Jump to content



ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ


halifis

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα να σας δώσω συγχαρητηρια για την προσπάθεια γιατι ειναι πραγμετικά πολυ καλή .

Το site τρεχει αξιοπρεπως ειναι πλουσιο σε θεματα και ειναι και καλοστημενο.

Μονο μια παρατηρηση παντα με καλη προθεση για να μπορεσετε να ξεχωρησετε στο χωρο.

χωρις να θελω να φανώ κακος αλλά η εικονα σαν πρωτη οψη και η θεματολογια θυμιζει πολυ insomnia. Αυτη τη στιγμή δεν μου ερχεται καμια ιδεα να σας πω (ειναι πρωι ακομα βλεπετε) αλλα σιγουρα θα επανελθω. και παλι ελπιζω να μην παρεξηγηθω για το σχολιο γιατι ειναι λιγο βαρύ. Οπως και να εχει μπραβο σας παντως

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από halifis [25-10-2003 και 09:14]

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα να σας δώσω συγχαρητηρια για την προσπάθεια γιατι ειναι πραγμετικά πολυ καλή .

Το site τρεχει αξιοπρεπως ειναι πλουσιο σε θεματα και ειναι και καλοστημενο.

Μονο μια παρατηρηση παντα με καλη προθεση για να μπορεσετε να ξεχωρησετε στο χωρο.

χωρις να θελω να φανώ κακος αλλά η εικονα σαν πρωτη οψη και η θεματολογια θυμιζει πολυ insomnia. Αυτη τη στιγμή δεν μου ερχεται καμια ιδεα να σας πω (ειναι πρωι ακομα βλεπετε) αλλα σιγουρα θα επανελθω. και παλι ελπιζω να μην παρεξηγηθω για το σχολιο γιατι ειναι λιγο βαρύ. Οπως και να εχει μπραβο σας παντως

Καλώς ήρθες.

Προσωπική μου άποψη είναι ότι όπως συμβαίνει με όλα τα πράγματα, η εικόνα έχει να κάνη με την οπτική γωνία του καθενός. Εμένα πχ πολλές φορές μου θυμίζει την Βουγιουκλάκη. ’λλες πάλι την νυχτερινή περίπολο του Ρέμπραντ.

Στην θεματολογία θα συμφωνήσω μαζί σου είναι περίπου η ίδια. Όμως σε ομοειδείς δικτυακούς τόπους δεν μπορείς να ξεχωρίσεις μέσω των διαφορετικών θεμάτων, αφού είναι περιορισμένα, αλλά μόνο μέσω τις προσέγγισης σου σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες halifi,

δεν νομίζω, οπτικά τουλάχιστον, το thelab να θυμίζει κάποιο άλλο site, μιας και σχεδιάστηκε από το 0, χωρίς κανένα site σαν template.

Όσο αφορά τη θεματολογία, από την στιγμή που αποτελεί site τεχνολογίας υπολογιστών, δεν είναι δυνατόν να διαφοροποιηθεί από τα υπόλοιπα, παρόμοιου περιεχομένου sites.

Μην ανησυχείς, οι καλόβουλες παρατηρήσεις δεν παρεξηγούνται, :)

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Οι λεπτομέρειες είναι που κάνουν την διαφορά καθώς και το πως βλέπει και κρίνει ο κάθε χρήστης αυτό που εμφανίζεται στην οθόνη του υπολογιστή του.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να μπω σε διαδικασία συγκρίσεων, το κάθε site είναι αυτό που είναι και δε κρίνεται μέσα σε 2-3 γραμμές, η ενασχόληση του Lab έχει να κάνει με hardware, κάτι το οποίο δεν υφίσταται στο insomnia. Προσωπικά πιστεύω η σύγκριση είναι ατυχής αλλά αφού δεν είπες οτι μοιάζει και στο pctech, Πάλι καλά... :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από halifis [25-10-2003 και 11:14]

Καλημερα σε ολους.

.

χωρις να θελω να φανώ κακος αλλά η εικονα σαν πρωτη οψη και η θεματολογια θυμιζει πολυ insomnia.

μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος?

Εγω παντως πιστευω πως δεν εχoυν καμια σχεση..

εκτος αν εννοεις την εικονα σαν χρωμα..(γαλαζιο) :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

...μιας και σχεδιάστηκε από το 0, χωρίς κανένα site σαν template.

Αυτό είναι η μισή αλήθεια, σχεδιάστηκε έχοντας και εμπειρεία από παραδείγματα φόρουμ προς αποφυγή. Αρα δεν ειναι από το 0 .

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τα πάντα είναι θέμα οπτικής, σε άλλους θυμίζει άλλο site και σε άλλους τη βερμπαλιστική στρουχτούρα τυ σκοταδιστή Νίτσε. Δεν έχει να κάνει. Αυτό που έγραψα ήταν μια μια πρώτη εντυπωση. Τώρα αν μονο μπράβο μπράβο πρέπει να γράφετε στο φόρουμ τοτε σίγουρα και κακώς τα έγραψα.Το γαλάζιο χρώμα είναι σίγουρα πιό ξεκούραστο στο μάτι και πιο φιλικό απο το άσπρο. Για τις ομοιότητες δεν μπορώ να γίνω πιο συγκεκριμένος γιατι τι στιγμή που γράφω αυτό το site που αναφέρομαι δεν ανοιγει!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από halifis

Τώρα αν μονο μπράβο μπράβο πρέπει να γράφετε στο φόρουμ τοτε σίγουρα και κακώς τα έγραψα.

Να σαι σίγουρος ότι την καλόβουλη κριτική την θέλουμε, είναι αυτή που μας κάνει να γινόμαστε όλο και καλύτεροι

Καλώς ήρθες στο TheLab :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι και σκοταδιστής ο Νίτσε!!! Μπορείς να διαφωνείς μαζί του, αλλά δεν τον θάβεις έτσι άκαρδα. Διαφωνώ και εγώ με τις θεωρίες του περί υπεράνθρωπου, αυτού και του κολλητού του Βάγκνερ, αλλά μου άρεσε η προσέγγιση του στον μύθο του Σίσυφου.

Μάλλον ο Βεζίρης είσαι και μας το φυλάς για έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.