Jump to content



Πλαστές online προσφορές - κραχτες


Recommended Posts

Δεν ειναι απο getitnow αυτο που δινω εγω, απο αμαζον ειναι.

Η βλακεια ειναι οτι επεσα στην παγιδα του getitnow και τωρα ανεβηκε και η τιμη του αμαζον καμια 10£ και ερχεται περιπου στα ιδια με τα εδω καταστηματα, αρα πλεον δεν θεωρειται προσφορα.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απο getitnow αυτο που δινω εγω, απο αμαζον ειναι.

Η βλακεια ειναι οτι επεσα στην παγιδα του getitnow και τωρα ανεβηκε και η τιμη του αμαζον καμια 10£ και ερχεται περιπου στα ιδια με τα εδω καταστηματα, αρα πλεον δεν θεωρειται προσφορα.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

2000GB Seagate Barracuda Green 5900.3 ST2000DL003 64MB 3.5" (8.9cm)

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο θέμα του getitnow ένας δήλωσε στο insomnia ότι παρέλαβε κανονικά τον δίσκο (και μάλιστα τους ευχαριστούσε δημοσίως, μη χάσει!)

Κοινώς επιλεκτική αποζημείωση για το λάθος τους. Έχω κάνει ήδη καταγγελία και θα έκανα και αξιολόγηση στο skroutz αλλά δε μαρέσει που ζητάει κινητό :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Θα αναφέρω μόνο οτι στο forum του insomnia υπήρξαν 2 θέματα για την εν λόγω προσφορά δίσκου.

Στο 1ο θέμα έγινε ανακοίνωση της προσφοράς, ακολούθησαν μηνύματα σχετικά με παραγγελίες και το θέμα κλειδώθηκε απότομα με τις πρώτες διαμαρτυρίες για τις απατεωνιές του καταστήματος getitnow (δηλαδή τις ξαφνικές μαζικές ακυρώσεις λόγω "τεχνικού προβλήματος").

Στο 2ο θέμα παρουσιάστηκε ένα άτομο που παρέλαβε το προϊόν (έδωσε ικανά στοιχεία για να στηρίξει τον ισχυρισμό του) και σύμφωνα με άλλες πληροφορίες το κατάστημα επέλεξε να ολοκληρώσει επιλεκτικά μερικές παραγγελίες που δε μπόρεσαν να φιλτραριστούν εγκαίρως από το σύστημα. Και το 2ο αυτό θέμα κλειδώθηκε όταν άρχισε η συζήτηση για καταγγελία κτλ

Και στα 2 θέματα συμμετείχαν πολλά άτομα. Συνεπώς θέλω να πω ότι συγκεντρώνεται ένας ικανοποιητικός αριθμός υποψηφίων για καταγγελία.

Κινδυνεύοντας να βγω εκτός θέματος και ίσως να φάω και ποινή, θα ζητήσω την ανοχή του συντονιστή του παρόντος θέματος για να αναφερθώ στη σχέση insomnia-getitnow. Παρόλο λοιπόν που υπάρχουν πολλά άτομα με παράπονα, μαζεμένα σε ένα χώρο που στο παρελθόν οδήγησε στην επιβολή προστίμου στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ (αν θυμάστε την ιστορία με τις χριστουγεννιάτικες προσφορές του 1€, αυτοί λοιπόν "φαγαν" ένα πρόστιμο €100000), δεν δόθηκε η ευκαιρία να οργανωθεί μια μαζική κίνηση εναντια στο κατάστημα getitnow. Μια τέτοια συμπεριφορά λοιπόν με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι getitnow και insomnia ίσως να έχουν κρυφές συμφωνίες.

Τα παραπάνω είναι προσωπικές εκτιμήσεις χωρίς γραπτά στοιχεία και προφανώς μπορεί ο συντονιστής του παρόντος πίνακα κατά τη κρίση του να το μεταφέρει όπου πιστεύει ο ίδιος ότι αρμόζει ή να απαιτήσει τροποποίηση αυτού ώστε να μη προσβάλλεται η κοινότητα του thelab. Η ιστορία φυσικά έχει και συνέχεια αλλά δε θα αναφερθώ παραπάνω.

