Jump to content



Περί φωτογραφικών μηχανών, φακών και λοιπών αξεσουάρ


Recommended Posts

Ρε παίδες θελω να κανω αναβαθμιση και δεν ξερω τι να παρω..

 

Είμαι ανάμεσα σε

 

Canon D70

GoPro Hero 4 Black

 

Και με μεγάλη πολύ μεγάλη προσπάθεια άμα δεν πάρω κάτι από τα παραπάνω 

 

Τρόγομαι πολύ για

 

a7

a7S

 

Βγαίνει κάτι παραπάνω, αλλά δεν κοιτάς και για ένα Z750; <3

Link to comment
Share on other sites

Μπας και υπάρχει κανένα καλό παιδί με 400αρη φακό Νικον να με δανείσει την ερχόμενη εβδομάδα για μερικές μερούλες ;

Σε αντάλλαγμα παρέχεται μια βραδιά με τον @Gomar και ότι προκύψει :p

 

Πέρα από την πλάκα, αν υπάρχει κανεις, έστω με TC που να μπαίνει στον 70-200 που ήδη έχω και έχει τη δυνατότητα, ας μου ρίξει ένα πμ :)

 

Θνξ :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αλλά έχεις ιδέα σε τι απόσταση θα είναι και τι θα αποτυπωθεί με τον 70-200 ;

Όταν πριν 2-3 χρόνια είχα πάει στην τότε επίδειξη στο Φλοίσβο με κροπ (Δ300) και τον 300άρη του Πέτρου νομίζω και πάλι υπήρχαν ζόρια. Σκέψου ;)

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες , αν υπηρχε εδω μεσα καποιος που να ειχε τον 400αρη , σιγουρα θα το ξεραμε....
Εδω ξερουμε ποση σκονη εχουν οι αισθητηρες μας :p

Απορω τι ψαχνετε :p
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρε. Γιατί δε με ρώτησες κατ' ευθείαν;

Άμα βρεις 400άρη τον θέλω κι εγώ για μερικά χρόνια μερικές μέρες.

 

Έχω το AF Kenko Teleplus pro 300.

 

Είσαι θεούλης. Δεν θυμόμουν καν ότι το έχεις αυτό.

Επίσης μια και αμφότεροι  έχουμε πράγματα ο ένας του άλλου εδώ και 1-2 χρόνια ( :p) είναι μια καλή ευκαιρία να βρεθούμε κιολας.

 

Αυτό δουλεύει και με τους AF-S φακούς κανονικά ;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι όταν σου είχα δανείσει 300άρη και το εν λόγο, μου είχες πει ότι κάτι δε δούλευε αλλά δεν είχαμε βρεθεί ποτέ να αναπαράξεις το πρόβλημα μπροστά μου να το δω κι εγώ. Έχω το log του msn άμα δε θυμάσαι να κοιτάξω.

 

Αα, τώρα θυμήθηκα. Έχω ένα γνωστό με 500άρη Nikon σου κάνει; Δεν είναι 400mm αλλά μπορεί να σε εξυπηρετήσει.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, δεν θυμάμαι να μου είχε βγάλει κάποιο πρόβλημα.

Αυτό που θυμάμαι είναι οτι κάτι είχες σκαλίσει και μου φαίνεται δεν άλλαζε διάφραγμα ή κάτι τέτοιο.

 

Αν το ΚΕΝΚΟ πάντως παίζει με τον 70-200 είμαι απόλυτα καλυμμένος (στη χειρότερη κάνω και λίγο κροπ, οκ :p ). Για τον 500αρη δε θα έλεγα οχι, αλλά αν ήταν δικός σου. Να πάρω ξένο εργαλείο και τόσο ακριβό για μέρες, χλωμό :)

Link to comment
Share on other sites

Ο 70-200 είναι AF-S και το KENKO παίζει μια χαρά. Τον 500άρη δε νομίζω να τον δάνειζε γιατί κατά πάσα πιθανότητα θα είναι εκεί και θα φωτογραφίζει.

 

Καλό θα ήταν να κανονίσουμε να πάμε παρέα, γιατί κι εγώ θέλω να πάω, δεν έχω πάει ποτέ. Επίσης όποιος άλλος από το The Lab θέλει, μπορούμε να κάνουμε μια μικρή φωτογραφική ομάδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.