Jump to content



ATI Eyefinity Thread


Recommended Posts

και μια ταλαίπωρη από μένα,λόγο iphone..

img0146nd.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

το κεντρικό να ειναι πισω απο τα πλαϊνά monitor και οχι μπροστά...

και δώσε λίγο παραπάνω κλήση!

....ειναι καλυτερο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μου κάνει εντύπωση.

με την 5870,σύνδεση,δυο monitor dvi και ένα dp από monitor μέχρι την κάρτα.επίσης ένα hdmi στην τηλεόραση, δουλεύουν όλα πένα.

Τώρα που είμαι με την 6950 έχω 2 monitor dvi στην κάρτα,ένα monitor που ξεκινα με display port καλώδιο,κουμπώνει στον αντάπτορα(displayport to mini dp) και από κι στην κάρτα mini dp.

Αν κουμπώσω το hdmi της τηλεόρασης πάνω στην κάρτα, την ώρα που παίζω game το monitor με το dp αναβοσβήνει..

χωρίς το hdmi όλα καλά.

ξέρουμε τι άλλαξε η τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που μου κάνει εντύπωση.

με την 5870,σύνδεση,δυο monitor dvi και ένα dp από monitor μέχρι την κάρτα.επίσης ένα hdmi στην τηλεόραση, δουλεύουν όλα πένα.

Τώρα που είμαι με την 6950 έχω 2 monitor dvi στην κάρτα,ένα monitor που ξεκινα με display port καλώδιο,κουμπώνει στον αντάπτορα(displayport to mini dp) και από κι στην κάρτα mini dp.

Αν κουμπώσω το hdmi της τηλεόρασης πάνω στην κάρτα, την ώρα που παίζω game το monitor με το dp αναβοσβήνει..

χωρίς το hdmi όλα καλά.

ξέρουμε τι άλλαξε η τι φταίει?

Fllickering ειχαν πολλες 5870/50. Για δοκιμασε να βρεις καποιο bios αλλο να δοκιμασεις.... Αλλιως θα πρεπει να συμβιβαστεις με αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Fllickering ειχαν πολλες 5870/50. Για δοκιμασε να βρεις καποιο bios αλλο να δοκιμασεις.... Αλλιως θα πρεπει να συμβιβαστεις με αυτο.

υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται να αγοράσω ένα καλώδιο dvi το mini dp?

δηλαδή:3μονιτορ dvi, να καταλήγουν στην κάρτα 2dvi+1mini dp.

θα δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.