Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

τι εννοεις ''με απλη αλλαγη του dvi''?αλλαξες θυρα απλα η αλλαξες πως συνδεεται με την οθονη?

εγω εχω μια 5770 και εχω ολα τα καλα που εχουν αναφερθει συν καποια ακομα:shout:.

την εχω συνδεσει μεσω hdmi.υποθετεις αν αλλαξω τη συνδεση σε dvi να ειναι καλυτερα??

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει και τις 2 κάρτες πάνω και απλά αλλάζει dvi χειροκίνητα είτε από το βύσμα είτε από την ανίχνευση της οθόνης.

Μόνο το βύσμα, δεν χρειάζεται κάτι άλλο στα win7!

Link to comment
Share on other sites

αν το εχω πιασει σωστα...,αυτο που λεγεται ειναι οτι με nvidia καρτες το bc2 παιζει''καλυτερα''με λιγοτερα προβληματα??:nothing:

τζωρτζη,βλεπω θεριζεις κοσμο αλυπητα:).κανε με add αν θες.asbatey-gr ειναι το nick μου

hurin,σου εχω στειλει add request:)

Έγινε επεξεργασία από asbatey
Link to comment
Share on other sites

στο server tou lab.να μου πεις εμπενε και κανεις μεσα?οχι

Νομίζω οτι τα έχουμε ξαναπεί περί εύκολη εύρεση συγκεκριμένου σερβερ .

Το παιχνίδι δεν βοηθάει , έχει μενού δύσκολο.

Απο την άλλη , αμα ο κάθε σερβερ δεν είναι δηλωμένος στην εταιρεία πως να βρεθεί .. με στατς και κολπα και προστασια cheat ???

Θα χαιρόμουν πολύ να έπαιζα σε πραγματικά ελληνικό σερβερ εντός Ελλάδος ,

θα είχα ασυζητητί ένα Ping 40 ms και όχι 200 .. άσε που όταν ανεβαίνει στα 350 γίνεται βάρκα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

αν το εχω πιασει σωστα...,αυτο που λεγεται ειναι οτι με nvidia καρτες το bc2 παιζει''καλυτερα''με λιγοτερα προβληματα??:nothing:

τζωρτζη,βλεπω θεριζεις κοσμο αλυπητα:).κανε με add αν θες.asbatey-gr ειναι το nick μου

hurin,σου εχω στειλει add request:)

Έτσι ακριβώς. Χωρίς spawn lag, mcom lag, stuttering. Βρήκα ξανά την υγειά μου! :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Xmm, το game είναι ωραίο.. το μονο που μου την έσπασε κυριολεκτικά είνaαι ότι δεν υπάρχει server που να μην είναι κάποιος έμπειρος παίχτης.. όλο παίζω εναντίον 10-40-50.. οι οποιοι με προηγμένα όπλα θέλουν μονο 2 hit και έφυγαααα..

Δεν είχα κανένα πρόβλημα με την HD4870 σε lag, μονο στην αρχή λόγο λαθών ρυθμίσεων είχα ελαφρό lag στο spawn.. αλλα τώρα με την HD6850 τρέχει ακόμα καλύτερα... full γραφικά χωρίς φίλτρα, και έχω average: 80 fps... στα 1920 x 1080.

Εάν ψήνεται κανεις να παίξουμε κάνα round.. add: "GhostDog13".. ;)

Link to comment
Share on other sites

αν το εχω πιασει σωστα...,αυτο που λεγεται ειναι οτι με nvidia καρτες το bc2 παιζει''καλυτερα''με λιγοτερα προβληματα??:nothing:

Δεν θα το 'λεγα, ρώτα τον GruntGR, αυτός ξέρει... :p

Xmm, το game είναι ωραίο.. το μονο που μου την έσπασε κυριολεκτικά είνaαι ότι δεν υπάρχει server που να μην είναι κάποιος έμπειρος παίχτης.. όλο παίζω εναντίον 10-40-50.. οι οποιοι με προηγμένα όπλα θέλουν μονο 2 hit και έφυγαααα..

Υπάρχουν servers με νέους μόνο αν ψάξεις με keywords "noobs", "max", "lvl" κτλ θα βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με μια HD4890 1GB παίζω το game ολα full, φιλτρα οχι, χωρις spawn lag, mcom lag, stuttering κ.λπ, με average 85 (max ~120) frames στα 1680x1050. Οπότε θα έλεγα πως δεν είναι μόνο θέμα καρτων. Παίζουν μαλλον όλα τα parts του συστήματος το ρόλο τους, οπότε εξαρτάται...:/

Link to comment
Share on other sites

τωρα στη 5850 εποχη , δοκιμασα να βαλω φιλτρα,αλλα κατι με χαλουσε στο ολο shiny θεμα...

