Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Τις τελευταίες μέρες συνεχώς με kickάρει το punkbuster με σφάλμα "Losing Key Packets 9005", είτε για 2 είτε για 5 λεπτά, όπως του καπνίσει. Το κάνει μετά από μισάωρο περίπου, και μετά συνέχεια. Το έχω κάνει update κανονικά, αλλά και πάλι τίποτα... Τι μπορεί να είναι και τι μπορώ να κάνω?? Μου τα 'χει πρήξει, δεν μπορώ να παίξω...

Ρε παίδες κανεις? Δεν μπορώ να παίξω καν...:hm:

Link to comment
Share on other sites

Kάποιοι λένε ότι φταίει το TuneUp. Αν το χρησιμοποιείς δοκίμασε και χωρίς αυτό. Αλλιώς δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το punkbuster, να σβήσεις manually τον φάκελο του και να το επανεγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Kάποιοι λένε ότι φταίει το TuneUp. Αν το χρησιμοποιείς δοκίμασε και χωρίς αυτό. Αλλιώς δοκίμασε να απεγκαταστήσεις το punkbuster, να σβήσεις manually τον φάκελο του και να το επανεγκαταστήσεις.

To tune up τοσο καιρό το χρησιμοποιώ, τώρα του ήρθε?

Το punkbuster πως το σβήνω, μόνο manual? Και που είναι ο φάκελος του γιατί δεν τον έχω δει...:hm:

Link to comment
Share on other sites

To tune up τοσο καιρό το χρησιμοποιώ, τώρα του ήρθε?

Το punkbuster πως το σβήνω, μόνο manual? Και που είναι ο φάκελος του γιατί δεν τον έχω δει...:hm:

Καντο ένα uninstall δεν χάνεις τπτ...Κι εγώ τα ίδια είχα, νομίζω λόγω του maintnance του TuneUp...Tο στειλα έβαλα και high priority το pb και απο τότε κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Καντο ένα uninstall δεν χάνεις τπτ...Κι εγώ τα ίδια είχα, νομίζω λόγω του maintnance του TuneUp...Tο στειλα έβαλα και high priority το pb και απο τότε κομπλε...

Τι εννοείς high priority? Απο που?

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα (losing packets 9005). Έσβησα το punkbuster και το ξαναεγκατέστησα, του έκανα update, τίποτα αυτό. Το περίεργο είναι ότι δεν μου το κάνει σε όλους τους server. Λέτε κάποιοι να μην το τρέχουν, ενώ δηλώνουν ότι το τρέχουν???

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς high priority? Απο που?

αν δεν κατάλαβα λάθος

από διαχείριση εργασιών εννοεί(ctrl+alt+del)

πας στις διεργασίες και βρίσκεις το punkbuster

πατάς πάνω του δεξί κλικ->"ορισμός προτεραιότητας"->"υψηλή/σε πραγματικό χρόνο"

αν έχω κάνει λάθος ας το διορθώσει κάποιος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κατάλαβα λάθος

από διαχείριση εργασιών εννοεί(ctrl+alt+del)

πας στις διεργασίες και βρίσκεις το punkbuster

πατάς πάνω του δεξί κλικ->"ορισμός προτεραιότητας"->"υψηλή/σε πραγματικό χρόνο"

αν έχω κάνει λάθος ας το διορθώσει κάποιος

Ναι αυτό λέω...Βασικά νομίζω ότι λόγω του maintnance του tuneup το οποίο προσπαθεί να απελευθερωσει πόρους στο σύτημα σε πραγματικό χρόνο, έστελνε το pb στο διάολο....Απ όταν το έστειλα δεν έχω τέτοιο πρόβλημα!Επαναλαμβάνω ότι δεν έχεις τπτ να χάσεις... :p

Eννοείται πως πρέπει να κάνεις και update to pb έτσι? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω...Βασικά νομίζω ότι λόγω του maintnance του tuneup το οποίο προσπαθεί να απελευθερωσει πόρους στο σύτημα σε πραγματικό χρόνο, έστελνε το pb στο διάολο....Απ όταν το έστειλα δεν έχω τέτοιο πρόβλημα!Επαναλαμβάνω ότι δεν έχεις τπτ να χάσεις... :p

Eννοείται πως πρέπει να κάνεις και update to pb έτσι? ;)

Εννοείται!;)

High priority το βάζω απο διαχείριση εργασιών όταν έχω το game ανοιχτό, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ παίξαμε μαζί με τον KostasNK σε server με 4000 tickets (heavy metal) , κάποια στιγμή βγήκε , εγώ άντεξα ως το τέλος. μιλάμε για επική μάχη .Οι αντίπαλοι αν και χάσανε με 2500 tickets διαφορά παλεύανε μέχρι τέλους.Το έχω κάψει τελείως λέμε...:fun::man_in_love::hang3:.Και αυτό ήρθε μετά από ένα πάλι γύρο με 2000 tickets. To βράδυ πρωί που έπεσα για ύπνο έβλεπα στον ύπνο μου κανόνια και ραϊμένταλ...:fist:.

