που ανεφερε πριν ο tifozif1....

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε απο πλαισιο :clap:...

λίγο που έπαιξα multi τα σπάει

Απο eshop ,χθες 2 το μεσημερι εκανα παραγγελια ,σημερα 12 το μεσημερι ηρθε κρητη , και 33,90 ευρω μονο
Ειρθε και στην Ευβοια

Εμενανε ακομα τιποτις

121109Fuuuuuu.JPG

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο μου game στον green tactical, στην τυχη τον επελεξα επειδη εψαχνα με κριτηριο ποιος εχει χαμηλο ping και port valdez, νταξει τι να πω το επος το ιδιο

minimap OFF health regeneration OFF 3d spotting OFF crosshair OFF armor meter OFF REPAIR-HEAL-REVIVE OFF ΚΟΛΑΣΗ ( sebastian TM ) mode ON καταφερα και εκανα ενα πενιχρο 24-19, μεχρι και ελικοπτερο κατεβασα με το κανονι του tank ευθιγραμμιζοντας το με το συμβολο για τα 400 μετρα , σε μια φαση ενας με ρωτησε αν εχω παιξει MW2, τσιτωνομαι και του απανταω, " WTF ? did i offend you m8 ? " " i play red orchestra if that matters " :D

Το dart και το colt πολυ χρησιμα, τα βγαλε τα λεφτα της η limited αν και θα ηθελα κανενα tin box :( σημειωτεον ο server ειχε και μειωμενο health, μια εριξα στον ποπο ενος με το sniper και ψοφησε, ακομα και το smg με σιγαστηρα του engineer εκανε μια χαρα την δουλεια του

Οσοι εχουν x-fi και ακουστικα μπορουν να τα ρυθμισουν ετσι -> http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=239405 και να βαλουν ingame speakercount=6 απτο settings.ini και hometheater στα options αντι για hi-fi

Οσον αφορα τις επιδοσεις δεν μπορω να πω πολλα γιατι ζητημα να ειμασταν 10 ατομα στον server, ειμαι πολυ ικανοποιημενος αν και θα γουσταρα μια πιο δυνατη καρτα απ'την 260 για να μπορω να βαζω transparency supersampling / ( παρομοιο με το edge detect / adaptive AA στις ati ) αυτα τα jaggies στα καγκελα χτυπανε λιγο ασχημα στο ματι ( τι να πουνε και οι κατοχοι κονσολας :hehe: ) αλλα νταξει μεσα στον χαμο οπως εχει ειπωθει, who gives a flying fak ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν x-fi και ακουστικα μπορουν να τα ρυθμισουν ετσι -> http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=239405 και να βαλουν ingame speakercount=6 απτο settings.ini και hometheater στα options αντι για hi-fi
Διαβάζοντας αυτό το thread μπερδεύτικα. Άλλοι λένε "έτσι" άλλοι "γιουβέτσι". Μπορείς να βοηθήσεις π.χ. direct link από post(s) του παραπάνω thread ?
Link to comment
Share on other sites

εκανα unistall και εγκατασταση απο την αρχη σε αλλο δισκο...

οσο επαιξα χωρις να βαλω patch πηγαινε smooth...single player..

βαζω patch και παλι τα ιδια...σκαλωνει καθε 3-4 βηματα και ξεσκαλωνει...δεν μπορω να το περιγραψω,σαν να ασχολειτε το cpu με κατι αλλο και χανει 1-2 frames καθε βημα που κανω προχωρωντας..αν ο στρατιωτης ειναι ακινητος,ολα γυρω κινουνται κανονικα..το παιχνιδι ενω δειχνει οτι απο fps ειναι οκ,κατι παιζει με το cpu μου..δουλευει καρφι 90-95% μετα το patch...θα ριξω τα ρολογια μηπως δεν ειμαι σταθερος...αν και occt βγαζει ανετα για ωρες stress...και δουλευς αυτα τα ρολογια 2 χρονια τωρα...

αρχιζω να υποψιαζομαι το throttling που ανεφερε πριν ο tifozif1....

δεν εχει να κανει με την δυναμη του cpu οπως καταλαβες...

defrag, drivers, throttling, directX ισως...

και εγω με dual ειμαι και ειμαι πανω απο 55 στα 1920χ1200 ολα ON/High. (αλλα με 275GTX)

με 8800 GT ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να εχεις καλα FPS στα medium.

και απο το review που εδωσες επισης ειμαι σιγουρος οτι η nvidia θα βελτιωσει τους

drivers για το BC2.

(απο περιεργεια ποιον ακριβως dual εχεις?)

γιατι οσο κατεβαινουμε σε αναλυση και γραφικα αρχιζει και παιζει ρολο και η cache του cpu

αλλα και το chipset της m/b o δικος μου Ε6600 παει σε μερικα (Stalker) αρκετα πιο αργα σε p35 απο οτι σε 975Χ

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

για να τελειωνει το παραμυθι,μιας και δεν βλεπω να εχει αλλος προβλημα..

κατι παιζει με το day1 patch..

χωρις αυτο smooth,με αυτο εχω τα "σκαλωματα" που αναφερα...

changelog from patch εχουμε?

να δω τι στην ευχη διορθωνει/αλλαζει και εχω θεμα...

edit(c2d 4300 τον κατεβασα στα 3,2 οπου ειναι 1000% βραχοσταυλος..ξανα τα ιδια)

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.