Jump to content



Ενσωμάτωση υπότιτλων σε ταινία?


samxtx

Recommended Posts

Καλησπέρα ψαχνω εδώ και πολύ καιρό πρόγραμμά ενσώμάτωσης υποτίτλων σε ταινίες εχω βρεί το avirecomp το οποίο ειναι φοβερό προγραμματάκι αλλά αργεί πολύ για να τους ενσωματώσει καμιά άλλη πρόταση κανείς?:D

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τους συγχρονίζει, αλλά υπάρχουν πολλοί υπότιτλοι για μια ταινία με διαφορετικό όνομα.

Π.χ μετα τo όνομα της ταινίας ακολουθεί το όνομα του uploader ηταινίαμου{Αχχο}.avi αν βρείς τον υπότιτλο με τον ίδιο όνομα ηταινίαμου{Αχχο}.srt δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, θα είναι συγρονισμένοι οι υπότιτλοι με την ταινία!!!

Link to comment
Share on other sites

avisub

Ειναι και απο ελληνα δημιουργο.Στο συστημα μου (Q6600 @ 3600,2gb ram,4850) κανει κανα 5λεπτο μαξ (μπορει και πιο λιγοτερο,παει καιρος απο την τελευταια φορα που το χρησημοποιησα) για να ενσωματωσει τους υποτιτλους στον αρχειο avi

Link to comment
Share on other sites

avisub

Ειναι και απο ελληνα δημιουργο.Στο συστημα μου (Q6600 @ 3600,2gb ram,4850) κανει κανα 5λεπτο μαξ (μπορει και πιο λιγοτερο,παει καιρος απο την τελευταια φορα που το χρησημοποιησα) για να ενσωματωσει τους υποτιτλους στον αρχειο avi

έχω ασχολήθηκα λίγο με το avisub αλλά υπήρχαν πολλά προβλήματά κωλύματα. πράγματά που ειναι αδικαιολόγητα σε σοβαρά προγράμματά.. αν δοκιμάσεις το

AVI_ReComp θα καταλάβεις την διαφορά.:worship:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξερω το προγραμματακι που λες φιλε μου,αλλα δεν ειχα κανα προβλημα με το avisub για να υπαρχει λογος να το αλλαξω.Εξαλλου το χρησημοποιησα μονο κατα τη διαρκεια του στρατου.Τωρα πια δεν μου χρειαζεται.

Αν ομως χρειαστω σε καποια φαση ενα τετοιου ειδους προγραμμα δεν προκειται να κατσω να ψαξω αλλο απο τη στιγμη που αυτο μου κανει μια χαρα και γρηγορα τη δουλεια μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Τo avi-recomp μπορει να ενσωματωσει υποτιτλους και σε mkv..??...γιατι προσπαθησα αλλα δεν βρηκα τετοιο χαρακτηριστικο/....μηπως ξερετε καποιο προγραμμα που να ενσωματωνει σε mkv?

Link to comment
Share on other sites

Τo avi-recomp μπορει να ενσωματωσει υποτιτλους και σε mkv..??...γιατι προσπαθησα αλλα δεν βρηκα τετοιο χαρακτηριστικο/....μηπως ξερετε καποιο προγραμμα που να ενσωματωνει σε mkv?

Το mkv είναι container. Οι υπότιτλοι θα πρέπει να μπουν μέσα στο container (mkvtoolnix) ξεχωριστά ή να ενσωματωθούν στο αρχείο video πριν μπει στο container.

Link to comment
Share on other sites

Το mkv είναι container. Οι υπότιτλοι θα πρέπει να μπουν μέσα στο container (mkvtoolnix) ξεχωριστά ή να ενσωματωθούν στο αρχείο video πριν μπει στο container.

Ακριβώς αυτό...MKVmerge θες.

AviRecompile και VirtualDub δεν κάνουν για αυτή την δουλεία. Είναι μόνο για AVI.

http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.