Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι...

Είχα κάνει preorder εδω και μιάμιση βδομάδα μέσω πιστωτικής το Vietnam με άλλο account από αυτό που παίζω το BC2...Μη ρωτήσετε γιατί, απλά σκάλωσε το μυαλό μου...:man_in_love:

Στις 17 του μηνός λοιπόν, βλέπω σε κάποια φόρουμ πως το Vietnam πρέπει να είναι αγορασμένο από το ίδιο eaaccount, με αυτό που παίζεις το απλό BC2 για να μπορείς να παίξεις...

Στέλνω κι εγώ mail στο μπαμ στο support της ea εξηγώ τί έχει παιχτεί και ζητώ είτε να συγχρονοστούν και τα 2 account :p είτε να ακυρώσει τη παραγγελία και να το παραγγείλω ξανά με το σωστο eaaccount..

Στις 18 λοιπόν σκάει mail με το serial...:getlost:

Λέω ωραία, τσάμπα τα δώσαμε τα 13 ευρώ...Τι να κάνω κι εγώ, λέω κάτσε να βάλω το serial να δω μπας και παίζει, όπως κι έγινε!Το παιχνίδι παίζει, τα πάντα όλα κομπλεεεεεεεεεεεέ...Παίζω κανα 2ωρο, το κλείνω και στέλνω κατευθείαν mail στο support να ακυρώσουν την ακύρωση της παραγγελίας...:p

Δεν περνούν 5 λεπτά από την ώρα που έστειλα to mail και τσούπ σκάει mail απο τον EASmith...

"We would like to ...." με τα πολλά ακυρώνουν την παραγγελία....

Tο βράδυ ξαναμπαίνω και παίζω κανονικά και πριν λίγο μου ρθε mail απο τον EAJim αυτή τη φορά που μου λέει πως έχει ήδη γίνει αίτηση για refund και δεν μπορεί να το αλλάξει και με παρακαλεί να ξαναγοράσω το παιχνίδι....

Κι ερωτώ...Εγώ έχω ήδη βάλει ενα serial number...Πως θα βάλω το 2ο εάν τελικά ξαναγοράσω το game?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν μπορεις πες μου τι ακριβως εκανες και σου εδωσε το veteran?

Πάει καιρός από τότε και δεν θυμάμαι τα βήματα. Θυμάμαι όμως ότι δεν έκανα τίποτα που να με δυσκόλεψε. Δηλαδή ήταν κάτι απλό του στυλ, κάνεις νέο λογαριασμό το heroes με το email που έχεις το account σου στο bad company 2, παίζεις, έναν-δύο γύρους και νομίζω έπειτα πας εδώ κάνεις login και βάζεις το παίκτη σου από το heroes.

Link to comment
Share on other sites

τι να πω? εγω το παιχνιδι το original το εχω αγορασει με το dvd......τωρα εγω θα σου ελεγα να κατεβασεις απο καπου το iso και να περασεις τον κωδικο του BF που εχεις και μετα να περασεις κανονικα τον κωδικο του vietnam και πιστευω θα δουλεψει...Ακου τον απατεωνα τι ειπε......'' ξαναγορασε το game ''.....μαλλον θα μας περασε για χαζο-αμερικανακια

Έγινε επεξεργασία από Captainjohnnyred
Link to comment
Share on other sites

Όχι μάλλον δεν το εξήγησα σωστά...Το BC2 το χω κι εγώ αγορασμένο σε dvd!

To θέμα είναι ότι λόγω του ότι διάβασα σε φόρουμ από πολλούς :wall: ότι δεν μπορείς να παίξεις το βίετναμ αν το έχεις αγοράσει με άλλο eaaccount από αυτό που παίζεις το απλό bc2, ζήτησα να γίνει refund (πράγμα που έγινε) χωρίς πρώτα να δοκιμάσω το serial να δω αν παίζει!!Και παίζει!!!

Όμως εφόσον έχει ήδη δρομολογηθεί η επιστροφή των 12,99 κι εγώ έχω ήδη χρησιμοποιήσει το serial που μου στείλανε, αν ξαναγοράσω το game το νέο serial που θα το βάλω?????????????

Link to comment
Share on other sites

Όμως εφόσον έχει ήδη δρομολογηθεί η επιστροφή των 12,99 κι εγώ έχω ήδη χρησιμοποιήσει το serial που μου στείλανε, αν ξαναγοράσω το game το νέο serial που θα το βάλω???
Εκει που εβαλες και το πρώτο...
Link to comment
Share on other sites

Πετυχημένο remake το vietnam expansion (2 παιχνίδια σε 1 περιβάλλον), σε βάζει στο κλίμα της εποχής με τη μουσική του, με την έλλειψη τεχνολογίας και τσιμέντου και με τον τότε οπλισμό (αλήθεια από τότε το Μ60 θέριζε; ).