Α... το Vietnam μαμεί και δέρνει...ΑΠΑΙΧΤΟ!

Έγινε επεξεργασία από chrkon
Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ παίξαμε μαζί με τον KostasNK σε server με 4000 tickets (heavy metal) , κάποια στιγμή βγήκε , εγώ άντεξα ως το τέλος. μιλάμε για επική μάχη .Οι αντίπαλοι αν και χάσανε με 2500 tickets διαφορά παλεύανε μέχρι τέλους.Το έχω κάψει τελείως λέμε...:fun::man_in_love::hang3:.Και αυτό ήρθε μετά από ένα πάλι γύρο με 2000 tickets. To βράδυ πρωί που έπεσα για ύπνο έβλεπα στον ύπνο μου κανόνια και ραϊμένταλ...:fist:.

Α... το Vietnam μαμεί και δέρνει...ΑΠΑΙΧΤΟ!

Χαχαχα! Εσύ ήσουν ο r3dstar; Είχαμε μερικές ωράιες συνεργασίες στα m1a2! Είχε πολύ πλάκα! Ήμουνα μέσα 2h.35m και με πέταξε με ctd που είχα να δω κάτι μήνες! Ήταν ωραίο round! Είχα k/d γύρω στα 60-30 και score γύρω στα 10000 άλλα το ctd δεν με άφησε να πάρω screenshot από το τελικό score! Μετά είδα την ώρα είχε πάει 3 και κάτι και ήταν κάπου προς το τέλος και βαρέθηκα να ξαναμπώ! Τώρα γύρισα από έξοδο μπες να κάνουμε ένα αντίστοιχο round! :D

Link to comment
Share on other sites

Χτες ειδα οτι ειχε διαθεσιμη αναβαθμιση στο punkbuster για το bbc2 και την εκανα

Παλι επανελαβα χτες αυτο που ειχα κανει πριν καμποσο καιρο, δηλ headshot με sniper στον πιλοτο του heli που ηταν μαλιστα στην βαση Β και εγω στην βαση C στην acatama desert.Λεω κατσε να δοκιμασω μηπως και ...μπαμ και κατω!

Και σε λιγο λεω κατσε να ξαναδοκιμασω αλλη μια φορα σε αλλο heli ,μπαμ και κατω και αυτος ,χωρις headshot ομως αυτην την φορα.Επαθα πλακα! Λεω ενταξει ,κωλοφαρδια την μια φορα ,αλλα και δευτερη και τριτη ?

τυχαιο ?δε νομιζω!:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε.. τέλος το διάβασμα, ώρα για να ξανά-ξεκινήσω.. να φτιάξω k λίγο το ratio μου ;$.. Δεν ξανά αφήνω φίλους να παίξουνε... noobades.. βγαίνουνε με ντου και περνούν deaths -_-..

@Michalos: εε είναι άμα σε θέλει! :p

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα αποφασισε να μου σπασει τα νευρα...

πλεον οταν παιζω η 5850 ειναι μονιμα στο 99% usage..ingame εχω χαμηλα fps (25-40) και γενικα σερνεται..

δεν αλλαξα κατι..κλασσικα ιδιοι οδηγοι 11.4,Q6600@3.2,5850@800/1100,ολα medium.. τοσο καιρο ειχα gpu usage 75-80% και cpu 95+ % και fps>50 εκτος κατι drops που+που ..

σημερα με το που μπαινω σε χαρτη, η καρτα χτυπαει ταβανι 99% usage και σερνεται..το cpu στα ιδια κλασσικα...

settings.ini

[WindowSettings]
Width=1680
Height=1050
Fullscreen=true
RefreshRate=60
VSync=false
[Sound]
Quality=high
VoipEnable=true
SpeakerCount=6
[Graphics]
Effects=medium
Soldiers=medium
Vehicles=medium
Overgrowth=medium
Undergrowth=medium
StaticObjects=medium
Terrain=medium
Shadows=medium
Bloom=false
HSAO=false
MSAA=0
Water=medium
MainQuality=custom
Texture=medium
DxVersion=auto
Aniso=1
Detail=medium
RenderAheadLimit=2
Fov=65

any tips?

επισης δεν μπορω εδω και 15' να κανω log in..

εχει πεσει το συμπαν ή ειναι δικο μου θεμα?

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.