Jump to content


5870 επιλεγμενα artifacts


lefteriz

Recommended Posts

Ότι αφορά την κάρτα, παίζει από οτι καταλαβαίνω να έχουν πρόβλημα τα μνημάκια της.....

Με chessboard effect μοιαζει το οποιο εχει να κανει με προβληματικα shaders της καρτας (hardware) .

Δυο εκδοχες, κανεις αλλος την γνωμη του?

Εχουμε δηλαδη προβλημα hardware μνημης οποτε θελει η καρτα..... αλλα και hardware απο σχεδιαστικη κατασκευαστικη ατελεια......

@lefteriz , σε λιγο θα εχεις ενα Π.Μ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Καλύτερα ξέχασε το.. μπορείς να πας στο e-shop και να τους ζητήσεις να βάλουν ένα παιχνίδι..κάτσε κ εξήγησε τους τα πάντα που έχεις κάνει μέχρι σήμερα..αν τους τα πεις σωστά και δουν πως νιώθεις λίγο θα σε εξυπηρετήσουν..

Link to comment
Share on other sites

Venisk την πήγε το παλικάρι στο e-shop και του την γύρισαν πίσω τι λέμε τόση ώρα!!

lefteriz προφανώς στο e-shop δεν μπήκαν καν στον κόπο να την δοκιμάσουν ή την δοκίμασαν σε ένα game και έπαιζε όπως έκανες και εσυ σε φίλο σου που έπαιζε πχ το warhead αλλά όχι το GTA, ή την καις και τους την πας, ή πήγαινε όλο το σύστημα στο e-shop να τους δείξεις οτι υπάρχει πρόβλημα τουλάχιστο να στην αντικαταστήσουν με κάποια άλλη κάρτα εξηγώντας τους οτι η 9500GT δεν έχει πρόβλημα με το setup σου πχ. Καλό κουράγιο man.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει όλο το θέμα πριν απαντήσω..το πρόβλημά μου είναι με σένα που προτείνεις σε κάποιον να πάρει το ρίσκο να χάσει την κάρτα κ τα λεφτά του..

Από εκεί κ πέρα δεν γνωρίζω αν πήγε και τους είπε "παιδιά δεν παίζει" κ έφυγε χωρίς να τους εξηγήσει τίποτα άλλο.. στα Multirama όταν χάλασε η 9800gx2 μου τους είπα πως έχω δοκιμάσει τ κάρτα κ σε άλλο σύστημα κ έκανε τ ίδια κ ότι άλλο είχα δοκιμάσει για να μην μου πουν αυτά που είπαν στο lefteriz εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχα πάθει παλιά με έναν δίσκο, ενώ περνούσε όλα τα test και τα format κανονικά, ενώ του έβαζες λειτουργικό και προγράμματα κανονικά, μετά απο λίγες ώρες κλατάριζε, τώρα εσύ περιμένεις απο οποιοδήποτε μαγαζί να βάλει τεχνικό να τεστάρει όλη μέρα κάποιο προϊόν? ΟΧΙ βέβαια κανείς δεν το κάνει. Μου τον γυρήσανε πίσω και λένε ο δισκος είναι λειτουργικότατος!!! φαντάζεσαι την συνέχεια ε?

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μεγάλα καταστήματα έχουν έλεγχο νομίζω με 15 ευρώ..εφόσον το πρόβλημα το κάνει έτσι κ αλλιώς, πες τους θα πληρώσω αν δεν το κάνει, αλλά θα δοκιμάσει τα πάντα..έτσι κ αλλιώς θα το κάνει οπότε να κ το rma..και τελειώνουν τ βάσανά σου εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Βρε τί κάθεστε και γράφετε στο παιδί???Πήγαινέ την σε ένα κατάστημα και εξηγησέ τους ευγενικά ότι σου παρουσιάζει τα συγκεκριμένα προβλήματα...Είχα κι εγώ παλιότερα το ίδιο πρόβλημα και μου την αλλάξανε την 2η φορά.Κάνε και μια εκτυπωσούλα με τα errors,κατατόπισέ τους και θα στην αλλάξουνε.:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα μια τετοια παραξενη περιπτωση με 2 4850 ενος πελατη,η μια εβγαζε artifacts οποτε να ναι και η αλλη ετρεχε παντα σε PCI-E x1.Δοκιμασα τα παντα,στην κυριολεξια,οταν βρηκα ενα συνδιασμο εφαρμογων drivers οπου εβγαζε παντα artifacts η καρτα,εγραψα αναλυτικα τα βηματα για αναπαραγωγη του προβληματος(δοκιμη σε 2 διαφορετικα μηχανηματα),τι δοκιμες εκανα,εκανα printscreen τις περιπτωσεις που ειχα artifacts.Παρομοιο και για την δευτερη καρτα με το x1.Τα πακεταρα,εβαλα φωτο και αναλυτικες οδηγιες.Παρελαβα 2 καρτες καινουργιες μετα απο 10 μερες.

Επειδη ξερω καλα την πιεση και τι ακουνε οι τεχνικοι,αποφασισα για να βοηθησω εμενα να βοηθησω τον τεχνικο δινοντας του αποτελεσματα απ το να ψαχνει τυφλοσουρτι,μιας και γω ημουν υπολογος στον πελατη και ειχα κανει ηδη πολυ ψαξιμο για να βρω το ακριβες προβλημα.

Πιστευω θα βοηθησει αυτος ο τροπος.

Link to comment
Share on other sites

Push it baby push it out of control I've got my gun cocked tight and I am ready to blow

αφιερωμενο με λατρεια σε οποιον ξαναποσταρει εξυπναδες.Τα πρωτα μπανς πεσανε παντως. (Eddie- fwtis)

Eπειδη ενδεχεται να το προσπερασε κανεις ..το ξαναβαζω πρασινο.

Επεσε και ενας μικρος "αγιασμος" να "καθαρισει" λιγακι το thread.

Link to comment
Share on other sites

μιας και

α)δεν διαβασα ολο το thread post by post

β)ψιλοαπεχω απο τα τεκτενομενα του hardware...

με ενα force 3d clocks πχ απο rivatuner διορθωνεται τιποτα ??

Μπας και βρεθει ακρη αν ειναι software ή hardware το προβλημα.!!?!

Link to comment
Share on other sites

στο "προβληματικο" σου λειτουργικο (αν δλδ παιζεις σε vista/7 και απλα εχεις και δευτερο Os)

δες το προβληματικο σου παιχνιδι παλι ..αφου κανεις forced3d clocks απο rivatuner (η καποιο αλλο software).

εδιτ

Πλεον οχι για να δεις αν ειναι θεμα software.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.