Το huey βάζει τα γυαλιά στα apache/havoc με τους ελιγμούς του.

Στον hill137 νοιώθεις σαν να βρίσκεσαι στη κόλαση και σαν να πατάς πάνω σε μισοσβησμένη λάβα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σίγουρα... πάντως εγώ κρατιέμαι και δεν μιλάω ακόμα γιατί δεν έχω λιώσει πάνω από 2ωρο, αλλά μου φαίνεται ευνοεί "κακούς" και μη ομαδικούς παίχτες, αλλά θα το τεκμηριώσω όταν έχω καλύτερη άποψη...

Σ' αυτό πους λες πάντως, οι αμερικλάνοι έχουν υπεροχή σαν εξοπλισμό και αν σηκωθούν 2 ελικόπτερα, τελειώνει και το παιχνίδι... δεν λέω ρεαλισμός, αλλά όχι μόνο από την μια πλευρά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τώρα που μου έφυγε η πρώτη εντύπωση...

Στο vietnam έχει πάρει μια τροπή στο πιο COD (arcade) από τον ρυθμό που τρέχεις μέχρι το πόσο κλωτσάνε και την ζημιά που κάνουν τα όπλα... και γενικά μου δίνει την αίσθηση του πολύ εύκολου να σκοτώσεις με οποιοδήποτε όπλο από οποιαδήποτε απόσταση.

υ.γ.1 δεν έχω ασχοληθεί ιδιέτερα με τα οχήματα

υ.γ.2 μπορεί απλά να έγινα ΤΟΣΟ καλός αλλά χλομό, ακόμα noobακι είμαι που το παίζει Rambo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και θεωρώ εύστοχη την παρατήρηση σε κάποια fora ότι το παιχνίδι έχει γίνει πολύ "Medal of Honour". Όπως είπε και ο Jaco ελάχιστη αίσθηση ομαδικότητας, όλοι τρέχουν μετά το spawn, σκοτώνουν σκοτώνονται και ξανά το ίδιο. Ο μόνος λόγος που εκμεταλλεύονται την squad τους είναι για να κάνουν spawn πιο κοντά στη μάχη. Πολλές φορές διάβασα επίσης άτομα που στο BC2 δεν τα πήγαιναν τόσο καλά, αλλά στο Vietnam τα πάνε τέλεια και αντίστοιχα άτομα που στο BC2 τα πήγαιναν καλά, εδώ να μην τα πηγαίνουν.

Νομίζω ότι το vietnam άλλαξε το στυλ, για να τραβήξει άλλο κοινό. Θα συνεχίσω με το κλασσικό...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μα μπορεί να είναι μια χαρά, απλά δεν είναι για το στυλ παιξίματος μου. :)
Ρε συ αφου ξερεις οτι ειναι θεμα ομαδας....και γω σημερα εκανα ενα καλο παιχνιδι μετα απο τοσες μερες(δες απο πανω) και ω τι συμπτωση, ειχα τον Sof μαζι μου και τον skiouli....

Αποψη μου ειναι οτι και στο vietnam αν δεν εχεις καλους συμπαιχτες, τον ηπιες..... :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αφου ξερεις οτι ειναι θεμα ομαδας....και γω σημερα εκανα ενα καλο παιχνιδι μετα απο τοσες μερες(δες απο πανω) και ω τι συμπτωση, ειχα τον Sof μαζι μου και τον skiouli....

Αποψη μου ειναι οτι και στο vietnam αν δεν εχεις καλους συμπαιχτες, τον ηπιες..... :hehe:

Ναι τον είδα και τον sof σήμερα στο hardcore squad deathmatch (τι χαζό mode και αυτό ρε παιδί μου). Αν είναι να γουστάρετε να σας "δέρνουν" πάω πάσο :p

Δεν ξέρω ποιος είναι ο skioulis αλλά λίγο που τον έκοψα φαίνεται καλός καμπεροsniper... :hehe:

Όσο καλή ομάδα και να εχεις στο vietnam, αναλόγως την πίστα το ξύλο θα το φας. Θυμάμαι με τον shooterάκη σε κάποια φάση, που είμασταν η μισή ομάδα medics και γινόμασταν μεταξύ μας revive και παρόλα αυτά δεν καταφέραμε να φτάσουμε καν στα mcoms. Πράγμα που στο κλασσικό θα ήταν δύσκολο εώς αδύνατο να συμβεί...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.