Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Όλοι χαίροντε και ο Μανολάκης κλαίει :tomato: Πότε θα έρθει η ώρα να μπώ να οργώνω με τον Jerry τον sofix και τον Neph όπως την BETA....:jump1:

Εσυ για τι κλαις μικρε Μανολακη?

Πες μας το προβλημα σου...

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ το stats padding δεν είναι πρόβλημα, γιατί δεν μας επηρεάζει άμεσα, τα aimbots είναι το θέμα που χαλάνε το παιχνίδι...

Πάντως Ελλάδα ακόμα δεν έχω δει τίποτα για ενοικίαση server... δεν κουνιέται φύλλο από τους hostes... παίζει πρόβλημα πλέον γιατί τα pings και το lag είναι τόσο μεγάλα, που κάνει την ενοικίαση server στο εξωτερικό ανούσια... ευχές στην vivodi για ένα προσοδοφόρο έτος από την οικογένεια Μητσοτάκη...

Link to comment
Share on other sites

Επαιξα με τον gbak και ειχαμε γαματη squad...τους πηραμε τα σώβρακα :jester

οντως απο τα καλα παιχνιδια της ημερας..

ρε σεις κατι πρπει να κανουμε με τα μικ..να τα λεμε κιολας.. ιν γκειμ

Link to comment
Share on other sites

BFBC2 Signatures:

Sigg-O-Matic

Έχετε υπόψιν σας ότι τα stats για την υπογραφή γίνονται update κάθε 12 ώρες, και με τον πανικό που επικρατεί στους EA servers αυτή τη στιγμή μπορεί να πάρει και παραπάνω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα γινει με το χαλι που επικρατει, τους αδειαζεις οπλα στο κεφαλι και δεν παθαινουν τιποτε, σου ριχνουν μια και εισαι κατω

@Jaco το 40 αποκλειεται, 24 ή 30 φαινεται καλα ,αλλα θελει χρονο (ωρες) παιχνιδιου για να δεις πιο ειναι βολευει καλυτερα.(παντως η θεα απο το ελικοπτερο ειναι βελτιωμενη, και το κουμανταρης καλυτερα) Θα παιξω μερικες μερες με 24 και μετα θα παω 30.

Τραβηξα και μερικες εικονες και bench me to frap για καθε fov

θελεις να τα βαλω εδω ή στο ATI Eyefinity

Η καρτα της nV (9800) ειτε υπαρχει ειτε οχι ενα και το αυτο , καμμια διαφορα.

Μπορει να πει να πει κανενας μερικες πληροφοριες παραπανω για τα υπολοιπα modes που μπηκαν στο παιχνιδι περα απο το Rush της ΒΕΤΑ.

Έγινε επεξεργασία από anarxos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Conquest

Rush

Squad Rush

Squad Deathmatch

Το Conquest είναι με άλλα λόγια το γνωστό Capture the Flag. Κάθε χάρτης έχει 3 ή 4 βάσεις, οι οποίες έχουν από μια σημαία. Για να καταλάβεις μια εχθρική βάση πρέπει να παραμείνεις 1 λεπτό περίπου κοντά στη σημαία, έτσι ώστε να κατεβάσεις τη σημαία του εχθρού και να σηκώσεις τη δική σου. Αφού καταληφθεί μια εχθρική βάση, μπορεί η ομάδα σου να κάνει και respawn εκεί. Υπάρχει ένδειξη στο radar αλλά και ηχητική ένδειξη όταν κάνεις take over μια βάση. Εάν είστε καβατζωμένος/κρυμμένος κάπου δίπλα στη σημαία και δεν έχετε οπτική επαφή με αυτή, και σταματήσουν οι ενδείξεις ότι καταλαμβάνετε τη βάση, σημαίνει ότι κάποιος εχθρός είναι επίσης κοντά στη σημαία. Στο radar επίσης εμφανίζονται και τα tickets της κάθε ομάδας. Τα tickets μειώνονται όσο σκοτώνετε αντιπάλους και όσο καταλαμβάνετε εχθρικές βάσεις. Νικητής ανακυρήσσεται αυτός που θα μηδενίσει πρώτος τα tickets του εχθρού.

Το Rush είναι γνωστό από τη BETA, στο οποίο πρέπει να καταστραφούν οι εχθρικοί σταθμοί mcom. Ισχύει το ίδιο με τα tickets.

Το Squad Rush είναι το ίδιο απλά έρχονται αντιμέτωπα δύο Squads και όχι divisions (ομάδες).

Στο Squad Deathmatch, το μόνο που μετράει είναι τα Kills. Ανακυρήσσεται νικήτρια η ομάδα που θα φτάσει πρώτη τα 50 Kills. Στο Squad Deathmatch, παρέχεται και ένα infrantry vehicle το οποίο όποιος το πάρει έχει μεγάλο πλεονέκτημα (όχι όμως αν η αντίπαλη ομάδα έχει καλό engineer).

