Jump to content



Αγορα ηχειων 2.1 ή 2.0


epivitor

Recommended Posts

Ευχαριστω για την προταση σου φιλε αλλα νομιζω πως (13,70 + 2x 16,70) 47,10 ευρω ειναι πολλα μονο για καλωδια (για μενα τουλαχιστον).

Λογικα το καλωδιο που παρεθεσα πιο πανω θα σκιζεται στη μεση οποτε δε θα υπαρχει προβλημα σχετικα με την αποσταση των 2 ηχειων.

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την προταση σου φιλε αλλα νομιζω πως (13,70 + 2x 16,70) 47,10 ευρω ειναι πολλα μονο για καλωδια (για μενα τουλαχιστον).

Λογικα το καλωδιο που παρεθεσα πιο πανω θα σκιζεται στη μεση οποτε δε θα υπαρχει προβλημα σχετικα με την αποσταση των 2 ηχειων.

Θα δείξει...

Εντάξει, έδωσα ένα πρόχειρο παράδειγμα για να καταλάβεις τη συνδεσμολογία. Θεωρώ ότι έτσι γίνεται πιο σωστά.

Καλώδια υπάρχουν πολλά, ακόμα και μόνος σου μπορείς να φτιάξεις και να γίνει εξαιρετικό.

Στο site που έδωσα παραπάνω μπορείς να βρεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

αγορασα προσφατα τα edifier s730 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο την ενταση τους και την ποιοτιτα ηχου.. στα προτεινω ανεπυφυλακτα,, αν δεν εχει προβλημα χωρου... γιατι το sub ειναι τερας

Link to comment
Share on other sites

epivitor καλώδια έχουν και ηλεκτρονικά καταστήματα όπως ο γεωργιάδης στην δωδεκανήσου που ξέρω εγώ από δυτικά και σου φτιάχνει ότι θες στο λεπτό και πολύ πιο φθηνά. επίσης έχει και έτοιμες λύσεις οικονομικότατες.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα το καλωδιο που παρεθεσα πιο πανω θα σκιζεται στη μεση οποτε δε θα υπαρχει προβλημα σχετικα με την αποσταση των 2 ηχειων.

Θα δείξει...

Έτσι ακριβώς. Τοποθετείς τα ηχεία στις θέσεις που θέλεις και στη συνέχεια σκίζεις το καλώδιο όσο χρειάζεται. Αυτό που λέει ο nickstamat αποτελεί πιο "κυριλέ" λύση, που λέμε, αλλά θέλει και περισσότερα χρήματα. Πάρε ένα ποιοτικό 3,5 mm σε 2 x RCA, σαν αυτό που δείχνεις λίγο πιο πάνω και καθάρισες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.