με θαμπωναν κατι αντανακλασεις απο το υπερπεραν,κατι ο ηλιος κατι το ενα ,κατι το αλλο...ειχα μαθει αλλιως,δεν μπορουσα να σημαδεψω..:p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σημαντικό ρολο παίζει και το σύστημα... Windows.. και τι windows...

Ένα παράδειγμα που έχω είναι ότι με Windows ΧΡ 32bit, στο IV, έφτανα με το ζόρι 25FPS στο low.

Στα Windows 7 32bit, 55FPS... στα Windows 7 64bit, 85 FPS!

(τότε είχα την HD4870.. το IV δεν το έχω δοκιμάσει στην 6850!)

Και τώρα, βλέπω αρκετή διαφορα όταν τρέχω το game από τα 32bit WXP.. k τρέχει καλύτερα στα Windows 7 32bit.. (άντε να ξανακάνω format να ξανά-βάλω τα 64bit, μπας k δω λίγο φως :p)

Link to comment
Share on other sites

τωρα στη 5850 εποχη , δοκιμασα να βαλω φιλτρα,αλλα κατι με χαλουσε στο ολο shiny θεμα...

με θαμπωναν κατι αντανακλασεις απο το υπερπεραν,κατι ο ηλιος κατι το ενα ,κατι το αλλο...ειχα μαθει αλλιως,δεν μπορουσα να σημαδεψω..:p

bloom = false απτο settings.ini , gl hf :p

Παντως με 11.4 beta εχω δει μεχρι 44fps το λιγοτερο σε oasis conquest 32 players, εκει ομως που πεταει το game και αισθανομαι "αιλουρος" ειναι μονο οταν παιζω σε 16αρηδες οπου ειμαι στα 70-80fps και βαλε συνεχεια , εκανα 20-2 τις προαλλες σε cold war SQDM και παλι δεν φτασαμε τα 50 kills πρωτοι,οταν εκραξα στην squad μου ο ενας απαντησε οτι του εκατσε 3 φορες knife glitch ( πως να μην τον πιστεψω, dice ειναι αυτη :wall: ) ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΚΛΩΝΟΠΟΙΗΣΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ! :p

Σε nvidia μια χαρα παιζει πλεον αρκει να νιωθει και ο cpu.

Αυτο με το hdmi συμβαινει και στις 2 εταιρειες και πρεπει να εχει να κανει με τον audio driver που φορτωνεται οταν χρησιμοποιουμε την αντιστοιχη εξοδο της καρτας.

Επισης και με το AEK κανεις kill με 2 hit και με το 9A-91 ακομα και με το M1 του παππουλη μου σκοτωνεις αμα εισαι μαγκας, αρκει μονο να εχεις στοχο και σε αυτο δεν παιζει ρολο το level, εχω δει 50αρηδες που βαρανε στον γαμο του καραγκιοζη χεχε .... :p

Link to comment
Share on other sites

Χάχα, όπως και στο τρίτο παιχνίδι που έπαιζα online, πέτυχα ένα quad με έναν 50ri, με tanks.. μου βγήκε από πάνω με alma και τον γάζωσα :p k μετά έλεγε πως είχα cheats, και ότι δεν γίνετε να τον σκότωσα έτσι! axaxaxa :wall::wall::wall::dance3:

Link to comment
Share on other sites

GhostDog13 θα σε κανω add:) οταν ξαναμπω.

grunt,ειναι δλδ οπως το υποψιαστηκα με το hdmi.το προβλημα μου βεβαια ειναι οτι δεν εχω ηχεια,ακουω απο την οθονη:shout:.

βασικα με το hdmi τι γινεται:παιζω σε 1680χ1050 αλλα η οθονη μου βγαζει ενδειξη οτι η επιλεγμενη αναλυση ειναι πχ. 1920χ1080.δεν πετυχαινει μια το ατιμο:dance3:και με μπερδευει

Link to comment
Share on other sites

grunt,ειναι δλδ οπως το υποψιαστηκα με το hdmi.το προβλημα μου βεβαια ειναι οτι δεν εχω ηχεια,ακουω απο την οθονη:shout:.

Παρε ακουστικα ρε καραμητρο, ηχεια λεει rofl

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA]YouTube - Virtual Barber Shop (Audio...use headphones, close ur eyes)[/ame]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.