Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Χριστος ανεστη σε ολους!

Να ρωτησω κατι,υπαρχει τροπος να βγαλω τα εφε καπνου ή ομιχλης ,καθως και στο πυροβολο του med τον καπνο οταν βαραει?

Με τα 2 πρωτα δεν εχω καλη ορατοτητα οταν εχω sniper και με το 3ο δεν μπορω να στοχευσω σωστα γιατι δεν βλεπω τι βαραω σε close range.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο βιολι μου ρε???

Διάβασε το ποστ πανω απο το δικο μου και ασε το :spam:

Αμα ξερεις πως μπορει να βγαλει τον καπνο απο τα gunshots πες του

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπα σορρυ!Αν καταλαβα τωρα το ποστ σου πηγαινε για τα τις ομιχλες και τις σκονες που εχει το παιδι οταν παιρνει sniper!Στην αρχη νομιζα οτι πηγαινε σε εμενα για αυτο απαντησα.1000 συγνωμη!

Edit:Δεν ξερω

Έγινε επεξεργασία από ManolisX
Link to comment
Share on other sites

Χριστος ανεστη σε ολους!

Να ρωτησω κατι,υπαρχει τροπος να βγαλω τα εφε καπνου ή ομιχλης ,καθως και στο πυροβολο του med τον καπνο οταν βαραει?

Με τα 2 πρωτα δεν εχω καλη ορατοτητα οταν εχω sniper και με το 3ο δεν μπορω να στοχευσω σωστα γιατι δεν βλεπω τι βαραω σε close range.

Οχι γιατι ειναι μερος του παιχνιδιου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

Αυτη την στιγμη με το συστημα μου παιζω σε medium se 1680x1050 σε καλα fps , απο 50-80

Αν αλλαξω cpu και βαλω quad Q9550 θα δω βελτιωση να παιζω σε high settings ή οχι?

quad vs dual δηλαδη υπαρχει αυτο το θεμα στο game αυτο?

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις τις 147 προηγουμενες σελιδες,θα διαπιστωσεις οτι το game γουσταρει quad με τα χιλια...

αυτο που θα κερδισεις κυριως ειναι την σταθεροτητα σε fps..με dual εχουμε μεγαλο fps drop στο mp οταν γινεται χαμος στην μαχη..κοινως,αυτο το 50-80 που περιγραφεις,θα γινει περισσοτερο 70-80 ,παρα 90-120...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

Αυτη την στιγμη με το συστημα μου παιζω σε medium se 1680x1050 σε καλα fps , απο 50-80

Αν αλλαξω cpu και βαλω quad Q9550 θα δω βελτιωση να παιζω σε high settings ή οχι?

quad vs dual δηλαδη υπαρχει αυτο το θεμα στο game αυτο?

Αν και δεν εχουμε την ιδια καρτα γραφικών αλλα παρόμοιων δυνατωτήτων (ATI 5770) εγω με quad παιζω στα 50-80 με max setings ΑΑ x2, Anisotropic x2, Bloom off, HBAO off

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα με τρελανετε ? εγω με gtx260 και q6700 στα 3.3 αμα ειμαι σε 32man server πεφτω και στα 35fps για πλακα με τα παρακατω settings

[WindowSettings]

Width=1680

Height=1050

Fullscreen=true

RefreshRate=120

VSync=false

[sound]

Quality=high

VoipEnable=true

SpeakerCount=6

[Graphics]

Effects=low

Soldiers=high

Vehicles=high

Overgrowth=medium

Undergrowth=medium

StaticObjects=low

Terrain=low

Shadows=medium

Bloom=false

HSAO=false

MSAA=1

Water=low

MainQuality=custom

Texture=low

DxVersion=10

Aniso=3

Detail=low

RenderAheadLimit=0

Fov=55

Αλλαζω καρτα τελος του μηνος ετσι κι αλλιως, αλλα αμφιβαλω αν θα δω σοβαρη διαφορα στο συκεκριμενο παιχνιδι, τα 35αρια σε server με υψηλο "πληθυσμο" βρωμανε cpu limitation :hm:

Link to comment
Share on other sites

Ρε θα με τρελανετε ? εγω με gtx260 και q6700 στα 3.3 αμα ειμαι σε 32man server πεφτω και στα 35fps για πλακα με τα παρακατω settings

Απλά προς ενημέρωσή σου με το σύστημα της υπογραφής μου έχω 60-80 (90 σε μερικά σημεία) frames με όλα full, 1920x1200 και AA x1, AF x16 και HBAO off.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα ρε μαν, λες αμα ανεβασω details κ αναλυση να ανεβουν αυτοματα και τα fps ? :p

Σε africa harbor - rush - 32 players οταν εισαι στον δρομο ( αφου καταστραφουν τα πρωτα 2 xcom της πιστας δηλαδη ) δεν εχεις δει ποτε κατω απο 60fps δηλαδη ?

Τι διαολο, αναβολικα ταιζετε το ΑΤΙ σας ? :p

bc1p.th.jpg

Μεχρι και το profile του παιχνιδιου στους drivers εχω βαλει στο high performance Ολα τα optimization on και το negative lod bias στο allow μπας και κερδισω κανενα frame :hm:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα ρε μαν, λες αμα ανεβασω details κ αναλυση να ανεβουν αυτοματα και τα fps ? :p

Σε africa harbor - rush - 32 players οταν εισαι στον δρομο ( αφου καταστραφουν τα πρωτα 2 xcom της πιστας δηλαδη ) δεν εχεις δει ποτε κατω απο 60fps δηλαδη ?

Τι διαολο, αναβολικα ταιζετε το ΑΤΙ σας ? :p

bc1p.th.jpg

Μεχρι και το profile του παιχνιδιου στους drivers εχω βαλει στο high performance Ολα τα optimization on και το negative lod bias στο allow μπας και κερδισω κανενα frame :hm:

Οχι απλα το παιχνίδι φαινεται να "ταιριάζει" περισσοτερο στις ΑΤΙ

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη παίδες, i'm back in action :victory:

Αύριο - μεθαύριο θα σηκώσουμε και τους server μας (32αρης normal + 24αρης hardcore από i3d), αναλυτική διαφήμιση αύριο (πρέπει να κανονισω τις "λεπτομέρειες" με τον neph, καθώς αυτός χρεώνει τη διαφήμιση-post με το γράμμα! Στο Novasport πιο φτηνά θα μας έβγαινε :hehe: ).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Phenom 955@4, 4870x2.

Παίζω ολα low, dx9, no AA,ανάλυση 1680.

Συνήθως με βάζει πρώτο στο παιχνίδι. Όταν είμαι μόνος και μέχρι να συνδεθούν άλλοι παίχτες είμαι κολλημένος στα 200 fps. Όσο συνδέονται παίχτες τόσο πέφτουν τα fps. Τελικά σε 32αρι παίζω με 90-100 fps όταν γεμίζει.

Στο ίδιο setup αλλά με phenom 720@3.7 ήμουν 130-140 άδειο και 70-80 γεμάτο

Καθαρά cpu limited

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.