Jump to content



AMD Does RAID On a Chip


yanni

Recommended Posts

Θα μπορούσε να ήταν θέμα στα νέα, ίσως, αλλά ποιο πολύ το ποστάρω ώστε κάποιος σχετικός με το θέμα του RAID, αν μπορεί να μας πει τι καινούριο θα πρέπει να περιμένει κάποιος με μητρική που έχει το SB600 ή το SB700.

http://www.enterprisestorageforum.com/continuity/news/article.php/3855196

Υ.Γ. Αν το θέμα έχει αξία για νέο, απλά σβήστε το παρόν thread και φτιάξτε το ανάλογο στα νέα.

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να μας πουν τις εντυπωσεις τους, οσοι εχουν κανει RAID σε SB600-SB700- SB710-SB750 της AMD.

για εμας τους υπολοιπους που ενδιαφερομαστε και σκεφτομαστε να κανουμε RAID σε καποιο απο αυτα τα τσιπσετς, θα ηταν ενδιαφερουσες καποιες εμπειριες και οδηγιες.

και εγω συγκεκριμενα σκεφτομαι να κανω ενα RAID σε SB750 που εχω με 2χ WD 6400AAKS.

Link to comment
Share on other sites

sb700 εδώ...2x WD2500KS σε Raid-1, winxp-64... χωρίς bench μπορώ να πώ ότι έχει σχεδόν υποδιπλασιάσει boottime και load time εφαρμογών... μόνο παράπονο το write την ώρα που του έγραφα μέσω dos-ghost ήταν αίσχος....

Link to comment
Share on other sites

Είναι 500+500 (σύνολο 1TB). Το έχω σπαστό με 120GB για λειτουργικό και 880 για παιχνίδια κ.ο.κ.. Ταινίες και συχνοεγγραφές πάνε σε έναν 500ΑΑΚS και έναν 320KS.

george, ωραιος!!

φιλε δημητρη, το raid 0, το εχεις σπαστο ή ολα τα 2 ΤΒ?

Link to comment
Share on other sites

2x32 Mobi Mtron στον 790FX ( 7 64bit)

Το SB.... ειναι ο controller το southbtidge δηλ

Τωρα σε λιγο καιρο θα βγει και το SB850...

george1551 το burst σου ειναι πολυ χαμιλο...

το write back cache ειναι ενεργοποιημενο ? (αν εχει)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.