Προσωπικά προτιμώ το Conquest, και για να είμαι ειλικρινής δεν έχω παίξει ούτε ένα Rush μετά από τη Beta (εχω παίξει μια φορά squad deathmatch αλλά μου φαίνεται πολυ ανώριμο και nofun). O λόγος είναι ότι στο Conquest μπορείς να εφαρμόσεις καλύτερα κάποια τακτική. "Συνταγή επιτυχίας" είναι εάν είστε παρεάκι squad με 2 assault, 1 medic και έναν engineer (ή και έναν recon αναλόγως εάν το map έχει άπλα), και προχωράτε καλύπτοντας ο ένας τα νώτα του άλλου.

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παίδες, it's official, το παιχνίδι είναι κορυφή. Και από άποψη perfomance σε σχέση με την beta, μέρα με τη νύχτα, το έβαλα τα πάντα όλα full (εκτός HBAO και VSync ON - 1η φορά που το βάζω σε game, άλλα είχα έντονο tearing χωρίς αυτό) και το παιχνίδι πάει silky smooth >60fps σταθερά 99.9% των περιπτώσεων. Κάποια στιγμή θα βάλω μέσα και το HBAO να δω αν θα κρατηθεί το sync. Και από ping βέβαια, σφαίρα, γύρω στο 70, άντε βαριά βαριά 80 σε full 32αρη server.

Χάρτες δεν τους έπαιξα όλους, 2-3 που έπαιξα είναι αρκετά καλοί, αν και κάποιοι θα ήθελαν κανένα όχημα παραπάνω.

Level μόλις πήρα το 4, σαν medic πρώτα για το revive και λίγο engy για το repair tool (τα βασικά εργαλεία της δουλειάς δλδ). Η πλάκα είναι ότι σε ένα server που μπήκαμε με κάτι παιδιά από την clan ήτανε κάτι τυπάδες 28 lvl, μα καλά, αυτοί non-stop το πήρανε :hehe:

Γενικά, το κάψιμο νομίζω ότι είναι δεδομένο. :p

Athanasios2104 (in-game)

athanasios2104 (x-fire)

Link to comment
Share on other sites

Στο Squad Deathmatch δηλ ουτε σημαιες ουτε σταθμοι ; Η μια ομαδα εξοντωνει την αλλη;

Παράθεση:

Μπορει να πει να πει κανενας μερικες πληροφοριες παραπανω για τα υπολοιπα modes που μπηκαν στο παιχνιδι περα απο το Rush της ΒΕΤΑ.

Τσεκαρε το manual ;)

Τι λες ρε παιδι μου, πως δεν το σκεφτηκα, πωπω. Έγινε επεξεργασία από anarxos
Link to comment
Share on other sites

Eχθες το βράδυ έπαιξα με labιτες και το μόνο που έχω να πώ είναι ότι είτε παίζουν με hacks είτε ότι είμαι toonoob για τέτοια games. Βαρέθικα να πεθαίνω. Εχτές κατάφερα να ξεκλειδώσω το XMP8 αλλά η διαφορά από τους άλλους εκαι μέσα είναι χαώδης !!!

Link to comment
Share on other sites

Eχθες το βράδυ έπαιξα με labιτες και το μόνο που έχω να πώ είναι ότι είτε παίζουν με hacks είτε ότι είμαι toonoob για τέτοια games. Βαρέθικα να πεθαίνω. Εχτές κατάφερα να ξεκλειδώσω το XMP8 αλλά η διαφορά από τους άλλους εκαι μέσα είναι χαώδης !!!

Αντε γεια σου. Γιατι στο τελος θα πρεπει να αποδειξουμε οτι δεν ειμαστε ελεφαντες.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου καποιος γιατι σε καποιους το λεβελ αλλαζει συνεχεια? καποιο hack? τι θα γινει με δαυτους? δεν μπορω να μπς και σε σερβερ με punkbaster...

Κάνε το Uninstall και πέρνα το πάλι από εδώ.. http://www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe

Αν δεν σου κάνει update, κάνε το manual.

Μωρέ το stats padding δεν είναι πρόβλημα, γιατί δεν μας επηρεάζει άμεσα, τα aimbots είναι το θέμα που χαλάνε το παιχνίδι...

Έφαγα κάτι headίδια από M9 χθες όλα δικά μου :hehe:

Έπαιξα χθες καμιά ωρίτσα, conquest. Το παιχνιδάκι τα σπάει απλά. Τα γραφικά πάνε πολύ καλύτερα από πριν, lag έχω περισσότερο ~20ms.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.