Επίσης θα αναφέρω ότι το ΙΝΚΑ δεν έχει απαντήσει ακόμα στο email καταγγελίας που έστειλα. Στο δε skroutz θα έκανα καταγγελία αλλά δεν έχω καμια όρεξη να δίνω δεξιά αριστερά προσωπικό κινητό. Αν παρόλαυτά κάποιος έχει ήδη λογαριασμό στο skroutz, προτείνω σε πρώτη φάση αρνητική κριτική για το κατάστημα getitnow καθώς πριν τη δημοσίευση αυτής απαιτείται η απάντηση του καταστήματος (σε πολλές περιπτώσεις απαντάνε)

Link to comment
Share on other sites

Κατα τα φαινόμενα, ναι έγινε

Για το δε σκρουτζ ενας λέει ότι ειδοποιούν το κατάστημα και πρέπει μεσα σε 20 μερες να απαντήσει. Είτε απαντήσει είτε όχι, ανεβαίνει η αρνητική κριτική σου με ή χωρις την απάντηση (εκτός αν εντωμεταξύ έχει λυθεί το θέμα "αναίμακτα")

Link to comment
Share on other sites

Κινδυνεύοντας να βγω εκτός θέματος και ίσως να φάω και ποινή, θα ζητήσω την ανοχή του συντονιστή του παρόντος θέματος για να αναφερθώ στη σχέση insomnia-getitnow. Παρόλο λοιπόν που υπάρχουν πολλά άτομα με παράπονα, μαζεμένα σε ένα χώρο που στο παρελθόν οδήγησε στην επιβολή προστίμου στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ (αν θυμάστε την ιστορία με τις χριστουγεννιάτικες προσφορές του 1€, αυτοί λοιπόν "φαγαν" ένα πρόστιμο €100000), δεν δόθηκε η ευκαιρία να οργανωθεί μια μαζική κίνηση εναντια στο κατάστημα getitnow. Μια τέτοια συμπεριφορά λοιπόν με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι getitnow και insomnia ίσως να έχουν κρυφές συμφωνίες.

Τα παραπάνω είναι προσωπικές εκτιμήσεις χωρίς γραπτά στοιχεία και προφανώς μπορεί ο συντονιστής του παρόντος πίνακα κατά τη κρίση του να το μεταφέρει όπου πιστεύει ο ίδιος ότι αρμόζει ή να απαιτήσει τροποποίηση αυτού ώστε να μη προσβάλλεται η κοινότητα του thelab. Η ιστορία φυσικά έχει και συνέχεια αλλά δε θα αναφερθώ παραπάνω.

Ξέρεις πόσες φορές μας έχουν κατηγορήσει ότι τα παίρνουμε από το Πλαίσιο, από τα Multirama, μέχρι και από το E-shop μας είχε κατηγορήσει κάποιος. Ο λόγος που κλειδώθηκε το θέμα δεν τον ξέρω, μιας και δεν ανήκω στην συντονιστική ομάδα του insomnia, αλλά κρίνοντας από το τρόπο που δουλεύουμε εμείς εδώ, μάλλον θα έγινε για να διαφυλάξουν τους χρήστες από διάφορες νομικές περιπέτειες, μιας και ναι οι υβριστικές επιθέσεις και οι σπέκουλες μπορούν να αποτελέσουν υλικό για μήνυση από το θιγόμενο κατάστημα. Και εγώ δε ξέρω, υποθέσεις κάνω.

Δεν χρειάζεστε να οργανωθείτε για να κάνετε κάτι, απλά να ξέρετε τα δικαιώματά σας και να κάνει προσωπικά ο καθένας αυτό που πρέπει να κάνει. Και όλα θα γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι το θέμα να κρίνω το insomnia αν και πολύ θα το ήθελα. Κάτι τέτοιο θα δημιουργούσε πιθανώς συγκρούσεις μεταξύ αυτού και του thelab, κάτι απαράδεκτο. Αυτό όμως που σχολιάζω είναι το γεγονός ότι δεν υπήρξε η στοιχειώδης δημιουργία ενός τόπικ, όπως το παρών, στο οποίο να σχολιαστεί το γεγονός της απατεωνιάς.

Γιατί όπως και ναχει άλλη βαρύτητα έχουν οι μεμονωμένες προσωπικές καταγγελίες και άλλη η μαζική.

Link to comment
Share on other sites

Οι πολλές μεμονωμένες έχουν μεγαλύτερη αξία από μια φωνή που αντιπροσωπεύει πολλούς. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι σαν χρήστες δε πρέπει να περιμένουμε κανένα λαμπ και κανένα ινσόμνια να βγάλει τη κάστανα από την φωτιά και να κρυφτούμε πίσω από την ανωνυμία του πλήθους, πρέπει να πάρουμε το θάρρος της γνώμης μας και να πάμε να απαιτήσουμε ότι μας ανήκει. Σαν άτομα, όχι σαν όχλος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα καταγγελία σε αυτούς

Είδα ότι υπάρχει και ένα "νεο ΙΝΚΑ" καθώς και κάποιες άλλες υπηρεσίες

1η φορά κάνω καταγγελία για τέτοιο θέμα. Τωρα αν την έκανα στο σωστό μέρος δε ξερω :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.